دات نت نیوک

رئیس شورای عالی نظام پرستاری تاکید کرد؛

نشست مشترک صاحب نظران پرستاری/ معاونت پرستاری هویت حرفه ای پرستاری است

نشست مشترک صاحب نظران پرستاری/ معاونت پرستاری هویت حرفه ای پرستاری است
ارسال شده: خرداد 5, 1398
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

رئیس شورای عالی نظام پرستاری با اشاره به برگزاری نشست مشترک صاحب نظران پرستاری در خصوص ادغام معاونت پرستاری گفت: معاونت پرستاری برای گروه پرستاری به عنوان یک هویت حرفه ای به شمار می رود و جامعه پرستاری در حفظ این جایگاه با تمام توان تلاش خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، طاهره زاهد صفت در نشست صبح روز یکشنبه که با حضور دکتر حضرتی معاونت پرستاری وزارت بهداشت، روسای انجمن علمی و انجمن قلب پرستاری،  روسای دانشکده های پرستاری ایران و تربیت مدرس، هیئت رئیسه و تنی چند از اعضای شورای عالی نظام پرستاری در محل سازمان نظام پرستاری برگزار شد، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت موالموحدین حضرت علی (ع) و لیالی پربرکت قدر، گفت : هدف از برگزاری این نشست بررسی مشکلات اخیر جامعه پرستاری بویژه در بحث تغییر ساختار معاونت پرستاری و رفع دغدغه ها و نگرانی هایی  که برای صاحبان این حرفه ایجاد شده، بود.

 


 

وی با اشاره به چگونگی ایجاد معاونت پرستاری اظهار داشت: در مرداد ماه سال 92 که چارت سازمانی مراقبت و پرستاری وزارت بهداشت مطرح شد در آن زمان دو دفتر ارتقا سلامت و خدمات بالینی پرستاری و یک دفتر توانمندسازی و ارتقابهره وری سرمایه انسانی پرستاری به این امر اختصاص داده شد. به این ترتیب  این برنامه و چارت سازمانی فوق به امضای معاونت ریاست جمهوری و وزیر بهداشت وقت رسید .

 

 

رئیس شورای عالی نظام پرستاری با تاکید بر این که معاونت پرستاری برای گروه پرستاری به عنوان یک هویت حرفه ای به شمار می رود ، افزود: با توجه به تلاش هایی که در گذشته برای ایجاد این جایگاه شده ، امروز برآن شدیم که با حضور صاحب نظران و پیشکسوتان پرستاری و همچنین معاونت پرستاری، جلسه هم اندیشی در این زمینه برگزار نماییم، بنابراین با توجه به پتانسیل و ظرفیت قابل توجه گروه پرستاری و نقش تاثیر گذار آنان در امر مراقبت و ارتقا سلامت جامعه و در راستای خدمت به مردم و جامعه به دنبال حفظ این معاونت هستیم.

 

لازم به ذکر است، در ادامه این نشست به بحث و تبادل نظر در خصوص مطالبات جامعه پرستاری در کلیه زمینه ها بویژه تغییر در نظام پرداخت  صورت پذیرفت.

 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x