دات نت نیوک

ایستگاه های سلامت

 • برگزاری ویزیت رایگان پزشکی جهت ساکنین منطقه پیک شهرستان فردیس
 • برگزاری ویزیت رایگان پزشکی جهت ساکنین روستای شیخ حسن شهرستان نظرآباد
 • برپایی ایستگاه ویزیت رایگان پزشکی جهت شرکت کنندگان در مراسم روز جهانی قدس
 • برگزاری ویزیت رایگان پزشکی جهت ساکنین منطقه چهارباغ
 • برگزاری ویزیت رایگان پزشکی جهت ساکنین منطقه کوهسار
 • برگزاری ویزیت رایگان پزشکی جهت ساکنین منطقه جعفرآباد محمدشهر
 • برگزاری ویزیت رایگان پزشکی جهت ساکنین منطقه خرمدشت
 • برگزاری ویزیت رایگان پزشکی جهت نمازگزاران مصلی ‌کرج
 • برگزاری ویزیت رایگان پزشکی جهت ساکنین منطقه پیک شهرستان فردیس
 • برگزاری ویزیت رایگان پزشکی جهت ساکنین منطقه پیک فردیس
 • برگزاری ویزیت رایگان پزشکی جهت ساکنین منطقه ۶ اسلام آباد کرج
 • برگزاری ویزیت رایگان پزشکی جهت ساکنین منطقه حصارک کرج
 • برگزاری ویزیت رایگان پزشکی جهت ساکنین منطقه جعفرآباد محمدشهر
 • ویزیت رایگان پزشکی و دندانپزشکی جهت شرکت کنندگان در مسیر راهپیمایی با شکوه ۲۲ بهمن
 • برگزاری ویزیت رایگان پزشکی به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی جهت نمازگزاران نماز جمعه در مصلی کرج
 • 12

  جدید ترین ها

  سخنرانی دکتر علی جمال محمدی رئیس نظام پرستاری استان البرز در نماز جمعه به مناسبت روز پرستار
  alborz68
  / دسته ها: البرز

  سخنرانی دکتر علی جمال محمدی رئیس نظام پرستاری استان البرز در نماز جمعه به مناسبت روز پرستار

  به گزارش روابط عمومی نظام پرستاری استان البرز

  بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
  وَالْعَصْرِ، إِنَّ الْإِنْسَانَ لَفِي خُسْرٍ، إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ


  عرض سلام و ادب به پیشگاه آقا امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری و نمازگزاران عزیز و گرانقدر
  روز میلاد حضرت زینب کبری (س)، پرستار همه عاطفه ها و همه ستاره های درخشان ایمان و عفّت و پرستار همه ارزش های زخم دیده در تاریخ اسلام را به همه پرستاران و منادیان انسانیّت و ایمان تبریک می گویم؛ به همه پرستارانی که از پس ابر حیا و عفّت، باران عاطفه باریدند و به نور ایمان درونشان، گرمای زندگی در کالبد جامعه جاری کردند.
  پس ای پرستار
  خسته نباشی! گرچه می دانم خستگی را خسته کرده ای. بس که از خودت مایه می گذاری تا مبادا شرمسار خانوده ای شوی که چشمشان به التیام دردهای کسی است که قوت لایموتشان را تامین می کند، خستگی را خسته ی پایداری و استقامتت در برابر ناملایمات می کنی! و در و دیوار بیمارستان از تو بابت این همه پایداری شرمسار است.
  همانگونه که شهروندان عزیزم در استان البرز می دانند
  به همت دانشگاه علوم پزشکی البرز با مدیریت توانمند ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی البرز و حمایت مسئولین محترم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسئولین محترم استان در طی 2 سال گذشته نسبت به توسعه تخت های بیمارستانی اقدام گردید.
  با توجه به اینکه حدود ۶۵۰ تا ۷۰۰ تخت بیمارستانی در استان با عمر بالای ۵۰ سال وجود داشت و امکان خدمات‌دهی به بیماران را سخت کرده بود. شهروندان البرزی حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد خدمات درمانی خود را از استان تهران دریافت می‌کردند، در حالی که با اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان، یک هزار و ۴۰۰ تخت بیمارستانی به ظرفیت شش بیمارستان اضافه شد.
  راه‌اندازی ۵ بخش تصویربرداری در بیمارستان‌های استان البرز، تلاش در جهت ایجاد بسیاری از امکانات به‌ویژه در حوزه کودکان و قلبی و عروق و افزایش امکانات اورژانس در سطح استان دستاورد خدمات این دلیرمردان است.
  و این در حالی است که دست اندرکاران و تصمیم گیران استان و بالاخص حوزه سلامت استان، خوب می دانند که بیشترین حجم خدمات سلامت به بیماران در زمان بستری و ...، متوجه کادر پرستاری است. زیرا، این پرستاران هستند که در طول شبانه روز، بیشترین مواجهه را با بیماران دارند.
  بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت و افزایش حجم کار در بیمارستان ها، نیروی پرستاری نیز تحت فشار حجم کاری بالا قرار گرفت و این در حالی بود که در شرایط موجود قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت نیز، کمبود پرستار به شدت خودنمایی می کرد.
  بر کسی پوشیده نیست که جامعه پزشکی به تنهایی نمی تواند در مسیر ارتقای سلامت مردم و بیماران گام بردارد و در این راه، نیازمند همراهی و همکاری تیم سلامت است که در راس این تیم، نیروهای پرستاری قرار دارند. پرستارانی که در طول شبانه روز مراقب بیماران هستند و همین بالای سر بیمار ماندن، سلامت خود آنها را تهدید می کند. اما، حس خدمت به هموطن و فردی که روی تخت بیمارستان آه و ناله می کند، جامعه پرستاری را مجاب کرده که چشم از سلامت خود بپوشد و تنها به فکر سلامت بیمار باشد و شاهدی بر این ادعا از دست دادن عزیزانی در زمان خدمت و در زمان فعالیت در بیمارستان در سال های گذشته و از جمله در سال 1396 در بیمارستان های همین استان بوده است.
  چرا که پرستاری از جمله شغل‌هایی است که علاوه بر سختی کار، صبر و تحمل بالایی نیاز دارد، یک پرستار نه‌ تنها به علم و فنون پرستاری آگاه است، بلکه باید دارای اخلاق نیکو و ارتباطات خوبی باشد و این ارتباط بایستی متقابل باشد.
  لذا ارتقاء فرهنگ احترام به پرستاران باید در جامعه نهادینه شود.
  قطعا انتظار جامعه پرستاری از جامعه این است که بتواند تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود را در جهت ارتقاء کیفیت و کمیت خدمت مناسب و شایسته پرستاری به مردم اجرا و خود را به جامعه معرفی نماید، چرا که شالوده و هدف اصلی نظام سلامت ارائه خدمات به مردم است.
  دست یابی به این مهم، نیازمند زیرساخت ها و بهره مندی از ظرفیت هایی است که بتواند نیروهای کارا و کارآمد برای این عرصه را مطابق بالاترین استانداردها و اطلاعات روز دنیا در کشور تربیت و بکارگیری نماید.
  چرا که جامعه پرستاری متشکل از رشته های پرستاری، اطاق عمل، هوشبری، فوریت های پزشکی، بهیار و کمک بهیارانی است که در سطوح مختلف علمی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تربیت شده و ارائه خدمت می نمایند.
  و در نهایت زمانی می توان از یک شخص، گروه و جامعه انتظار کرامت داشت که او خود تکریم شده، کرامت، مجد و جایگاهش رعایت و حفظ گردد.
  با یک انسان تحقیر شده، عقب مانده و نادیده گرفته شده نمی توان به خدمات کریمانه و انسانی دست یافت.
  یک انسان وابسته بی هدف و سر درگم قادر به جهت گیری مناسب در جامعه نخواهد بود.
  علاوه بر حضور جامعه پرستاری در محیط های درمانی، می توان به بخشی از خدمات این عزیزان در عرصه های جهادگونه خدمت نیز اشاره نمود :

  • حضور پر رنگ پرستاران البرزی در کنار سایر اعضای تیم درمان در زلزله کرمانشاه در سال 1396
  • حضور در مناطق محروم استان در قالب تیم سلامت و ارائه خدمت به نیازمندان
  • مشارکت فعال در عرصه های مختلف آموزش به جامعه با اولویت مدارس، مساجد و ...

  و بسیاری از خدمات دیگر که به دلیل ضیق وقت به آنها اشاره نمی نمایم.
  و در انتها
  اولویت دادن به بهداشت و پیشگیری نسبت به درمان، اجرای طرح سلامت خانواده و نظام ارجاع با مشارکت همه گروه های نظام سلامت، جبران کمبود نیروی پرستار به روش منطقی و اصولی، ایجاد انگیزه و رفع مشکلات پرستاران برای ماندگاری در این حرفه، بکارگیری بیشتر پرستاران و استفاده بهینه از افکار و ایده های پرستاران در سطوح مختلف نظام سلامت و پرستاری جامعه نگر، از مهم ترین خواسته های جامعه پرستاری است.

  والسلام علیکم و رحمه الله

   

  دکتر علی جمال محمدی
  رئیس نظام پرستاری استان البرز
   

  مطلب قبلی برگزاری ویزیت رایگان پزشکی جهت نمازگزاران نمازجمعه در مصلی کرج
  مطلب بعدی بازدید از مراکز پزشکی استان البرز به مناسبت روز پرستار
  Print
  305 رتبه بندی این مطلب:
  5.0

  Comments

  برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

  نام شما
  ایمیل شما
  عنوان
  پیام خود را وارد کنید ...
  x