دات نت نیوک
یکشنبه 04 مهر 1395
تعداد بازدید: 249
تعداد نظرات: 0

همایش نقد واقعی طرح تحول نظام سلامت/ 20 اردیبهشت ماه سال جاری

همایش نقد واقعی طرح تحول نظام سلامت/ 20 اردیبهشت ماه سال جاری

معاون فنی، آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری؛

همایش نقد واقعی طرح تحول نظام سلامت/ 20 اردیبهشت ماه سال جاری

معاون فنی، آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری کشور از برگزاری همایش نقد و بررسی واقعی طرح تحول نظام سلامت خبر داد.

دکتر ژاله عزتی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری کشور گفت: سازمان نظام پرستاری کل کشور در نظر دارد در بیستم اردیبهشت ماه سال جاری همایشی تحت عنوان نقد و بررسی کاملأ واقعی و مملوس از طرح تحول نظام سلامت را برگزرا نماید.

وی اظهار داشت: در سال های اخیر، نظام سلامت کشور با مشکلات گوناگونی همراه بوده که سبب بروز نارضایتی مردم در بخش های مختلف نظام سلامت شده است. این طرح از 15 اردیبهشت ماه سال 1393 در بیمارستان های دولتی سراسر کشور به اجرا در آمد. گرچه اجرای این طرح، زمینه افزایش رضایتمندی مردم و گروهی از بازیگران حوزه ی سلامت را فراهم آورد ولی تداوم اجرای طرح با چالش هایی جدی مواجه است.در این همایش تلاش می شود،‌ ضمن بررسی اهداف طرح تحول، برخی از چالش های واقعی آن بررسی گردد.

معاون فنی، آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری کل کشور خاطر نشان شد: ماموریت اصلی وزارت بهداشت در هرکشوری، ایجاد بستر برای تامین سلامت کلیه ی افراد کشور است که این مهم، از طریق سیاستگذاری، تنظیم مقررات، نظارت و ارزیابی بخش های مختلف امکان پذیر است اما عملأ، مشاهده می شود که وزارت بهداشت، خود به بزرگترین ارائه کننده ی خدمات درمانی تبدیل شده که این امر انجام موثر وظایف حاکمیتی را با مشکل مواجه می کند و این موضوع، در اجرای طرح تحول نیز آشکار است؛ به عبارتی دیگر وزارت بهداشت، مسئول نظارت و ارزیابی طرحی است که خود تامین مالی و اجرای آن را بر عهده دارد.

دکتر عزتی در آخر افزود: امید است که در 20 اردیبهشت ماه در این همایش مهم و ارزشمند حضور پرستاران عزیزمان بیش از پیش داشته باشیم.

تصاویر
  • همایش نقد واقعی طرح تحول نظام سلامت/ 20 اردیبهشت ماه سال جاری
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

كليه حقوق اين پرتال محفوظ و در اختيار سازمان نظلام پرستاري جمهوري اسلامي ايران مي باشد.