دات نت نیوک
یکشنبه 04 مهر 1395
تعداد بازدید: 212
تعداد نظرات: 0

پرستار قانونی الزام حرفه پرستاری است

پرستار قانونی الزام حرفه پرستاری است

معاون فنی، آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری کشور؛

پرستار قانونی الزام حرفه پرستاری است

معاون فنی، آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری کشور از ضرورت رشته پرستار قانونی در حرفه پرستاری خبر داد.

دکتر ژاله عزتی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری کشور گفت: پرستار قانونی در حقیقت استفاده از علوم قانونی (Forensic Science)توام با آموزش های معمول زیستی، روانی، اجتماعی (social،psycho،bio)  پرستاران است که آموزش های لازم در پیشگیری، مداخله و هدایت درمانی موارد قانونی جزئی از آن می باشد.

وی در مورد آموزش معمول در پرستار قانونی به موارد ذیل اشاره نمود و گفت: پرستاران باید تروما، خشونت های خانوادگی، تصادفات، مسائل زندانیان و جوانان بزهکار، کمک به بررسی مرگ ها، آموزش برای تصحیح رفتارهای غیر صحیح و روانپرستاری قانونی را فراگیرند تا بتوانند به عنوان پرستار قانونی در حرفه پرستاری مشغول به کار شوند.

معاون فنی، آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری کشور ادامه داد: مدل آموزشی جامع نگر(holistic modle)  در برگیرنده تمام جنبه های بیماران از نظر درمانی، اجتماعی و قانونی می باشد.

وی همچنین علل عدم شناخت این رشته را جوان بودن رشته تخصصی پرستار قانونی، عدم آگاهی کافی پرستاران در مورد این رشته و عدم وجود جایگاه اختصاصی و تعریف شده در سیستم پزشکی قانونی  دانست.

دکتر عزتی در پایان افزود: بنابر این  با توجه به ضرروت این رشته مهم در پرستاری لازم است که اندیشمندان و پژوهشگران پرستاری در برپایی کارشناسی ارشد پرستار قانونی در دانشگاه ها اقدام نمایند.

تصاویر
  • پرستار قانونی الزام حرفه پرستاری است
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

كليه حقوق اين پرتال محفوظ و در اختيار سازمان نظلام پرستاري جمهوري اسلامي ايران مي باشد.