دات نت نیوک

رویداد

اخبار

نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری تاکید کرد؛

ضرورت نقش آفرینی پرستاران در جامعه/اهمیت توجه به کارآفرینی در حرفه پرستاری

ضرورت نقش آفرینی پرستاران در جامعه/اهمیت توجه به کارآفرینی در حرفه پرستاری
ارسال شده: تیر 31, 1397
نظرات: 0

نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور، بر ضرورت استفاده از توانمندی های پرستاران در سطح جامعه و خارج از مراکز درمانی تاکید کرد.

دکتر سید رضا مظلوم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به بحث کارآفرینی و فناوری در پرستاری گفت: کارآفرینی و فناوری یکی از موارد مهم دررشته پرستاری و سایر رشته ها محسوب می شود.

وی ادامه داد: در سیستم بهداشت و درمان، در حال حاضر ۹۰ درصد از فعالیت پرستاران محدود به مراکز درمانی و بالین شده است و کمتر از ۱۰ درصد فعالیت آنها به کل سطح جامعه باز می گردد و این در حالیست که پرستاران آموزش هایی را برای کل سطح جامعه ، مراکز بهداشتی و سلامت در حوزه آموزش، مشاوره و سایر موارد فرا­گرفته اند و توانمندی لازم دارند اما متاسفانه در حوزه بیمارستانی محدود شده اند.

نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری افزود: کارآفرینی می تواند نقش های پرستاران را از محدوده بیمارستانی خارج کرده و در حوزه سلامت توسعه دهد تا مردم بتوانند از تمام حوزه­های پرستاری استفاده نمایند و در سیستم سلامت خلاهای موجود توسط پرستاران پرشود و به نوعی بازار کاری برای پرستاران ایجاد نماید.

 

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
5.0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x