دات نت نیوک

رویداد

اخبار

مدیر پرستاری بیمارستان نجمیه عنوان کرد؛

استقلال مالی پرستاران با توسعه کارآفرینی در حرفه پرستاری/ پژوهش مغفول مانده است

استقلال مالی پرستاران با توسعه کارآفرینی در حرفه پرستاری/ پژوهش مغفول مانده است
ارسال شده: آذر 16, 1397
نظرات: 0

مدیر پرستاری بیمارستان نجمیه، توسعه کارآفرینی در حرفه پرستاری را موجب استقلال مالی پرستاران دانست. 

زهره آقا میری در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به کارآفرینی در حوزه پرستاری گفت: پرستاری با توجه به اجرای طرح تحول سلامت در بیمارستان ها و بالین محصور شده و می بایست به جامعه رجوع کرده و فعالیت های خود را به جامعه معرفی نماید و این امر باعث استقلال و حفظ جایگاه وشان پرستاری خواهد شد. 

وی ادامه داد: پرستاران از طریق کارآفرینی می توانند به استقلال مالی دست یافته و به تبع آن باعث ارتقا جایگاه پرستاران در جامعه خواهد شد. 

مدیر پرستاری بیمارستان نجمیه با بیان این که در حال حاضر فعالیت های پرستاری در زمینه پژوهش مغفول مانده ، اظهار داشت: پرستاران می بایست حوزه پژوهش را در پرستاری تقویت کنند و بتوانند مشکلات جامعه پرستاری در بالین را از این طریق برطرف نمایند که این امر به نوعی کارآفرینی در پرستاری خواهد بود. 

وی با اشاره به این که پرستاری همچنین در حوزه آموزش نیز می تواند کارآفرین باشد ، تصریح کرد: آموزش می تواند به توسعه نقش و توانمندی پرستاران در جامعه اشاره نماید و به نوعی با آموزش عمومی در سطح جامعه به پیشگیری دست یابند و از مراجعه بیماران به مراکز درمانی بکاهند.  

آقا میری با بیان این که مراکز مشاوره و خدمات پرستاری در منزل نیز می تواند به عنوان یک کارآفرینی در حوزه پرستاری در نظر گرفته شود، افزود: تاکید پرستاران کارآفرین ، تلاش برای رفع مشکلات و برآورده ساختن نیازهای افراد جامعه و یا قشر خاصی از جامعه است بنابراین با ایجاد مراکز مشاوره و خدمات پرستاری در منزل می توان خدمات مراقبتی را راحت تر در دسترس بیماران و خانواده های آنان قرار داد. 

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
5.0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x