دات نت نیوک
ضریب نیروی پرستاری به تخت بیمارستانی در کرمان ۱.۲ است/ آخرین وضعیت پرداخت مطالبات پرستاران
کارشناس روابط عمومی
/ دسته ها: اخبارصنفی, کرمان

ضریب نیروی پرستاری به تخت بیمارستانی در کرمان ۱.۲ است/ آخرین وضعیت پرداخت مطالبات پرستاران

مدیر اداره پرستاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ، محمد رحمتیان اظهار کرد: تعداد کل کادر پرستاری شاغل در دانشگاه علوم پزشکی کرمان حدود دو هزار و ۵۷۰ نفر است.

وی ادامه داد: کادر پرستاری شامل پرستار، بهیار، اتاق عمل، بیهوشی، کمک بهیار و کمک پرستار است که در بیمارستان های دانشگاهی مشغول به کار هستند.

رحمتیان عنوان کرد: در سطح استان تعداد پرستاران بیشتری داریم چرا که استان کرمان دارای پنج دانشگاه علوم پزشکی است.

مدیر اداره پرستاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: همچنین در کرمان حدود چهار هزار و ۲۰۰ نفر پرستار هم در بخش های غیر دانشگاهی مانند سازمان تامین اجتماعی، بخش های خصوصی، نیروهای مسلح و ... مشغول به فعالیت هستند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر نسبت ضریب نیروی پرستاری به تخت بیمارستانی در کرمان ۱.۲ است که این شاخص باید به ۱.۸ برسد.

رحمتیان گفت: البته در این زمینه کرمان در نُرم کشوری موقعیت بدی ندارد و این در حالیست که ضریب نیروی بسیاری دانشگاه های علوم پزشکی کمتر از یک است.

وی با اشاره به اینکه در این زمینه با مشکلاتی مواجه هستیم، افزود: حقوق نیروهای طرحی باید از درآمدهای اختصاصی هر بیمارستان پرداخت شود. با توجه به تاخیری که سازمان های بیمه گر در پرداخت بدهی هایشان به بیمارستان ها داشتند مشکلات بیمارستان ها در این زمینه مضاعف شده است.

کمبود نیروی پرستاری در کرمان

رحمتیان از کمبود نیروی پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان خبر داد و گفت: در صورتی که ضریب نیرو به ۱.۸ برسد می توان شیفت های پرستاران را کاهش داد.

مدیر اداره پرستاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اجرای قانون ارتقاء بهره وری از سال ۹۰ تصریح کرد: هدف از این قانون کاهش تعداد شیفت های پرستاران و افزایش کیفیت کار است اما به دلیل کمبود نیرو مشکلاتی در این زمینه داریم.

وی در خصوص شیفت های اضافه گفت: در این زمینه اصل موضوع بیمار است؛ زمانیکه بیمار در بخش حضور دارد باید کادر پرستاری را تامین کنیم.

آخرین وضعیت پرداخت مطالبات پرستاران

رحمتیان همچنین در خصوص مطالبات پرستاران هم اظهار کرد: تا پایان شهریور ماه با کادر پرستاری بیمارستان ها تسویه حساب کرده ایم؛ اسناد مربوط به مطالبات مهر ماه هم تنظیم شده و در آستانه پرداخت است.

مدیر اداره پرستاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: باید این نکته را مدنظر قرار داد که حقوق کادر پرستاری بیمارستان ها پرداخت شده است و در اینجا مطالبات قاصدک بیمارستان مدنظر است.

وی یادآور شد: قاصدک برنامه کارانه و اضافه کاری است که از طریق نرم افزار قاصدک پرداخت می شود که این برنامه بعد از طرح تحول نظام سلامت اجرا شد که بر این اساس وضعیت پرداخت ها بهتر شد اما با توجه به عدم هماهنگی سازمان های بیمه گر یک مقدار عقب افتاده است.

 

مطلب قبلی شب کاری با افزایش خطر ابتلا به دیابت همراه است
مطلب بعدی ضرب و شتم دانشجوی پرستاری در اورژانس بیمارستان شفا
Print
1534 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
This is trial version.
 

1 نظر در مطلب "ضریب نیروی پرستاری به تخت بیمارستانی در کرمان ۱.۲ است/ آخرین وضعیت پرداخت مطالبات پرستاران" ثبت شده است

پرستار

پرداختهایی که ایشان عقیده دارند بهتر شده برای خودشان و مترونهای دست نشانده شان است.ازبقیه پرسنل بیگاری می کشند و فقط هوای نورچشمی ها را دارند.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

fjkdghbufgv

 

كليه حقوق اين پرتال محفوظ و در اختيار سازمان نظلام پرستاري جمهوري اسلامي ايران مي باشد.