دات نت نیوک
در جامعه نگرش مثبتی به پرستاری سالمندی وجود ندارد/ لزوم معرفی صحیح پرستاری سالمندی
کارشناس روابط عمومی
/ دسته ها: اخبارصنفی, کرمان

در جامعه نگرش مثبتی به پرستاری سالمندی وجود ندارد/ لزوم معرفی صحیح پرستاری سالمندی

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری کرمان عنوان کرد:

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، سیمین کهن رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری کرمان در رابطه با پرستاری سالمندی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: کشور ایران در آینده ای نه چندان دور به جهت بالا رفتن تعداد جمعیت سالمندان نیاز بیشتری به مراکز خدمات پرستاری در منزل و همچنین پرستارانِ با گرایش سالمندی خواهد داشت. با توجه به این موضوع تا کنون اقدامات مختلفی در رابطه با معرفی پرستاری سالمندی صورت پذیرفته اما متاسفانه دیدگاه مثبتی نسبت به این گرایش در جامعه و حتی در بین خود پرستاران هم وجود ندارد. چراکه از نظر همکاران ما شرح وظایف این قشر به خوبی مشخص نیست.

وی ادامه داد: به نظر می رسد که بایستی معرفی بهتری  از این رشته در دانشکده ها و حتی در سطح بیمارستان ها و مراکز درمانی صورت پذیرد. چراکه با توجه به نیاز فزاینده ای که در این زمینه وجود دارد وجود چنین نگرش منفی ای، در آینده نظام سلامت کشور را دچار مشکلات فراوانی خواهد نمود.

کهن در پایان خاطر نشان کرد: گرایش پرستاری سالمندی از جمله شاخه های پرستاری است که جای کار فراوان دارد و با سرمایه گذاری بر روی آن می توانیم در آینده از تبعات مثبت آن بهره برداری بسیار خوبی داشته باشیم.

مطلب قبلی ضرب و شتم دانشجوی پرستاری در اورژانس بیمارستان شفا
مطلب بعدی عدم وصول مطالبات انگیزه پرستاران را از بین برده است
Print
1042 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
This is trial version.
 

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

fjkdghbufgv

 

كليه حقوق اين پرتال محفوظ و در اختيار سازمان نظلام پرستاري جمهوري اسلامي ايران مي باشد.