دات نت نیوک
فوت پرستار بردسیری مبتلا به H1N1 / ضرورت توجه به مشکل کمبود پرستار و سختی کار پرستاران
کارشناس روابط عمومی
/ دسته ها: اخبارصنفی, کرمان

فوت پرستار بردسیری مبتلا به H1N1 / ضرورت توجه به مشکل کمبود پرستار و سختی کار پرستاران

رئیس نظام پرستاری کرمان مطرح کرد؛

امان اله ابوالقاسمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به فوت پرستار بردسیری گفت: آنفلونزاH1N1  در سراسر کشور شایع شده است و تعداد بالایی از همکاران در بردسیر به این بیماری مبتلا شده اند. هفته گذشته نیز یکی از پرستاران اورژانس 115 پایگاه محور بردسیر به سیرجان به این بیماری مبتلا شد و روز گذشته فوت کرد.

وی ادامه داد: مرحوم فرهاد امیر پورسعید با 42 سال  سن، هفته گذشته در پی ارائه خدمات به بیمار مبتلا به H1N1  به این بیماری مبتلا شد و از بیمارستان قائم بردسیر به بیمارستان افضلی پور کرمان منتقل شد و در تاریخ 16 آذر ماه دچار ایزوله تنفسی و روز بعد به ICU منتقل شد.

رئیس نظام پرستاری کرمان با اشاره به این که با توجه به شیوع بیماری آنفلونزا و مراجعه بیشتر مردم به بیمارستان ها، کمبود نیرو مشهودتر است، اظهار داشت: از آن جایی که استخدام پرستاری در سال های اخیر متوقف شده  و جایگزینی هم برای بازنشستگان وجود نداشته است، کمبود نیروی پرستاری به شدت قابل لمس بوده و همکاران با اضافه کار اجباری و شیفت های متعدد روبرو هستند بنابراین پرستاران به شدت دچار خستگی و فرسودگی شده و به این دلیل مستعد انواع بیماری ها می شوند.

وی با بیان این که پرستاران و فوریت های پزشکی در برخورد با بیماران در صف اول درمان قرار دارند و به لحاظ سختی کار در معرض انواع بیماری های عفونی هستند، تصریح کرد: قانون ارتقا بهره وری و بازنشستگی پیش از موعد برای پرستاران بردسیر و فوریت های پزشکی اجرایی نمی شود بنابراین پرستاران با بی انگیزگی به ارائه خدمات می پردازند.

ابوالقاسمی یادآور شد: جامعه پرستاری همچنین با طرح قاصدک و ادغام اضافه کار و کارانه مخالف هستند، بنابراین اضافه کار پرستاران باید پایان هر ماه پرداخت شود. متاسفانه معوقات جامعه پرستاری به شدت زیاد است و با توجه به این که این افراد از زندگی و سلامت خود می گذرند تا به مردم خدمات ارائه نمایند بنابراین باید به مشکلات پرستاران توجه شود.

وی افزود: امیدواریم مسئولین گام های مثبتی در خصوص رفع موانع خدمتی پرستاران بردارند و کارانه پرستاران نیز که چند سال هیچ گونه تغییری نداشته، افزایش یابد.

رئیس نظام پرستاری کرمان در پایان این ضایعه دردناک را به خانواده محترم آن مرحوم و جامعه پرستاری تسلیت گفت و از خداوند متعال برای آن مرحوم طلب مغفرت و علو درجات  و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواستار شد.

 

مطلب قبلی اصلاح طرح قاصدک اولویت کار مسئولین دوره پنجم نظام پرستاری /ضرورت پیگیری مسائل حقوقی پرستاران
مطلب بعدی برگزاری مراسم ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت مقام مادر و زن
Print
838 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
This is trial version.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

fjkdghbufgv

 

كليه حقوق اين پرتال محفوظ و در اختيار سازمان نظلام پرستاري جمهوري اسلامي ايران مي باشد.