دات نت نیوک

اخبار

پنجشنبه 16 دی 1395
تعداد بازدید: 28
تعداد نظرات: 0

پرستاران با جدیت پیگیر حقوق خود هستند/ وب سایت 124 هیئت مدیره های نظام پرستاری راه اندازی شد

پرستاران با جدیت پیگیر حقوق خود هستند/ وب سایت 124 هیئت مدیره های نظام پرستاری راه اندازی شد

رئیس کل سازمان نظام پرستاری عنوان کرد:

پرستاران با جدیت پیگیر حقوق خود هستند/ وب سایت 124 هیئت مدیره های نظام پرستاری راه اندازی شد

 رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: پرستاران امروز از حقوق خود آگاه هستند و خواستار این حق هستند و با حمایت بدنه و سازمان نظام پرستاری این حق را استیفا خواهند کرد.

دکتر علی محمد آدابی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به فعالیت های صورت گرفته توسط سازمان نظام پرستاری در خصوص تحقق مطالبات پرستاران افزود: در یک سال گذشته سازمان نظام پرستاری با افشای فیش های نجومی و روشنگری در خصوص تبعات طرح تحول نظام سلامت و لزوم اصلاح اساسی آن  ، شکوه آفرید و از اين جهت جامعه رهین منت سازمان نظام پرستاری است .

وی اظهار داشت: پزشکی و پرستاری اختلاف چندانی نباید با یکدیگر داشته باشند و اين عين عدالت است لذا وزارت  بهداشت باید مساوات را دنبال نماید تا به عدالت دست پیدا کند . در حال حاضر در ایران وضعيت به گونه ای است که تفاوت پرداخت بین پزشکان و پرسنل  40 تا 100 برابر شده است این در حالی است که در کشورهای دنیا این تفاوت بین 2 تا5  برابر است .

رئیس کل سازمان نظام پرستاری خاطر نشان شد: درحال حاضر درآمد 15 تا 20 میلیون تومان یک درآمد عرف بین المللی برای پرستاران است بنابراین این وضعیت ایجاب می کند که پزشکی شأن پرستاران را درکنار خود به خوبی و صحیح احصاء و حقوقشان را استیفا کند اما متاسفانه طی سالیان اخیر این اجحاف وسیع در حق پرستاران شده است و خود  آنها نیز به این اجحاف واقف هستند و قبول دارند که  یک ظلم تاریخی در حق پرستاران صورت گرفته است ، لیکن هیچ اقدامی برای جبران آن انجام نداده اند  بلکه به صورت هدفمند و با برنامه تعمد دارند که سال به سال پرستاری را تضعیف نمایند .

وی یادآور شد: برای جامعه پرستاری برقراری عدالت همه جانبه مد نظر می باشد به این معنی که عدالت در تمامی موارد از جمله تقسیم مسئولیت ها، برخوردها،  پرداخت ها و ... اجرا شود که در نتیجه  سبب  کاهش اختلاف طبقاتی در بین تیم های درمان خواهد شد و به تبع آن رفتارها و برخوردها نیز تغییر خواهد کرد و حس همکاری و همدلی در بین پزشکان و پیراپزشکان بیشتر خواهد شد.

آدابی افزود: عدالت همه جانبه به تیم درمان کمک می کند تا افراد در کنار یکدیگر بدون نگاه ارباب و رعیتی به ارائه خدمات خود بپردازند و این باعث بوجود آمدن اتحاد و همبستگی بین پزشکان و پرستاران خواهد شد.

وی خاطر نشان شد: متحد شدن پرستاران باعث افزایش قدرت جامعه پرستاری می شود و اگر این افزایش یابد، هیچ قدرتی نمی تواند جلودار این قشر و بازدارنده قوانین آنها باشد و تفرقه تنها آفتی است که می تواند اتحاد و همبستگی جامعه پرستاری  را تهدید کند و به دیگران اجازه دهد که به مسائل پرستاری ورود بی مورد نمایند .

رئیس کل سازمان نظام پرستاری عنوان کرد: امروزه در دنیا بحث خبر می تواند بسیاری از معادلات مختلف را تغییر دهد و در تمامی سیستم ها حساسیت بر روی خبرها و مطالب انتشار شده بسیار زیاد می باشد و هر وسیله ونهادی که مطالب را به خوبی انتشار دهد رسانه خطاب می شود بنابراین روابط عمومی باید از ابزارهای رسانه ای خود استفاده بهینه نماید.

وی اظهار داشت: نقش روابط عمومی در سازمان و نهادها بسیار با اهمیت است بدین منظور که خبر همانند تیغه دو لبه عمل می کند. سخنگو و منبع خبر می بایست به بیان مطالبی که ارائه می دهد مسلط باشد و خبرنگار نیز می بایست امانت دار، اخلاق مدار و صداقت داشته باشد تا بتواند با انتشار اخبار خود به گونه ای اعتمادسازی را در بین جامعه و مردم بوجود آورد.

آدابی با اشاره به هدف سازمان نظام پرستاری که تاثیر بر روی 3 گروه مردم، مسئولین  و جامعه پرستاری است یادآور شد: سازمان نظام پرستاری در یکسال اخیر توانسته است با گردش اطلاعات، بر روی مردم، مسئولین و جامعه پرستاری تاثیر چشمگیری داشته باشد و با نفوذ در افکارعمومی توانسته است بسیاری از مشکلات پرستاری را مطرح نماید.

وی خاطر نشان شد : سازمان نظام پرستاری به منظور فعالیت بیشتر هیئت مدیره های سازمان نظام پرستاری در خصوص انتشار اخبار و آگاه سازی پرستاران از موارد مربوط به خود در شهر های مربوطه اقدام به طراحی و ساخت 124 وب سایت ویژه هیئت مدیره ها نموده است که بتوان از این طریق پرستاران را از حقوق خود آگاه ساخت و  امیدوار هستیم با فعالیت روابط عمومی های هیئت مدیره های نظام پرستاری بتوانیم مسائل را بیشتردر جامعه مطرح و مورد واکاوی و پایش قرار دهیم.

تصاویر
  • پرستاران با جدیت پیگیر حقوق خود هستند/ وب سایت 124 هیئت مدیره های نظام پرستاری راه اندازی شد
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت


نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است 

كليه حقوق اين پرتال محفوظ و در اختيار سازمان نظام پرستاري جمهوري اسلامي ايران مي باشد.

Website:www.ino.ir

Email:info@ino.ir

Telegram:https://telegram.me/ino_ir

Tel:+982142949-Fax:9892188935854 

sms:20001023