دات نت نیوک

مصاحبه ها

به مناسبت سال نو؛

مصاحبه عیدانه با خواهران دو قلوی پرستاری

مصاحبه عیدانه با خواهران دو قلوی پرستاری

جایگاه حرفه نسبت به گذشته در بین پرستاران و دانشجویان بهتر شده و به نسبت قبل آگاهی و مطالبه گری نسبت به حقوق خودشان افزایش پیدا کرده که حاصل تلاش خود پرستاران و فعالین صنفی است و این آگاهی روز به روز با اطلاع رسانی از طرق مختلف  بیشتر هم می شود که باعث ایجاد مسیری رو به پیشرفت و تعالی برای حرفه است.


مصاحبه شورای دانشجویی نظام پرستاری خوی با یکی از همکاران پرتلاش و متعهد پرستاری

بیماران سرطانی در شهرستان خوی نیاز به حمایت خیرین و مسولین را دارند.

بیماران سرطانی در شهرستان خوی نیاز به حمایت خیرین  و مسولین را دارند.

این بیماران اساسی ترین مشکلی که دارند و بنا به این که این بیماری  هزینه های فراوانی را متوجه خانواده می کند ، بیشتر مشکل مالی است که انتظار حمایت از ارگان های دولتی می رود. برای مثال بعضی بیماران ما حتی هزینه رفتن به شهر ارومیه را هم ندارد تا داروهایی که برایشان تجویز شده را تهیه کنند و بعضی از این دارو ها تحت پوشش بیمه نیستند و یا اگر باشند باز مبلغ آن بسیار زیاد بوده که از عهده این افراد بر نمی آید.


مصاحبه ای با دانشجوی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایران

از انتخابم بی نهایت خوشحالم و در حال حاضر معتقدم از طریق پرستاری بهتر می توانم به بیماران کمک نمایم.

از انتخابم بی نهایت خوشحالم و در حال حاضر معتقدم از طریق پرستاری بهتر  می توانم به بیماران کمک نمایم.

علم در پرستاری بسیار مهم هست و در واقع متمایز کننده یک نیروی حرفه ای و تحصیلکرده از یک نیروی غیر حرفه ای که تحصیلات آکادمیک ندارند می باشد. در حال حاضر با پیشرفت بیماری ها و نیاز به مراقبت های تخصصی ، قطعا هرچه سطح علمی یک پرستار بالاتر باشد ، خدماتی که ارائه می دهد پایه علمی دارد و موثرتر هم خواهد بود.


علیرضا قاسمپور دانشجوی پرستاری :

به پرستار بودنم می بالم

به پرستار بودنم می بالم

از جمله مواردی که سبب شد علاقه من به پرستاری بیشتر شود روز های اول در محیط بیماستان بود که در کارآموزی های بیتشر مشاهده می کردیم و اطلاعات آنچنانی نداشتیم و با این حال با گرفتن یک علایم حیاتی شاهد دعای خیر بیماران بودیم. این اتفاق برای من بسیار شیرین و لذت بخش بود و از مشاهده این لحظات لذت می بردم .