دات نت نیوک

سرپرست تیم سفیران سلامت خبر داد:

برپایی ایستگاه پایش سلامت در ایلام

برپایی ایستگاه پایش سلامت در ایلام
ارسال شده: مهر 29, 1396
نظرات: 0

سرپرست تیم سفیران سلامت از برپایی ایستگاه پایش سلامت در ایلام خبر داد.

فاطمه شهبازی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری گفت:  شورای دانشجویی نظام پرستاری ایلام با همکاری انجمن علمی دانشجویی ، مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی زیر نظر معاونت فرهنگی و دانشجویی و معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایلام  روز چهازشنبه درمحل  مسجد صاحب الزمان ایستگاه پایش سلامت برپا کردند.

وی اظهار داشت: این ایستگاه  از ساعت 16-19 با حضور 17 نفر از دانشجویان مهارت دیده ی دانشگاه علوم پزشکی در رشته های مختلف (اعم از پرستاری،پزشکی،هوشبری،فوریت پزشکی،ارشد اپیدمیولوژی و مامایی) و همچنین حضور دو پزشک عمومی برپا شد و جمعیت کثیری از افراد میانسال و مسن مراجعه کننده به این مسجد مورد پایش قرار گرفتند.

سرپرست تیم سفیران سلامت ادامه داد: در این طرح به  400 نفر مراجعه کننده اعم از خانم، آقا، کودک و نوجوان که بیشترین رنج سنی از افراد مسن و سالمند بودند خدمت رسانی شد و دانشجویان در شش ایستگاه مستقر در مسجد در حوزه ی سلامت به این مراجعین خدمات بهداشتی سلامت ارائه دادند.

وی خاطر نشان کرد: اقداماتی که در این ایستگاه ها صورت گرفت شامل اندازه گیری فشار، قد و وزن ، محاسبه BMI( توده بدنی ) ، مشاوره در خصوص مراقبتهای سالمندی و تغذیه و تحرک، مشاوره مامایی، ویزیت پزشک عمومی، ارائه قرص آهن، فولیک اسید و ویتامینD3به مددجویان و ارائه ی پمفلت های آموزشی به افراد بود.

شهبازی یادآور شد: فعالیت ها و خدمات ارائه شده در این ایستگاه ها با نظارت و تایید اساتید مجرب دانشکده پرستاری ، دکتر شوهانی مدیر گروه پرستاری و همچنین  خانم رحمانی کارشناس معاونت فرهنگی ، دکتر اعظمی مرکز مطالعات و آموزش پزشکی و همچنین آقایان رستمی و قدمی از نظام پرستاری استان صورت گرفت.

سرپرست تیم سفیران سلامت ادامه داد: همچنین در این  ایستگاه متولیان مسجد علاوه بر استقبال صمیمانه از دانشجویان و متولیان طرح خادمین خود نیز جهت کمک و انتظامات  به تیم سفیران سلامت معرفی کرده و در نهایت طرح با شرایط مطلوب به پایان رسید.

وی با اشاره به این که  این طرح از طرف شورای دانشجویی نظام پرستاری و انجمن علمی پرستاری برنامه ریزی و پیشنهاد گردید یادآور شد: همچنین  با حمایت های مرکز مطالعات و آموزش توسعه پزشکی زیر نظر اساتید بزرگوار دکتر مظفری و دکتر اعظمی برنامه ریزی و مدیریت شد.

شهبازی افزود: امید است بتوانیم طرح سفیران سلامت را پیوسته به اجرا درآورده و پذیرای تمامی دانشجویان عزیز مشتاق باشیم. تا در کنار هم علاوه بر تقویت مهارت های جمعی و بالینی خود آنچه در توان داریم را بی هیچ چشم داشتی در خدمت اقشار مختلف جامعه قرار دهیم.

 

Print
This is trial version.
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x