دات نت نیوک
شنبه 28 اسفند 1395
تعداد بازدید: 300
تعداد نظرات: 0

دولت برخورد جدی با حقوق بگیران نجومی نشان نداده است

دولت برخورد جدی با حقوق بگیران نجومی نشان نداده است

مساله حقوق های نجومی که رهبر انقلاب چنین مساله ای را حمله به ارزش ها و خیانت به آرمان های انقلاب نامیدند و بیان کردند که این افراد باید عزل و مجازات شوند.اما برخورد جدی که از طرف دولت صورت نگرفت بلکه منصب های دیگری به بعضی از آن ها نیز بخشیدند.حقوق های نجومی یعنی ترویج روحیه ی اشرافی گری و تجمل گرایی که اسراف بوده و این موضوع برای نظام اسلامی همانند سم مهلک است.

امام جمعه یاسوج: صنعت ملی شدن نفت به رهبری آیت الله کاشانی انجام شد/برخی مدیران در حق مردم اجحاف می کنند

حجت الاسلام سید علی اصغر حسینی در خطبه اول این هفته نماز جمعه شهر یاسوج با تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه گفت: لطف خدا شامل افرادی است که خداوند را بندگی کند و هر کس یه خدا قرض دهد خداوند پاداشی نیکو به او عطا می کند.

وی افزود: مال و فرزند در صورتی که به اخرت وابسته نباشند سرمایه اخرت نیستند و قلب سالم انسان را از انحراف و کج روی در دین باز می دارد

 در خطبه دوم نماز شهر یاسوج با بیان اینکه با اشاره به ولادت صدیقه کبری حضرت فاطمه(س) بیان کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) الگوی تمام زنان جها  و اسوه مقاومت بود و یاید ازاین بانوی دو عالم الگو بگیریم.

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد : قرآن خواندن وحدیث خواندن ثواب دارد و خوب است اما باید اساسا به  آن عمل کنیم.

وی تاکید کرد: ما گرفتار استکبار و استعمال بودیم و سرمایه های کشور را انگلیس به یغما می برد و اما ایرانی ها با رهبری آیت الله کاشانی در 29 اسفند ماه صنعت ملی شدننفت را رقم زدند.

امام جمعه یاسوج گفت: به تحویل سال نزدیک می شویم و سعی کنیم با خودما عهد ببندیم و به وظیفه اسلامی و انسانی خود عمل کنیم.

وی نیروی انتظامی را حافظ امنیت جامعه عنوان کرد و افزود: پلیس و مسولان در سفر های نوروزی طوری با میهمانان رفتار کنند که شایسته استان باشد.

حجت الاسلام حسینی یادآور شد: مدیران دولت اسلامی که یه وسیله این مردم به اینجا رسیده اند باید برای مردم تلاش کنند.

وی در پایان اضافه کرد: به برخی از مدیران بی تقوایی که در حق مردم اجهاف می کنند تذکر می دهم  و امیدواریم که خداوند آنها را به راه رات هدایت کند.

***************************************************************************

امام جمعه موقت دهدشت: طول و عمر پر برکت در گرو احترام به پدر و مادر است

حجت الاسلام سید عبدالمطلب تقوی امام جمعه موقت دهدشت در خطبه های نماز جمعه این شهر با بیان اینکه هر انسانی که بر خدا توکل کند خدا به او کمک می کند افزود: بهترین وکیل برای انسان خداست.

امام جمعه موقت دهدشت گفت: باید به خدا اعتماد داشته باشید و بر او توکل کنید تا بتوانید سراط مستقیم را به سلامت طی کنید.
 
تقوی ادامه داد: انسان عاقل می داند که خدا می بیند و در تمام امور خود بر خداوند توکل می کند.
 
وی افزود: اگر انسان به خدا توکل نداشتن باشد و حب ریاست و حب مال داشته باشد به بدبختی و ذلت گرفتار خواهد شد.
 
امام جمعه موقت تصریح کرد: انسان اهل تزکیه و تقوا باشد قطعا به جایگاه های بزرگی خواهد رسید.
 
تقوی با اشاره به اینکه پیغمبر اسلام فرموده است: خداوند مقام شفاعت را به زهرای مرضیه داده است گفت: همه شیعیان را زهرای مرضیه شفاعت خواهد کرد.
 
وی افزود: مدیریت زن را خداوند بر مرد سپرده است و زن باید از شوهر تبعیت داشته باشد.
 
امام جمعه موقت دهدشت در پایان تاکید کرد: اگر طول عمر و رزق زیاد می خواهید به پدر و مادر خود احترام بگذارید.
 
******************************************************************************

امام جمعه شهرستان لنده کاهش وابستگی به نفت از اصول اولیه اقتصاد مقاومتی است/ سال 95 سال،سال مقاومت اسلامی بوده است

 گفت: کاهش وابستگی به نفت از اصول اولیه اقتصاد مقاومتی است که مسئولان این حوزه باید نسبت به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مسئولیت پذیر باشند.

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل امام جمعه شهرستان لنده در آخرین خطبه نماز عبادی سیاسی جمعه سال 95 ضمن تاکید برتوصیه اسلام بر نظافت و بهداشت اظهارکرد:مهمترین تاکید دین اسلام بر رعایت مسئله بهداشت است که نظافت را هم ردیف با نیمی از اسلام می دانند.

وی افزود: مسئله نظافت و خانه تکانی از قدیم در بین ما ایرانی ها مرسوم بوده است و در کنار این امر مهم نیز صله رحم و دیدار های نوروزی از مهمترین ویژگی های ایام عید نوروز است.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: دین اسلام تاکید زیادی بر انجام صله رحم دارد و لازم است که همه ما ضمن برقراری صله رحم کینه ها و کدورت ها را در این دید وبازدید های نوروزی کنار بگذاریم و نسبت به رعایت اصول شرعی توجه کافی داشته باشیم.

وی تاکیدکرد: در سال 95 سختی ها، تلخی ها و شیرینی های زیادی کشیده ایم که با همه خوب و بدش گذشت ولی لازم است مسئولان در آستانه سال جدید با عزم ملی برای پیشرفت و عمران ایران اسلامی تلاش کنند.

محمودی اصل اظهارکرد: سال 95 سال عرصه مقاومت اسلامی بوده است که باعث اقتدار و عزت ملی ما در خارج و داخل شده است.

وی تاکیدکرد: فتح حلب، پیروزی در موصل و فلوجه و نمونه های دیگری از موفقیت ها در این جبهه مقاومت اسلامی نشان از اقتدار ما است.

خطیب جمعه این هفته شهرستان لنده گفت: در عرصه داخلی متاسفانه برخی ناکارآمدی ها باعث تداوم رکود و افزایش بی سابقه بیکاری در جامعه شده است.

وی تاکیدکرد: مسئولان باید در قبال مسائل معیشتی مردم احساس مسئولیت کنند و زمینه رفع مشکلات معیشتی آنان را فراهیم کنند.

امام جمعه شهرستان لنده گفت: حادثه تلخ قطار سمنان و حادثه پلاسکو مهمترین حوادث سال 95 بود که می بایست مسئولان در قبال چنین حوادثی و مدیریت بحران بیشتر احساس مسئولیت کنند.

وی با اشاره به پدیده گرد و غبارها گفت: پدیده ریزگردها و یا گرد وغبارها یک مسئله مهم است که متاسفانه در دهه گذشته اقداماتی چندانی در این خصوص شکل نگرفته است.

محمودی اصل در ادامه با اشاره به تغییر رئیس جمهور امریکا در سال 95 گفت: رفتن اوباما از کاخ سفیدی که سخت ترین مشکلات و تحریم ها در برعیله ما داشت و انتخاب رئیس جمهور پر حاشیه جدید این کشور از فرازو نشیب های سال95 بود.

وی گفت: عده ای در کشور احساس می کردند که اوباما دست دوستی به ما دراز کرده است و این در حالی است که نظام این فرصت را به مردم و دولت داد تا به بدعهدی امریکا بارو پیداکنند.

خطیب جمعه لنده گفت: تنها در سایه ولایت فقیه است که می توان به سعات رسید و قله های موفقیت را یکی پس از دیگری فتح کرد.

وی گفت: در این سال ها هرچه تحریم ها و فشارها بر ملت ایران بیشتر شده، اراده پولادین ملت نیز دوچندان شده است.

امام جمعه شهرستان لنده با تبریک ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و میلاد امام خمینی(ره) گفت: سال جدید آمیخته با ولایدت باسعادت حضرت فاطمه(س) است که امیدواریم سالی پر خیر برکت برای ملت ایران و همه ملت های مسلمان باشد.

محمودی اصل گفت: نقش و جایگاه زن در دین اسلام نقش و جایگاه مهمی است به طوری که زمینه رشد زنان در مسائل فرهنگی، اجتماعی، علمی و معنوی برای آنان در جامعه نهادینه شده است.

مسئول شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده گفت: دشمنان همواره ما را به نقض حقوق بشر و زنان محکوم می کنند و این در حالی است که در بیشتر همین کشورها شاهد نقض آشکار حقوق زنان هستیم.

وی گفت: غربی ها به نام برابری حقوق زنان به آنان خیانت می کنند و از آنان به عنوان ابزاری برای امیال نفسانی و جنسی استفاده می کنند به طوری در محل کار و زندگی هیچ گونه امنیتی ندارد.

خطیب جمعه شهرستان لنده گفت: زن در جامعه اسلامی دارای کرامت و جایگاه ویژه ای است به طوری که مهمترین عامل گرما بخش کانون خانواده است که تربیت صحیح و اسلامی فرزندان را برعهده دارد.

وی به نقش زنان در دفاع مقدس اشاره کرد وگفت: نقش زنان در دفاع مقدس و سایر عرصه های انقلاب اسلامی به روشنی مشخص است.

امام جمعه شهرستان لنده در ادامه به روز ملی شدن صنعت نفت در کشور اشاره کرد وگفت: نفت ملت ایران تا قبل از ملی شدن چپاول و به غارت می رفت که با ملی شدن این صنعت جلو همه چپاول ها گرفته شده است.

وی گفت: حمایت علنی روحانیون و مرجعیت شیعی از ملی شدن صنعت نفت باعث پیروزی انقلابیون در این حوزه شده است.

خطیب جمعه این هفته شهرستان لنده گفت: وابستگی به این صنعت باعث شده است که در این سالها از اصول اقتصاد مقاومتی که مهمترین تاکید مقام معظم رهبری بوده است فاصله بگیریم .

وی گفت: کاهش وابستگی به نفت از اصول اولیه اقتصاد مقاومتی است که مسئولان این حوزه باید نسبت به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مسئولیت پذیر باشند.

امام جمعه شهرستان لنده به سفرهای نوروزی اشاره و گفت: کم کم به آغاز سفر های نوروزی نزدیک می شویم و انتظار داریم مسافران و رانندگان نسبت به رعایت اصول و قوانین راهنمایی و رانندگی برای کاهش تلفات و تصادفات جاده ای کوشا تر باشند.

*******************************************************************************************

امام جمعه چرام: نارضایتی مردم از عدم پاسخگویی مسئولان به استخدامی ای فله ای استان/دولت برخورد جدی به حقوق های نجومی نشان نداده است

امام جمعه چرام گفت:استخدام های فله ای در برخی نهادهای دولتی استان از حوادث تلخ سال جاری بود که جواب روشنی از طرف مسئولین به مردم در قبال این تخلف داده نشد.

سید نورالله افشار امام جمعه چرام در نمازجمعه این هفته شهر چرام  بیان کرد:انسان های مجرم زمانی که در گرداب بلا و عذاب گرفتار می شوند،از مرکب غرور پیاده شده و فریاد می زنند ما اشتباه کردیم.

وی افزود:عموم افرادی که گرفتار عذاب شدند،همگی به گناه خویش اعتراف کردند اما این اعتراف سودی به حال آنها ندارد و چنین اعترافی اجباری است.

افشار در خطبه دوم نمازجمعه چرام به اتفاقات سال جاری اشاره کرد و گفت:دو مساله در سال95اتفاق افتاد که باعث ناراحتی مردم و دلسوزین گردید اما برخورد جدی توسط مسئولان صورت نگرفت و هنوز مردم منتظر برخوردی جدی از طرف مسئولان هستند.

امام جمعه چرام اظهار کرد:استخدام های فله ای در برخی نهادهای دولتی استان از حوادث تلخ سال جاری بود که جواب روشنی از طرف مسئولین به مردم در قبال این تخلف داده نشد.

وی در ادامه گفت: چنین موردی باعث نگرانی و ناراحتی مردم و جوانان جویای کار شد.

خطیب جمعه چرام اضافه کرد:اگر قرار است نیرویی جذب شود،باید آزمون استخدامی برای تمام متقاضیان کار برگزار شود.

وی افزود: خانواده هایی وجود دارند که دارای 4فرزند بیکار هستند و این موضوع درد بزرگی برای پدرومادر چنین خانواده هایی است.

امام جمعه چرام مساله تاسف بار دیگر سال95را حقوق های نجومی دانست و بیان کرد:مساله حقوق های نجومی که رهبر انقلاب چنین مساله ای را حمله به ارزش ها و خیانت به آرمان های انقلاب نامیدند و بیان کردند که این افراد باید عزل و مجازات شوند.

افشار ادامه داد:اما برخورد جدی که از طرف دولت صورت نگرفت بلکه منصب های دیگری به بعضی از آن ها نیز بخشیدند.

وی در بخش بعدی سخنانش افزود:حقوق های نجومی یعنی ترویج روحیه ی اشرافی گری و تجمل گرایی که اسراف بوده و این موضوع برای نظام اسلامی همانند سم مهلک است.

افشار در بخش پایانی سخنانش گفت:هردو جنگ جمل و صفین به علت زیاده خواهی از بیت المال بر امام علی(ع)تحمیل شدند اما امیرالمونین هرگز از مسیر حق کوتاه نیامد و کنون تمام دنیا زندگی امام علی(ع) را بخاطر همین مسائل زیبا می بینند؛قطعا دولت نیز اگر برخورد جدی می کرد،مردم خوشحال می شدند

**********************************************************************************************.

امام جمعه گچساران:روحانیون و علما نقطه مقابل شادی مردم نیستند/ مشکلات کنونی کشورادامه همان نپذیرفتن نتایج انتخابات سال 88است/ دولتمردان در برخورد با منتقدین از ادبیات قابل قبول استفاده کنند

امام جمعه موقت گچساران گفت: اگر در انتخابات 88طرف بازنده قاعده دموکراسی را می پذیرفت قطعا این مشکلات برای نظام ایجاد نمی شد که دشمن معاند عملا از این فضا سوءاستفاده کند و الان مشکلاتی که در کشور داریم ادامه همان نپذیرفتن نتایج انتخابات سال 88 از سوی برخی افراداست.

،حجت الاسلام پرویز خواجه زاده امام جمعه موقت گچساران ظهر امروز در خطبه ای نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته درگچساران ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت:آبرو در جامعه اسلامی از جایگاه بسیار بالایی برخوردا راست و اگر که می خواهیم در دنیا و آخرت آبرویمان حفظ شود باید آبروی دیگران را حفظ کنیم.

وی درادامه با اشاره به بزرگداشت پروین اعتصامی شاعرنامدار معاصر ایران گفت:پروین اعتصامی نامدارترین شاعر پارسی گوی از میان زنان ماست  که از کودکی در نزد پدر زبان های فارسی،عربی و انگلیسی را آموخت و از محضر اساتیدی همانند دهخدا و ملک الشعرای بهار تلمذ کرد.

امام جمعه موقت گچساران ادامه داد:این شاعر پارسی گوی در سن 28سالگی ازدواج کرد و به دلیل فاصله فرهنگی که با شوهرش داشت فقط توانست 2ماه و نیم در خانواده شوهر زندگی کند و از شوهر طلاق گرفت.وی در سن 35سالگی به دلیل بیماری حصبه دار فانی را وداع گفت و درحرم منور مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) در آن قطعه خانوادگی مدفون گردید.

 وی درادامه اظهار کرد:در آستانه عید سعید باستانی هستیم و این عید را پیشاپیش خدمت عزیزان تبریک عرض می کنم .مردم باید در آثار پرودگار و باری تعالی تفکر و اندیشه کنند و یکی از آثار تغییر و تحول در طبیعت و زنده شدن زمین این است که انسان پی به وجود خدا ببرد.

خواجه زاده تصریح کرد:برادران و خواهران آن درسی که باید از بهار بگیریم این است که خصوصا  آنهایی که مشکلاتی دارندهمان افرادی که نادار و بی نوایند ،یکی از درس های بهار این است که سرانجام این مشکل به پایان می رسد و برطرف می شود و درس دیگر این است که انسان بدون تلاش به هیچ جاهی نخواهد رسید.

هیچکدام از روحانیون و علما نقطه مقابل شادی مردم نیستند

امام جمعه موقت گچساران گفت:افرادی ما را متهم می کنند که روحانیون نقطه مقابل شادی مردم هستند که اینگونه نیست،نیمی از زندگی بشر سرور و شادمانی است و بشر نیاز به شادی دارد و همانگونه که نیاز به حزن دارند نیاز به شادی هم دارند و هیچکدام از روحانیون و علما نقطه مقابل شادی مردم نیستند.

وی افزود:افرادی که روحانیون را متهم به نقطه مقابل شادی مردم می کنند این ها از مبانی دینی فهم و اطلاعاتی ندارند،تمام روحانیون بدون استثناء در زمینه های شادی توصیه های می کنند و بشر نیاز به شادی دارد ،شادی غیر از در نوردیدن حریم شرع است غیراز فعالیت ها و کارهایی است که در نگاه دین آنها مبتذل هستند.

خواجه زاده افزود:مردم شادی کنند اما حدود و ثغور این دین رارعایت کنند و این نیست که  تنها فقط همه روحانیون باید در زمینه دین و قرآن و ائمه اطهارعلیهم السلام مسئول باشند بلکه متدینین و مسلمانان در برابر ترویج دین مسئول هستند.مگر دین تنها به طلاب و روحانیون واگذار شده است؟همه ما مسئول هستیم و بنابراین شادی سرجای خود اماحفظ شئونات اسلامی باید حفظ و مراعات شود.

امام جمعه موقت گچساران در ادامه به انتخابات پیش روشوراها و ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت:مهمترین مسئله ای که فرا روی ملت شریف ایران است بحث انتخابات است هم انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا و هم انتخابات ریاست جمهوری.

گلایه برخی از کاندیداها به نظارت ها دوره قبل انتخابات شوراها

وی افزود:البته بنده به متولیان اجرایی و نظارت مرتبط با شورای اسلامی شهر وروستا توصیه هایی دارم ،برخی از کاندیداها در دوره گذشته مربوط به شورا ها گلایه داشتند که مسئله نظارت در ارتباط با انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا خوب عمل نشدو لذا برخی از کاندیداها  در این زمینه گلایه داشتند.

خواجه زاده تصریح کرد:برخی از افراد سرصندوق ها نیز مطالبی را می گفتند که به نظر می رسد این دور متولیان نظارت و متولیان اجرایی بیشتر باید توجه کنند ضمن اینکه فضا و زمینه باید برای حضور حداکثری مردم مهیا شود اما به هر حال مسئولین امانتداران مردم هستند و آرایی که به صندوق ریخته می شود امانت است.

دروان انتقال قدرت از چالش برانگیز ترین عرصه سیاسی کشور است 

خطیب این هفته نمازجمعه گچساران گفت:در بحث انتخابات ریاست جمهوری از یک اهمیت مضاعفی نیز برخوردار است چون یک بعد بین المللی هم داردو در تمامی ادوار انقلاب اسلامی انتخابات ریاست جمهوری از یک حساسیت بالایی برخوردا بوده است و دروان انتقال قدرت از چالش برانگیز ترین عرصه سیاسی کشور است .

امام جمعه موقت گچسارات اظهارکرد:مخالفین داخلی و خارجی که با اصل نظام مخالف هستند تمام تلاش خود را به کا رمی گیرند تا با دلسرد کردن مردم ار میزان مشارکت مردم در انتخابات بکاهند و در این خصو از تمام توان تبلیغاتی خود استفاده می کنند.اما ملت شریف ایران تجربه کافی برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات ریاست جمهوری را دارد.

وی افزود:ملت با بصیرت تمام و با رهنمودهای مقام معظم رهبری که قطعا در حرم شریف رضوی در ابتدای سال آینده مطالب حساسی را در خصوص انتخابات بیان خواهند نمود و ملت بصیر ایران گول تبلیغات فریب کارانه معاندین نظام را نخواهند خورد.

از ضررهای مهلک به نظام اسلامی مربوط به انتخابات 88بود

خواجه زاده گفت:اما آنچه مردم از دولتمردان انتظار دارند این است که زمینه مشارکت حداکثری مردم را فراهم کنند و کاندیداها و هواداران آنها موظفند ضمن رعایت اخلاق انتخاباتی به نتایج انتخاباتی نیز پایبند باشند یکی از ضررهای مهلک که به نظام اسلامی وارد شد مربوط به انتخابات 88بود.

امام جمعه موقت گچساران تصریح کرد:چرا که طرف بازنده انتخابات قواعد دموکراسی را نپذیرفت و اگر طرف بازنده قاعده دموکراسی را می پذیرفت قطعا این مشکلات برای نظام ایجاد نمی شد که این مشکلات باعث شد دشمن معاند عملا از این فضا سوءاستفاده کند و الان مشکلاتی که ما داریم ادامه همان نپذیرفتن نتایج انتخابات سال 88است.

وی افزود:بنابراین کاندیداها و هواداران ضمن رعایت اخلاق انتخاباتی بایستی به قانون پایبند باشند و اگر ایرادی هم دارند باید از منظر قانون پیگیری نمایند.

دولتمردان نقد منتقدین را باید بپذیرند

 خواجه زاده درادامه گفت:هم امام راحل و هم مقام معظم رهبری هر دو تاکید دارند که دولتمردان و کارگزاران نظام اسلامی اگر کاری انجام می دهند به مردم بگویند و اما اگرمورد نقد واقع شدند بایستی نقد را بپذیرند،بنابراین ضمن اینکه دولتمردان فعالیت های خود را به مردم ابلاغ می کنند اما نقد منتقدین را باید بپذیرند.

امام جمعه موقت گفت:به نظر می رسد دولتمردان در این زمینه ضعف دارند و اولا آستانه تحمل دولتمردان بسیار پایین است ،دولتمردان چون به عنوان حاکمان اسلامی حکومت می کنند و مردم هم تابع آیین روش دولتمردان و حاکمان خود هستند به نظر می رسد از ادبیات قابل قبولی در برابر مردم استفاده نمی کنند .

دولتمردان در برخورد با منتقدین از ادبیات قابل قبول استفاده کنند

وی افزود:دولتمردان در برخورد با منتقدین بایستی از ادبیات قابل قبول استفاده کنند چون وقتی حاکم از ادبیات غیر قابل قبول و غیر متناسب با شان حاکم اسلامی برخرود کند طبیعی است از مردم چه انتظاری است بنابراین هم دولتمردان آستانه تحمل را بالا ببرند و هم از ادبیاتی استفاده کنند که در شان یک حاک اسلامی باشد.

تصاویر
  • دولت برخورد جدی با حقوق بگیران نجومی نشان نداده است
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت