دات نت نیوک
ﺳﻪشنبه 24 اسفند 1395
تعداد بازدید: 575
تعداد نظرات: 1

بیشتر اقدامات وزارت بهداشت بر ضد پرستاری است

بیشتر اقدامات وزارت بهداشت بر ضد پرستاری است
یک سوپروایزر آموزشی عنوان کرد؛

بیشتر اقدامات وزارت بهداشت بر ضد پرستاری است

پرستاری به جهت شرایط خاص کاری نظیر شیفت های مکرر و فشرده، کمبود نیروی انسانی، مجاورت با بیماری های خطرناک و واگیردار و همچنین ارتباط مستقیم با امر سلامت مردم، جزو مشاغل سخت و زیان آور به شمار می رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری، سوپروایزر آموزشی یکی از بیمارستان های پایتخت با بیان این مطلب و ضمن گلایه از عدم اجرای قانون مشاغل سخت و زیان آور برای پرستاران گفت: بایستی ببینیم چه کسانی و با چه هدفی تمایل به این موضوع دارند؟ وزارت محترم بهداشت که متولی امر سلامت جامعه محسوب می شود متأسفانه هیچ توجهی به سلامت پرسنل تحت پوشش خود ندارد.

وی افزود: با توجه به اینکه پرستاران بیشترین نیروهای نظام سلامت کشور را شامل می شوند متاسفانه کمترین توجه مسئولان امر به این قشر شریف صورت می گیرد. موضوعی که موجب دلسردی و عدم رضایت شغلی پرستاران کشورمان می شود.

کارشناس ارشد پرستاری ادامه داد: در بحث مطالبات نیز شاهدیم که متاسفانه قانون کلیدی پرستاران که همان تعرفه گذاری خدمات پرستاری است با وجود مصوبه مجلس، همچنان به بهانه های واهی نظیر کمبود بودجه اجرا نمی شود ولی بسیاری از امور دیگر یک شبه به تأیید مسئولان امر بهداشت و درمان رسیده و با صرف هزینه های کلان به اجرا در می آید.

این سوپروایزر آموزشی با انتقاد از عملکرد معاونت پرستاری وزارت بهداشت گفت: سوال اینجاست که اخذ بودجه برای اجرای قوانین مرتبط با نظام سلامت وظیفه چه کسی است. آیا وزیر محترم بهداشت نبایستی به عنوان نماینده نیروهای نظام سلامت، در مجامع قانونگذار و تصمیم گیرنده مبادرت به انجام این کار نماید. پرستاران متأسفانه مورد بی مهری شدید مسئولان نظام سلامت واقع شده اند به طوریکه حتی با حضور معاونت پرستاری در وزارت بهداشت شاهدیم که این معاونت بیشتر اقدامات ضد پرستاری انجام می دهد.

وی خاطر نشان کرد: پرستاران با بیماران مختلف جسمانی و روانی سر و کار داشته و در معرض بیماری های مختلف نیز قرار دارند. وجود فشار کاری،  ساعت های کار طولانی، استرس بالا و کم بودن حقوق و مزایا نیز از جمله سختی ها و مشکلات دیگر این حرفه مقدس است. اما همچنان شاهدیم که پرستاران کشورمان با وظیفه شناسی و تعهد به ارائه خدمت مشغولند.امیدواریم مسئولین امر با توجه به این نکات در بهبود شرایط همه جانبه این قشر خدوم کوشیده و بیش از این نسبت به وضعیت پرستاران کشور غفلت نکنند.


تصاویر
  • بیشتر اقدامات وزارت بهداشت بر ضد پرستاری است
نظر بینندگان
حامد
شنبه, 28 اسفند,1395
کاش میشد پرستارا هم مث کشورای دیگه ب حق خودشون برسن...ما جهان سوم هیچ جهان دهمم نیستیم
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل