دات نت نیوک
چهارشنبه 28 تیر 1396
تعداد بازدید: 522
تعداد نظرات: 0

ادعای کمبود پرستار هیچ وقت ثابت نشد / آمادگی پرستاران جویای کار

ادعای کمبود پرستار هیچ وقت ثابت نشد / آمادگی پرستاران جویای کار

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری قزوین عنوان کرد:

ادعای کمبود پرستار هیچ وقت ثابت نشد / آمادگی پرستاران جویای کار

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری قزوین با بیان این‌که کمبود پرستار، ادعایی است که هیچ‌وقت ثابت نشد، گفت: سازمان نظام پرستاری شمار فراوانی از پرستارانی را ثبت‌نام کرده است که جویای کار هستند و یا ترک از کار کرده‌اند.

آرمین قناعت در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این‌که ادعای کمبود پرستار سندیتی ندارد، اظهار کرد: در بسیاری از استان‌ها نظیر قزوین شاید کمبود پرستار در بخش ها در راستای استاندارد پرستار به تخت یا بیمار وجود داشته باشد، اما ردیفی برای جذب وجود ندارد و برای همکاران طرحی یا تمدید طرح ردیفی برای جذب حتی از طریق شرکتی نیست.

وی با اشاره به شرکت راه‌اندازی شده «آوای سلامت» توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای جذب شرکتی پرستاران، افزود: حتی ردیفی برای جذب نیروهای شرکتی هم وجود ندارد، چون دانشگاه‌های علوم پزشکی در منابع مالی با مشکل روبرو هستند.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری قزوین علت اصلی این طرح را باطل دانست و خاطرنشان کرد: آموزش بیمارستانی پرستار شأن حرفه‌ای پرستار را به ‌زیر سئوال می‌برد و هدف آن‌ها تربیت نیروهای کار ارزان‌قیمت و مشتاق کار است که با هر شرایطی تن به کار بدهند.

قناعت تصریح کرد: سال‌هاست اعلام کردیم در بیمارستان‌های خصوصی که تابع قوانین کار هستند متاسفانه پرستاران کارشناسی که با جان بیمار سر و کار دارند و طرح طبقه‌بندی مشاغل هم وجود دارد دریافتی آن‌ها بر مبنای حقوق کارگری است.

وی با تأکید مجدد بر این‌ که سندیت موضوع کمبود پرستار هم‌چنان زیر سئوال است، افزود: هم‌اکنون مشکل در جذب است و حتی جذب شرکتی از طریق شرکت آوای سلامت هم کافی نیست و دانشگاه‌های علوم پزشکی و همکاران نیز از این شرکت ناراضی هستند.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری قزوین با بیان این‌که میزان اضافه‌کار همکاران در بیمارستان‌ها افزایش یافته و این موضوع به کیفیت خدمات آسیب زده است، افزود: در چند سال اخیر معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هر طرحی را ایجاد کرده است بیشتر مشکل بوده تا مشکلی را برطرف کند و از سوی دیگر همین معاونت مسایل را برعکس نشان و جای علت و معلول را تغییر می‌دهد و نتایج طرح‌ها در نهایت به ضرر مجموعه اعم از پرستار، بیمار و وزارتخانه تمام می‌شود.

قناعت با بیان این‌که معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مدعی است که ابلاغیه وزیر بهداشت براساس تفاهم‌نامه اصفهان است، گفت: اما در عمل تفاه‌م‌نامه به تصویب رسیده اجرا نمی‌شود، مگر معاونت پرستاری برای کمک پرستاری براساس آنچه که نوشته بود عمل کرد؟ که در تربیت بیمارستانی پرستار چنین عمل کند.

وی با انتقاد از نبود عامل نظارتی مناسب در ادامه این موضوع را بزرگترین مشکل برشمرد و افزود: آنچه در همه طرح‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح است مخالفت جامعه پرستاری و موافقت معاونت پرستاری وزارتخانه است و علیرغم همه مخالفت‌ها طرح‌های خود را پیش برده و عملاً شکست خورده است.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری قزوین طرح قاصدک، کمک پرستاری و طرح توسعه بیمارستان‌ها را از جمله طرح‌های شکست خورده دانست و گفت: طرح تربیت بیمارستانی پرستار هم نظیر طرح‌های پیشین محکوم به شکست است.

قناعت با بیان این‌که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید بجای مقاومت در برابر خواست جامعه پرستاری همراه آن‌ها باشد، افزود: همواره در دانشکده‌های پرستاری علاوه بر روزانه دانشجویان شبانه هم پذیرش می‌شوند با این تفاوت که کلاس‌های آن‌ها در روزهای پایانی هفته و ساعت‌های بعد از ظهر با میزان شهریه کمتر برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: هم‌اکنون با رایزنی نظام پرستاری قزوین و همراهی خوب رئیس دانشکده پرستاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربیت بیمارستانی پرستار نداریم و ظرفیت پذیرش دانشجوی پرستاری را در نوبت شبانه داریم.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری قزوین با بیان این‌که استخدام در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به سایر وزارتخانه‌ها متفاوت است، افزود: اگر در حوزه درمان ردیف استخدام وجود نداشته باشد برای آن‌ها امنیت شغلی و انگیزه‌ای برای کار کردن هم وجود نخواهد داشت.

قناعت خاطرنشان کرد: باید بجای چنین طرح‌های فاقد پشتوانه علمی و کارشناسی چارت نیروی انسانی اصلاح شود و منابع مالی لازم تأمین شود و پرستاران تبدیل وضعیت شوند در آن صورت مسئولان خواهند دید که کمبود پرستاری نداریم و پرستاران با میل و رغبت و بدون دغدغه به کار خود ادامه می‌دهند.

وی یادآور شد: اما هم‌اکنون علیرغم وجود پرستار آماده به‌کار ردیف و ظرفیت استخدامی وجود ندارد و نسبت اعضای هیئت علمی به دانشجو بسیار نامناسب است که همین موضوع کیفیت آموزش را تحت‌الشعاع قرار داده است.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری قزوین تصریح کرد: همین موضوع سبب شده تا دانشجویان پرستاری هم از کیفیت آموزشی ناراضی باشند اما هم‌اکنون با اجرای طرح تربیت بیمارستانی پرستار یک رشته آکادمیک به بیمارستان نزول پیدا می‌کند حال آن‌که بیمارستان محل کارورزی است نه یادگیری مطالب تئوری.

 

تصاویر
  • ادعای کمبود پرستار هیچ وقت ثابت نشد / آمادگی پرستاران جویای کار
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل