دات نت نیوک
شنبه 31 تیر 1396
تعداد بازدید: 496
تعداد نظرات: 0

تربیت پرستار بیمارستانی، عقب‌گرد ۱۰۰ ساله

تربیت پرستار بیمارستانی، عقب‌گرد ۱۰۰ ساله

عضو شورایعالی نظام پرستاری کشور عنوان کرد:

تربیت پرستار بیمارستانی، عقب‌گرد ۱۰۰ ساله

عضو شورایعالی نظام پرستاری کشور با اعتقاد به این‌که تربیت پرستار بیمارستانی،  به معنای عقب‌گردی ۱۰۰ ساله است، گفت: هیچ یک از دلسوزان سلامت کشور با اجرای طرح تربیت پرستار بیمارستانی موافق نیستند.

علی اکبر قربانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری اظهار کرد: این توطئه و فرآیندی است که عده‌ای در بدنه وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی تهیه کرده‌اند و برای وزیر بهداشت و دولت هزینه درست کرده‌اند.

وی با اشاره به ارتقاء علمی سالانه پرستاران در کشور افزود: هر سال افرادی با ضریب هوشی بیشتر برای رشته پرستاری پذیرش می‌شوند و با اجرای طرح پرستار بیمارستانی چیزی عاید مردم نمی‌شود.

عضو شورایعالی نظام پرستاری کشور با بیان این‌که ما هم‌اکنون در کشور با مشکل جذب پرستار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی روبرو هستیم، تصریح کرد: به‌علت نبود جذابیت حرفه‌ای پرستاران یا مهاجرت می‌کنند و یا پس از ازدواج دست از کار می‌کشند.

قربانی با بیان این‌که در آخرین جلسه با اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس واگذاری غیرکارشناسی و غیر علمی بخش‌های بیمارستانی نظیر دیالیز را تهدیدی برای سلامت مردم عنوان شد در ادامه افزود: هم‌چنین در این جلسه همه نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با طرح تربیت پرستار بیمارستانی مخالف بودند.

وی با بیان این‌که در این جلسه معاون حقوقی و پارلمانی مجلس وزیر بهداشت ابلاغیه ۲۳ اردیبهشت‌ماه براساس صورتجلسه نشست ۱۸ تیر که به امضای وزیر هم رسیده ملغی اعلام کرد، گفت: اما هم‌اکنون آیین‌نامه اصفهان هم باید تا مدتی مسکوت باقی بماند.

 

تصاویر
  • تربیت پرستار بیمارستانی، عقب‌گرد ۱۰۰ ساله
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل