دات نت نیوک
شنبه 07 مرداد 1396
تعداد بازدید: 418
تعداد نظرات: 0

ابلاغیه وزیر به مثابه عقبگرد ۵۰ ساله پرستاری است

ابلاغیه وزیر به مثابه عقبگرد ۵۰ ساله پرستاری است

بیانیه نظام پرستاری اصفهان؛

ابلاغیه وزیر به مثابه عقبگرد ۵۰ ساله پرستاری است

هیات مدیره نظام پرستاری اصفهان در خصوص طرح تربیت پرستار بیمارستانی، بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، در ادامه واکنش های شدید جامعه پرستاری به طرح غیر کارشناسانه تربیت پرستار بیمارستانی، هیئت مدیره نظام پرستاری اصفهان اقدام به انتشار بیانیه ای در همین راستا نمود.

متن بیانیه

پرستاران ستون فقرات نظام سلامت هستند و نقشی بی بدیل در ارایه خدمات سلامت دارند. ارایه خدمات پرستاریِ با کیفیت و مناسب به جامعه مستلزم وجود نیروی پرستاری کافی و البته با آموزش استاندارداست. آموزش پرستاری در دنیا و نیز کشور روند رو به رشدی را در یکصدسال اخیر طی کرده است و بیش از نیم قرن پیش در کشور ما این آموزش از تربیت بیمارستانی به تربیت آکادمیک تحول یافته است.

زمزمه تربیت پرستار از مسیر غیر آکادمیک با توجیه کمبود نیروی انسانی پرستاری مدتی است که جامعه پرستاری را ملتهب ساخته و چشم انداز حرفه ای را برای دانشجویان این رشته تیره و تار ساخته است.

هیات مدیره نظام پرستاری اصفهان ضمن ابراز نگرانی از اظهار نظرهای برخی از مسئولان و ابلاغ مورخه ۲۳ اردیبهشت ۹۶ مقام محترم وزارت در این خصوص، تربیت پرستار به روش غیر آکادمیک را عقبگرد ۵۰ ساله تلقی کرده و هر اقدام و سخنی را که موجب بر هم زدن آرامش جامعه پرستاری و اختلال در خدمت رسانی به جامعه شود،  نکوهش کرده و راه برون رفت از این وضعیت و رفع مشکل احتمالی کمبود پرستار را اجرای بدون کم و کاست آیین نامه نشست دی ماه ۹۴ اصفهان می داند.

در پایان برای همه خدمتگزاران عرصه سلامت جامعه آرزوی سلامتی و توفیق می نماید.

تصاویر
  • ابلاغیه وزیر به مثابه عقبگرد ۵۰ ساله پرستاری است
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل