دات نت نیوک
Menu
چهارشنبه 11 مرداد 1396
تعداد بازدید: 780
تعداد نظرات: 3

وزارت بهداشت از اجرای طرح های ضد پرستاری دست بردارد/ مردم آسیب می بینند

 وزارت بهداشت از اجرای طرح های ضد پرستاری دست بردارد/ مردم آسیب می بینند

در نامه سر گشاده سازمان نظام پرستاری تاکید شد :

وزارت بهداشت از اجرای طرح های ضد پرستاری دست بردارد/ مردم آسیب می بینند

به دنبال واکنش ها و اعتراضات گسترده جامعه پرستاری کشور به طرح غیر کارشناسانه تربیت پرستار بیمارستانی و نیز پیگیری مجدانه وزارت بهداشت برای اجرای این طرح، سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران اقدام به انتشار نامه سرگشاده ای نمود.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری متن این نامه بدین شرح است:

بسم ا... الرحمن الرحیم

وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس محترم کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی

رییس محترم سازمان سنجش آموزش پزشکی

معاون محترم آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دبیر و اعضای محترم بورد پرستاری

روسای محترم دانشکده های پرستاری سراسر کشور

مدیران محترم گروه های آموزشی و اعضای محترم هیات علمی پرستاری

پرستاران، دانشجویان، اعضای هیأت علمی، مدیران و پیشکسوتان پرستاری

و همه دغدغه مندان پرستاری و سلامت مردم

با سلام و تحیات

آنچه موجب شده که این نامه به صورت سرگشاده نگارش شود، نگرانی شدید از تهدید سلامت مردم عزیز و خدشه به حرفه ای کهن در نظام سلامت یعنی پرستاری است. بیش از دوسال است که طرحی کارشناسی نشده برای تغییر مسیر آموزش این رشته آکادمیک، مهم و اثر گذار ارایه شده است که توسط همه صاحبنظران، فرهیختگان پرستاری و دلسوزان نظام سلامت نفی شده است. در دوسال گذشته جامعه فهیم پرستاری استدلال ها و مستندات و مغایرت های قانونی این طرح را با تمام روشهای مسالمت آمیز به مسئولان محترم منتقل کرده اند. با وجود پذیرش اصلاح آیین نامه اولیه توسط مسوولین محترم و ابلاغ آیین نامه جایگزین که به تایید مراجع پرستاری نيز رسیده است، متاسفانه در شرایط حساس کنونی کشور، شاهد نقض آشکار موارد متعدد آیین نامه توسعه همکاری و اصرار بر پذیرش دانشجو به سبک و سیاق مشابه آیین نامه لغو شده قبلی هستیم، که جامعه بزرگ پرستاری را که زیر بار انجام مسوولیتهای سنگین بالینی و آموزشی هستند،  با تنشهای جدیدی مواجه کرده است. با وجود رایزنیها و نامه نگاریهای متعدد با همه مسئولین ذیربط و مراجع نظارتی، متاسفانه در شرف رقم خوردن خطا و زیر پا گذاشتن آشكار آئین نامه در درج پذیرش دانشجوی پرستاری با کد جداگانه و تحت لوای آموزش بیمارستانی هستیم که فقط پوششی دانشگاهی بر آن کشیده شده است.

در شرایطی که ساعاتی تا صدور دفترچه آزمون سراسری دانشگاه ها و رخ دادن بدعتی نو و رویه ای غیر قانونی باقی مانده از همه دست اندرکاران در هر مسئولیتی که هستند درخواست می کنیم با همه توان اجازه ندهند آینده از سکوت یا کوتاهی ما در این نقطه عطف تاريخي و اثرات ویرانگر آن بر سلامت مردم به زشتي یاد کند.

در پایان مسئولین دانشکده و دانشگاه ها و مراکز آموزشی درمانی را به پایبندی به اصول و پایه های توافقات آیین نامه اصفهان و تصمیمات کارگروه مربوطه توصیه می کنیم.

بدیهی است عواقب آثار زیان بار این اقدام بر سلامت جامعه و تنش ها و التهابات احتمالی در جامعه پرستاری بر عهده مسئولینی خواهد بود که بدون توجه به مذاکرات، جلسات و توجیهات کارشناسی و مقررات مربوطه بازهم به دنبال اهداف از پیش تعیین شده هستند، خواهد بود.

 

سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران

تصاویر
  •  وزارت بهداشت از اجرای طرح های ضد پرستاری دست بردارد/ مردم آسیب می بینند
نظر بینندگان
حسن
پنجشنبه, 12 مرداد,1396
#نه_به_تربیت_پرستار _بیمارستانی
#لغو_ابلاغیه_۲۳اردیبهشت
مهديه
چهارشنبه, 11 مرداد,1396
خسته نشديد از بس نامه نوشتيد؟ فكر ميكنيد جواب ميده؟ خواهشا اعتراض جدي تري نسبت به اين طرح وارد كنيد! نتيجه ٤ سال زحمت كشيدن تو دانشگاه اينه كه اخرش يكي كه ٩ ماه درس خونده بياد جاي من تو بيمارستان بگيره؟
milad
چهارشنبه, 11 مرداد,1396
انشالله که تاملی در وزارت نسبت به این طرح صورت گیرد
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل