دات نت نیوک
Menu
یکشنبه 16 مرداد 1390
تعداد بازدید: 3207
تعداد نظرات: 2

نرم افزار اجرایی قانون ارتقای بهره وری مبنای کار تمام دانشگاه های علوم پزشکی قرار می گیرد

نرم افزار اجرایی قانون ارتقای بهره وری مبنای کار تمام دانشگاه های علوم پزشکی قرار می گیرد

رئیس شورای عالی نظام پرستاری:

نرم افزار اجرایی قانون ارتقای بهره وری مبنای کار تمام دانشگاه های علوم پزشکی قرار می گیرد

رئیس شورای عالی نظام پرستاری گفت: نرم افزار اجرایی قانون ارتقای بهره وری، مبنای کار تمام دانشگاه های علوم پزشکی قرار می گیرد تا اجرای یکنواخت آن را در کشور شاهد باشیم.

 سید یعقوب جعفری در گفت و گو با خبرنگار نظام پرستاری، اظهار داشت: بر اساس دستور وزیر بهداشت همه دانشگاههای علوم پزشکی کشور باید تا اول شهریور یا حداکثر اول مهر این قانون را اجرا کرده باشند و حداکثر سقف زمانی دانشگاههای علوم پزشکی برای اجرای این قانون اول مهر است. 

وی با اشاره به اینکه بیشترین مزایای قانون ارتقای بهره وری شامل حال کادر بالینی می شود، تصریح کرد: سازمان نظام پرستاری از ابتدای تهیه و تدوین تا هنگام تصویب این قانون در مجلس، مصلحت عام حرفه پرستاری را در نظر داشته و دارد زیرا هدف از تصویب این قانون کاهش مشکلات کادر بالین و کمک به ارتقای کیفیت خدمت رسانی به بیماران و افزایش بهره وری نیروهای بالینی نظام سلامت است.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری به تهیه و اجرای نرم افزار اجرایی قانون ارتقای بهره وری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان اشاره کرد و افزود: هیچ برنامه نرم افزاری خالی از اشکال نیست و ممکن است این نرم افزار هم دارای نقاط قوت و ضعف باشد اما با اجرای آن به مرور زمان مشکلات آن مشخص و رفع می شود.

وی تاکید کرد: از آنجایی که وزارت بهداشت همه دانشگاههای علوم پزشکی کشور را موظف کرده از اول شهریور یا حداکثر اول مهر سال جاری قانون ارتقای بهره وری را اجرا کنند، قرار شد نرم افزار اجرایی قانون، مبنای کار تمام دانشگاه های علوم پزشکی قرار گیرد تا شاهد تسریع در روند اجرای این قانون باشیم.

جعفری تصریح کرد: البته دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان و همدان نیز مدعی طراحی نرم افزار در این زمینه بودند و قرار بود در جلسه شورای عالی نظام پرستاری مورد بررسی قرار گیرد اما در عمل برنامه ای ارائه نکردند.

وی با تاکید بر لزوم وحدت رویه در اجرای قوانین، افزود: در صورتی که دانشگاه های علوم پزشکی برای اجرای قانون ارتقای بهره وری از یک نرم افزار واحد استفاده کنند روش اجرایی یکنواخت در کل کشور حاکم می شود که به نفع سیستم پرستاری و بهداشت و درمان است.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری با اشاره به مزایای نرم افزار اجرایی قانون ارتقای بهره وری، گفت: با استفاده از این نرم افزار می توان به صورت دقیق میزان ساعت کاری، شیفت بندی، سقف اضافه کار، ضرایب سختی کار و میزان کاهش ساعت کاری پرستاران را طبق قانون محاسبه کرد و معوقات و کمبودهای هر دانشگاه علوم پزشکی و هر بیمارستان و نیز وضعیت هر پرستار را برای اجرای قانون ارتقای بهره وری به دست آورد و بر اساس آن برنامه ریزی کرد.

وی با بیان اینکه این نرم افزار دارای قابلیت های مناسبی است، تاکید کرد: اجرای واحد آن علاوه بر تسهیل در روند چگونگی محاسبات ساعات کاری پرسنل پرستاری، مانع از بروز تفاوت ها و تعارض ها در دانشگاه ها و بیمارستان های کشور می شود.

جعفری افزود: البته ممکن است به مرور زمان به مواردی نیز در این نرم افزار برخورد کنیم به عنوان نمونه پیش بینی های لازم برای نحوه محاسبه ساعت کاری پرسنل در ماه مبارک رمضان صورت گیرد تا با تدابیر اندیشیده شده در این زمینه از بروز مشکلات احتمالی پیشگیری شود.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری، از جامعه پرستاری سراسر کشور خواست بر ابعاد مختلف اجرای قانون ارتقای بهره وری نظارت دقیق داشته باشند و بلافاصله موارد، ایرادها و اشکالات ناشی از اجرای آن را به سازمان نظام پرستاری به صورت مکتوب گزارش دهند تا سازمان نیز مستندات آن را به وزارت بهداشت منعکس کند.

وی با بیان اینکه اجرای قانون ارتقای بهره وری رضایت جمعی کادر پرستاری را به همراه دارد، افزود: ان شاءالله با اجرای صحیح بندهای مختلف و کاربردی قانون ارتقای بهره وری رضایتمندی مددجویان، بیماران و پرستاران جلب می شود.

پایان خبر

تصاویر
  • نرم افزار اجرایی قانون ارتقای بهره وری مبنای کار تمام دانشگاه های علوم پزشکی قرار می گیرد
نظر بینندگان
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل