دات نت نیوک
Menu
یکشنبه 05 اردیبهشت 1395
تعداد بازدید: 3930
تعداد نظرات: 2

استخدام 6هزار پرستار در بیمارستان‌های دولتی در یک سال گذشته

استخدام 6هزار پرستار در بیمارستان‌های دولتی در یک سال گذشته
رئیس هیات امنای صرفه‌جویی ارزی وزارت بهداشت اعلام کرد:


رئیس هیات امنای صرفه‌جویی ارزی وزارت بهداشت گفت: «در یک سال گذشته 6هزار پرستار برای بیمارستان‌ها و بخش‌های جدید مراکز درمانی دولتی از طریق این هیات استخدام شدند.»


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری به نقل از ایرنا،عباس حسنی با اعلام این مطلب اظهار داشت: «کمبود نیروی انسانی و به‌خصوص کمبود پرستار یکی از مشکلات جدی بیمارستان‌های دولتی تابعه دانشگاه‌های علوم پزشکی است و از طرفی دولت نمی‌تواند بیش از این بزرگ شود و تامین این نیاز از طریق استخدام رسمی و پیمانی میسر نیست.»

حسنی افزود: «از طرفی شرکت‌های جذب نیرو و پرستار که نیروی انسانی مورد نیاز بیمارستان‌ها را به‌صورت شرکتی تامین می‌کنند نیز مشکلات زیادی دارند و توانمندی و ظرفیت آنها محدود است.» حسنی اضافه کرد: «برای حل این معضل قدیمی و برای ساماندهی نیروی انسانی در بیمارستانهای دولتی از سال گذشته در زیر مجموعه مرکز آوا پزشک در هیئت امنای صرفه جویی ارزی وزارت بهداشت یک موسسه با نام موسسه کارآفرینان آوا سلامت با هدف تامین نیروی انسانی متبحر و کارآمد به‌خصوص نیروی پرستار برای بیمارستان‌های دولتی شکل گرفت.»
رئیس هیئت امنای صرفه جویی ارزی وزارت بهداشت ادامه داد: «این موسسه فعلا فقط برای تامین نیروی پرستار مورد نیاز بیمارستان‌های دولتی تابعه دانشگاه‌های علوم پزشکی فعالیت می‌کند و در یکسال فعالیت خود تاکنون با حدود شش هزار پرستار قرارداد بسته و آنان را برای فعالیت در بیمارستان‌های دولتی استخدام کرده است.»
حسنی گفت: «هدف این موسسه این نیست که رقیبی برای شرکت‌های فعال در عرصه تامین نیروی انسانی بیمارستان‌ها باشد و بخواهد بر بازار نیروی انسانی مراکز درمانی احاطه پیدا کند، شرکت‌های دیگر می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند و هر جا خلاء و نیازی وجود داشت و دانشگاه علوم پزشکی درخواست کرد، این موسسه زیر نظر هیئت امنای صرفه جویی ارزی وزارت بهداشت وارد عمل می‌شود.»
وی اضافه کرد: «در واقع موسسه کارآفرینان آوا سلامت وابسته به هیئت امنای صرفه جویی ارزی وزارت بهداشت برای کمک به ساماندهی نیروی انسانی به خصوص پرستار بیمارستان‌ها تاسیس شده و به هیچ عنوان به دنبال سود و بهره اقتصادی نیست و همین که این موسسه از نگاه قانون تجارت زیان‌ده نباشد و بتواند حقوق،‌ مزایا و اضافه کار نیروهای بکارگیری شده را به موقع پرداخت کند، حق لباس آنها را بدهد و مالیات را پرداخت کند، کفایت می‌کند.»
رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی وزارت بهداشت تصریح کرد: «هدف اصلی از ورود این موسسه به بازار تامین نیروی انسانی رفع کمبود نیرو و افزایش رضایت‌مدی مردم و پرستاران در بیمارستان‌ها است.»
وی درباره تاخیر در پرداخت حقوق پرستاران نیز گفت: «تمام حقوق و مزایایی که پرستاران رسمی و پیمانی در بیمارستان‌های دولتی دارند به پرستاران استخدام شده از طریق موسسه کارآفرینان آوا سلامت تعلق می‌گیرد و بیشترین میزان تاخیر در پرداخت حقوق و مزایای آنان نیز در بهمن 94 با چهار روز تاخیر بود که امیدواریم در سال95 این چهار روز تاخیر را هم نداشته باشیم.»
حسنی در پاسخ به پرسشی درباره منبع تامین حقوق پرستاران گفت: «هیچ منبع دولتی برای پرداخت حقوق این پرستاران وجود ندارد و همه هزینه‌ها از مجل درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی طرف قرارداد تامین می‌شود.» وی افزود: «تاکنون موسسه کارآفرینان آوا سلامت وابسته به هیئت امنای صرفه‌جویی ارزی وزارت بهداشت با 24دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی برای تامین نیروی انسانی پرستار قرارداد بسته است.»
رئیس هیات امنای صرفه‌جویی ارزی وزارت بهداشت تاکید کرد: «فقط برای دانشگاه‌های علوم پزشکی که درخواست تامین نیرو داشته باشند، نیرو استخدام می‌کنیم و هیچ ولعی برای اینکه بازار نیروی انسانی را به سمت یک موسسه ببریم، نداریم.»
تصاویر
  • استخدام 6هزار پرستار در بیمارستان‌های دولتی در یک سال گذشته
نظر بینندگان
کاربر ناشناس
دوشنبه, 31 خرداد,1395
با سلام
من کارشناس پرستاری از خرم اباد هستم .و علی رغم گفته های خودتان کمبود شدید نیروی پرستاری دارید.
ولی من بیکار هستم .
طرحم تموم شده و تمدید نمیکنن لطفا پیگیری کنید .
کاربر ناشناس
پنجشنبه, 13 خرداد,1395
چقدر دروغونيرنگ.... كجاست موسسهي آواسلامت ؟؟؟؟ من پرستار شركتي مشهد هستم سال 95 با آواسلامتقرارداد نبستند !!!!! كجاست تاخير سه يا چها روز ؟؟؟؟ دوماه تاخير حقوق داريم !!! چرا ؟؟؟؟ چون دانشگاه مشهد بودجه نداره !! طبق گفته ي خوده دانشگاه. واقعا چرا دروغ ؟؟؟ صادق باشيد . امام علي ع رو بشناسيد.دانشگاه مشهد فقط سال 94 با اوا سلامت بود . بعد علارغم نامه ي وزارت كه حتما بايد با اواسلامت قرارداد ببندند . دانشگاه قرارداد نبست . واقعا متاسفم براي اين دولت كه دوباره ثروتمند ها پولدارتر و فقير ها فقيرتر شدند.به كجا خواهيم رفت با اين همه ظلم
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل