دات نت نیوک
Menu
دوشنبه 24 خرداد 1395
تعداد بازدید: 5931
تعداد نظرات: 84

خدمات پرستاری به نام پزشکان ثبت می شود/وزارت بهداشت گوش شنوایی ندارد

خدمات پرستاری به نام پزشکان ثبت می شود/وزارت بهداشت گوش شنوایی ندارد
نامه رئیس نظام پرستاری به معاون اول رئیس جمهوری؛

خدمات پرستاری به نام پزشکان ثبت می شود/وزارت بهداشت گوش شنوایی ندارد

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور در نامه ای به معاون اول رئیس جمهوری، نوشت: مسئولین وزارت بهداشت، گوش شنوایی برای شنیدن نظرات کارشناسان منتخب جامعه پرستاری ندارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، دکتر علی محمد آدابی در نامه ای به دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، مشکلات پرستاری و چالش های پیش رو با وزارت بهداشت را مورد بحث و بررسی قرار داد.

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر اسحاق جهانگیری

معاون اول محترم رئیس جمهور

با سلام و عرض ادب و آرزوی قبولی طاعات و عبادات ماه مبارک رمضان

احتراما به استحضارعالی می رساند نامه اخیر ریاست محترم جمهور خطاب به جنابعالی در خصوص بررسی فیش های حقوق و پاداش های چند میلیونی مدیران متخلف و دستور قاطع عزل آنها ، نوری از امید را در دل شیفتگان عدالت در جامعه روشن نمود.  لذا در این اوضاع حساس بنا به مسؤلیت مدافع اجتماعی و به نمایندگی از قشر کثیر پرستاری ناگزیر از ارسال نامه در این خصوص به جنابعالی و مسئولین محترم ارشد نظام و بیان مطالب خود هستیم چراکه  تاکنون درخواست های مکرر سازمان نظام پرستاری به وزارت بهداشت جهت پیگیری مطالبات پرستاری و برقراری عدالت در توزیع منابع، با بن بست روبرو بوده و بدون پاسخ مانده است. شاید اختلاف طبقاتی ایجاد شده اخیر باعث شده باشد که مسئولین وزارت با ایجاد نوعی نگاه ارباب رعیتی، گوش شنوایی برای شنیدن نظرات کارشناسان منتخب جامعه شریف پرستاری نداشته باشند.

جناب آقای جهانگیری

همانگونه که خود نیز مستحضرید تعادل شرط لازم برای همزیستی مسالمت آمیز در جوامع بشری و اعتدال شعار کابینه دکتر روحانی است و به عنوان یکی از لوازم برقراری آن ،  حداکثر تفاوت دریافتی در سازمان ها و جامعه ، نباید بیش از ۷ برابر باشد و پر واضح است چنانچه تعادل در جامعه ای برقرار باشد ، همه آحاد جامعه ازگذران زندگی و شغل و درآمد خود احساس رضایت  خاطر دارند و اینچنین است که در جوامع پیشرفته، کسی به شغل و درآمد دیگری حسرت و حتی غبطه نمی خورد و هرکس از ارائه خدمتی که به جامعه می کند ، احساس رضایت دارد . لیکن در کشور ما با این سطح فاحش اختلاف درآمد بین پزشکان متخصص و مردم بویژه بعد از اجرای طرح "تحول نظام سلامت " نیز وضعیت چنین است؟!

در دنیا تفاوت درآمد پزشکان متخصص با میانگین آحاد جامعه بین ۵/۲ برابر در آلمان وحداکثر ۶ برابر در استرالیا ، آن هم با آن سطح بالای کیفیت پزشکی متغیر می باشد این در حالی است که در ایران با این سطح کیفی خدمات پزشکی که  گاها پای چپ را به جای پای راست عمل می کنند  ،حسب گزارشات رسمی بین المللی درآمد پزشکان متخصص و فوق تخصص قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت بیش از ۳۵ برابرمیانگین آحاد جامعه  و بعد از اجرای طرح تحول و افزایش نجومی و ۳۰۰ درصدی تعرفه پزشکی، این میزان تا ۱۰۰ برابر رسیده است!

شاید بتوان گفت تمام کشورهای عضواتحادیه اروپا با این اصل مهم اقتصادی موسوم به بهینگی پاراتو اداره می شود که " هیچ چیزی را نمی توان به جایی اضافه کرد یا به کسی بخشید مگر اینکه به همان میزان از جایی و از کس دیگری کسر گردیده باشد" . منابع چند ده هزار میلیاردی طرح تحول از محل افزایش مالیات بر ارزش افزوده و تحمیل آن بر مردم و ازمحل هدفمندی یارانه ها ، به قولی از جیب کسانی که استحقاق دریافت آن را نداشته اند کسر و به یکباره سرازیر جیب کسانی گردیده است که مطلقا استحقاق دریافت یارانه را نداشته اند.

تجمع این ثروت عظیم در دست عده ای که بنا به ادعای خود با سرکشی و معاینه مسؤلین عالیرتبه نظام ، دارای نفوذ گسترده در بین آنان می باشند ، بیم آن را ایجاد می کند که در کنار در اختیار داشتن ثروت متعلق به مردم ، با در اختیار گرفتن کانون های قدرت و تصمیم گیری به نحوی فزاینده و غیرمنطقی بر تمام نظام های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور از قبیل مجلس، دولت و نهادهای نظارتی ، سلطه و استیلا پیدا کنند و با اشاعه لیبرالیسم عملا توده های ملت را به سمت برده داری سوق داده و به استثمار بکشند. ۹ سال  کارشکنی و ممانعت عامدانه طبقه پزشکسالار از اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری توأم با تهدید، تخریب، تبعید و کسر حقوق و مزایا و اخیرا شکایت غیر موجه از فعالین صنفی و شکایت از خبرگزاری های نستوه و مستقل به بهانه افشای دریافتی های چند ده میلیونی و بالای صد میلیونی پزشکان متخصص و فوق تخصص، طلیعه نامیمون ظهور و بروز این تفکر مسموم در جامعه اسلامی است. در صورتی که اجرای به موقع قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری می توانست با جلوگیری از ایجاد فاصله طبقاتی بین پزشکان و غیر پزشکان، گام مؤثری در جهت تحقق عدالت اجتماعی و توزیع عادلانه ثروت در جامعه باشد. لذا در آستانه دهمین سالگرد تصویب  قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری توسط مجلس شورای اسلامی  و ابلاغ آن به دولت جهت طی مراحل اجرایی، اجرای هرچه سریعتر آن را با ورود جنابعالی به مسأله و عنایت ویژه شخص ریاست محترم جمهور محبوب و مردمی در این خصوص ، انتظار داریم.

لازم به ذکر است هم اکنون بیش از ۲۰۰ مورد از خدمات پرستاری به نام پزشکان و با تعرفه چند برابر ثبت می شود و در صورت اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، علاوه بر این که حق به حق دار می رسد، بار مالی زیادی از دوش دولت، ملت و بیمه ها که در حال ورشکستگی هستند برداشته خواهد شد. علاوه بر این با اصلاح نظام مالیاتی و تعدیل کارانه های چند ده میلیونی و بالای صد میلیونی پزشکان متخصص و فوق تخصص که اخیرا قائم مقام وزارت نیز وجود آن را تأیید کرد، می توان به رونق تولید و اشتغال در کشور کمک نمود. به جرأت می توان گفت با اصلاح هر مورد از کارانه های چند صد میلیونی پزشکان مزبور می توان برای چند صد جوان بیکار اشتغال ایجاد کرد . 

معاون اول محترم رئیس جمهور

توجه به اعتراضات مدنی منطقی  توسط مردم و نهادهای غیردولتی ، باعث ایجاد نشاط اجتماعی و مانع از بروز بی عدالتی و عدم توجه به آن، دلیل بر بیمارگونه بودن فضای سیاسی اجتماعی جامعه است چراکه در غیر اینصورت با افزایش ارتباطات و ایجاد لابی های گسترده عده ای در ارکان حکومت، با ترغیب اشرافی گری، عملا به اهداف و آرمان های انقلاب پشت کرده می شود و وضعیتی که ما هم اکنون در نظام بهداشت و درمان کشور شاهد هستیم نمونه بارز این مدعا است. وزارت بهداشت کنونی با سلطه بی حد و مرز پزشکان بر پست های کلیدی و مدیریتی مجالی برای استفاده از نظر اندیشمندان حوزه مدیریت، بهداشت و اقتصاد سلامت در جهت تأمین سلامت و آرامش روانی جامعه باقی نگذاشته است. به طوریکه انجام بیش از ۹۰۰ میلیون واحد خدمتی سرپایی و بستری طی طرح تحول از مفاخر ایشان است ! . در واقع باید گفت رویکرد غالب این عده توأم با ایجاد تقاضای القایی ، جامعه را بیمار می خواهد و نه سالم و با نشاط و شاداب . این در حالی است که حسب مطالعه انجام شده در ۴۴ کشور مطرح و پیشرفته دنیا ، وزیر بهداشت بیش از ۴۰ کشور ،غیرپزشک هستند و در چند کشور باقیمانده نیز نه تنها شاغل در بخش خصوصی نیستند بلکه تا ۵ سال بعد از مسؤلیت نیز اجازه کار در بخش خصوصی را ندارند . وقتی این موارد را با وضع کشورمان مقایسه می کنیم بیشتر متوجه عمق فاجعه می شویم !.

پزشکان هرچند هم مجرب و در رشته خود سرآمد باشند ، صلاحیت مدیریت منابع عظیم مربوط به بخش سلامت  و جامعه را ندارند چراکه وقتی ارائه دهنده خدمت در تعیین نوع و نرخ خدمات درمانی مختار می گردد ، تمام تلاش خود را برای افزایش حاشیه سود خود به کار می بندد و ولع پزشکان برای تغییر ترکیب شورایعالی بیمه و تجمیع و در اختیار گرفتن صندوق بین النسلی کارگران تأمین اجتماعی خود دلیلی بر این ماجراست .لازم به ذکر است  پیش از اجرای طرح تحول فقط ۱۰ درصد منابع تأمین اجتماعی صرف پرداخت به پزشکان می گردید و بعد از اجرای طرح تحول بیش از ۳۰ درصد منابع تأمین اجتماعی صرف پرداخت به پزشکان می گردد که در صورت تجمیع بیمه ها و به تاراج رفتن منابع بیمه به طور قطع همین حداقل پرداخت بازنشستگی کارگران کشور نیز با مشکل روبرو خواهد شد که تبعات آن در جامعه غیر قابل وصف خواهد بود .

جناب آقای جهانگیری

دریافتی پزشکان متخصص و فوق تخصص در ایران با هیچ منطق و ایسم اقتصادی سازگار نیست و لذا هرچه سریع تر بایستی با دعوت از اساتید اقتصاد و کارشناسان اهل فن،  راهکاری  برای آن اندیشیده شود به طوری که با محاسبات آماری دقیق یا باید درآمد پزشکان در سطح کنونی فریز شود و درآمد آحاد جامعه افزایش یابد و یا درآمد پزشکان متخصص و فوق تخصص به کمتر از یک دهم وضع کنونی کاهش یابد تا عدالت در جامعه اسلامی برقرار گردد. لازم به ذکر است در حال حاضر فضای درمانی کشور، بهشت متخصصین دنیا نامگذاری شده است لیکن به چه قیمتی؟! .

 سازمان نظام پرستاری کشور حسب اوامرعالی ، با در اختیار داشتن عالیترین کارشناسان درمانی و مدیریت در حیطه بهداشت و درمان ، آمادگی خود را برای ارائه مستندات چند ده میلیونی و بعضا بالای صد میلیونی پزشکان متخصص و فوق تخصص و همکاری و ارائه نظرات کارشناسی به دولت، مجلس شورای اسلامی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، برای حل این مشکل پیچیده و برون رفت از این معضل اجتماعی، اعلام می دارد و همواره با حفظ روحیه انقلابی و ولایتمدارانه در مسیر تحقق آر مان های بلند و ملکوتی حضرت امام (ره ) در خدمت جنابعالی و مسؤلین عالیرتبه و ارشد نظام می باشد. توفیق جنابعالی و مسؤلین دلسوز نظام مقدس جمهوری اسلامی را از درگاه ایزد متعال خواستارم. 

دکتر علی محمد آدابی

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور

۲۴ خرداد ۹۵


تصاویر
  • خدمات پرستاری به نام پزشکان ثبت می شود/وزارت بهداشت گوش شنوایی ندارد
نظر بینندگان
کاربر ناشناس
چهارشنبه, 04 مرداد,1396
متاسفانه اقای ادابی سوراخ دعاداگم کرده وگدنه برای رسیدن بحق خودنیاری بکوبیدن پزشگان که همکاران شما هستند نیست که جزبدنامی حاصلی بدایتان ندارد ازاینروش برخوردمتاسفم9
هر وقت يك مرجع تقليد پيدا شد كه شغلي غير از پرستاري رو با هفتاد سال عبادت عوض كنه بعد ديگران در مورد سختي كار پرستاري ومقايسه اون با ساير مشاغل نظر بدن .........اگر شغلي پيدا كردين كه تمام سختيهاي دنيا رو يكجا داشت مثل پرستاري اونوقت دم از حق وحقوق بزني
شنبه, 17 تیر,1396
irandosta1@mums.ac.ir
فوق ليسانس مديريت
پنجشنبه, 01 تیر,1396
منكه ٢٣ بار امتحان دادم استخدام نشدم
١١ بار مصاحبه شركت خصوصي رفتم اونم هيچ
پرستاراي فارغ التحصيل دارغوز اباد تويسركان يكيشون گاها! مسافر ماشينمه آخه توي آژانس كار ميكنم.استخدام شده ماهي دو سه تومان هم حقوق!...
کاربر ناشناس
چهارشنبه, 31 خرداد,1396
شما میخواید سرم نصل کنید تعرفه بگیرید سوند بزنید تعرفه بگیرید امپول بزنید تعرفه بگیرید میشه بگید حقوق وکارانه ای که میگیرید بابت چیه؟!
مهيار
ﺳﻪشنبه, 30 خرداد,1396
ميانگين درآمد متخصصان كل كشور با حداقل ده تا دوازده ساعت كار ومسئوليت كامل بيمار ١٥تا بيست ميليون بيشتر نيست كه بيشتر از ٤تا٥برابر پرستارها نميشه در حالى كه خود قبول مسئوليت بيمار رو در نظر بگيريم و اين كه يك پزشك كل شبانه روز آنكال وگوش به زنگ است.مثل هر صنفى ممكن است عده محدودى كار وبارشون شلوغ باشه ودر آمدشون خيلى بيشتر از بقيه باشه كه شامل افراد مشهور وباتجربه است والبته اونا هم با كار در حد خودكشى پول كلان در ميارند
مطمئن باشيد با كم كردن درآمد پزشكان چيزى عايد پرستران زحمتكش نميشه والان هم كه پرستاران تورشته هاى حقوق بگير درآمدشون ازبقيه بيشتره به خاطر درآمد بيشتر پزشكاست ،اگه ميانگين پزشكان بشه ٨ميليون ،خوب منطقيه كه پرستار كمتر از دوميليون دريافتى داشته باشه.
بهتر دوستان پرستار بدون تخريب ديگران به دفاع از خودشون بپردازند.هرچند الان پزشكى هم شديداً دفاع لازم شده 😅😅
ابراهيم اسدي
ﺳﻪشنبه, 30 خرداد,1396
پرستاران عزيز با چهار سال درس خوندن تقريبا ماهي دو تومن حقوق و چهار تومن كارانه و اصافه كار و امنا و .... ميگيرن. يعني ماهي شش ميليون تومن. واقعا كمه براشون؟ كدوم ليسانسه تو ايران اين مبلغ رو ميگيره. اتفاقا پيشنهاد من كاهش كاراه پرسناري عست
کاربر ناشناس
شنبه, 27 خرداد,1396
من دكتراي حقوق هستم ولي درامدم از پرستارهاي بي كفايتي كه حتي يك دوز دارو در سرم رو بلد نيستن تنظيم كنن. كمتره. متاسفم واسه مملكتي كه به اين ادما حقوق ميده. كارانه هم از درامد پزشكا ميخوان.
کاربر ناشناس
شنبه, 27 خرداد,1396
از پرستارا بدبختر سراغ ندارم. از بس كه مراقبت ميكنن از بيماران روز به روز چاق تر شدن. حالا هم دسته صاحبشون كه همون پزشكا هستند رو دارن گاز ميگيرند.
هر وقت يك مرجع تقليد پيدا شد كه شغلي غير از پرستاري رو با هفتاد سال عبادت عوض كنه بعد ديگران در مورد سختي كار پرستاري ومقايسه اون با ساير مشاغل نظر بدن .........اگر شغلي پيدا كردين كه تمام سختيهاي دنيا رو يكجا داشت مثل پرستاري اونوقت دم از حق وحقوق بزني
دوشنبه, 01 خرداد,1396
irandosta1@mums.ac.ir
Jock
دوشنبه, 25 اردیبهشت,1396
It's about time somonee wrote about this.
كارشناس ارشد مديريت پرستاري
ﺳﻪشنبه, 01 تیر,1395
جامعه اي پيشرفت خواهد كرد براساس عدالت پيش برود جامعه پزشكي ما كه شامل تمام گروه پزشكي هستند بايد خود را عضو يك تيم بدانند تيمي كه زنجير وار بهم مرتبطند و براسا تاثير گذاري بر سيستم درمان حقوق خود را دريافت نمايند اينكه چه كسي چقدر درس خونده چند سال و چند روز ملاك است؟ پزشك عمومي داريم در مناطق دور از يك متخصص بهتر تشخيص ميدهد و درمان ميكند پزشك كارش تشخيص و درمان است حال بيمار پس از جراحي بزرگي را در نظر بگيريد ايا فقط اجراي دستور بيمار را از شرايط بحراني خارج ميكند؟ خير اين جزء تخصصهاي پرستاري است كه با ديدن دو سه علامت احتمال بروز فلان اتفاق را براي بيمار ميدهد پزشك بيماررا خبر ميكند تا از يك فاجعه به نام مرگ يا عوارض غير قابل برگشت جلوگيري شود اصلا حرفه پرستاري يعني همين ! مگر غير از اين بوده و هست
متعجبم از همكارانيكه كامنت هايي دادند كه رنگ نفاق ميدهد و متاسفتر از پزشكاني كه خود ميدانند قضيه چيست و نميخواهند كه عيان كنند خب طرح سلامت پول را از جيب مردم دراورد و به نام ماليات و.. شد طرح سلامت عده اي هم خوشحال از اين طرح كه پول كمتري ميدهند اري اما چون پول كمتري ميدهند انتظارات هم بايد پايين باشد داروي خارجي تبديل شد به ايراني لوازم اصل ... تبديل شد به اجناس دست دوم سوم چيني مردم كه اينها را نميدانند اما حسابهاي يك عده هم پر پول تر شد هجوم بيار به مراكز بيشتر شد در خط اول برخورد با بيمار اين پرستار است كه جوابگوي بدي اب و هوا بدي غذا و لباس نيامدن پزشك و .... خرابي دستگاه هاست علاوه بر ان يك امري كه كامل فراموش شده اقدامات پرستاري است به نام مديريت بخش، تشخيص پرستاري، اجراي اقدامات پرستاري و اجراي دستورات پزشك
حال كلاه خود را قاضي كنيد با اينهمه كار و كمبود شديد نيرو ايا نبايد از اين سفره گسترده تر شده در وزارت بهداشت حق و حقوق مهمترين يار پزشكان در درمان و مراقبت نيز به درستي پرداخت شود؟
جناب اقاي مهندس كه بهترين رشته رياضي بوديد ايا تحمل يك ساعت غرولند والدين سالمند و بيمار خود را داريد؟ ايا يادتان نميرود داروهايش را و ساعاتش را ؟ايا خدمات اوليه كمك بهياري و نه پرستاري شمارا خسته نميكند پس لطفا رشته هاي مختلف را باهم غياث نفرماييد كه به جرات ميتوان گفت در 12 ساعت كاري سراسر راه رفتن و پاسخ نارضايتي هاي سيستم را دادن و مراقبت كردن با نشستن در شركت و صحبت كردن و نوشيدن و ...... اصلا قابل مقايسه نيست
رشته پرستاري يكي از رشته هاي گروه پزشكي است كه با رتبه 4000 اجازه ورود را داشته و اگر دانشگاه ازاد شهرستان با رتبه هاي بالاتر پذيرفته همه رشته ها من جمله پزشكي و ... هم با رتبه هاي بالايي درس خونده اند.
هر پرستار تحصيل كرده از ايران به امريكا و استراليا كه برود با جان دل پذيرايش هستند و غالبا در دانشگاهها تدريس ميكنند پس لطفا اگر صحبتي ميكنيد از روي علم و دانستن باشد نه روي هوا
جناب وزير هم انشاله كم ديد جامع بين تر پيدا نمايند و تمام گروههاي درماني را در سفره گسترده سهيم نمايند يك يگ وزير نمونه خواهند شد
کاربر ناشناس
ﺳﻪشنبه, 01 تیر,1395
سلام به همه فرمایشات شما صحیح ولی بیفایده با بیل و کلنگ بهجنگ توپ و تانک میرین اونهایی که همه میدونین چنان قدرت وثروتی دارن که همه رو تحت تاثیر وراهبری خودشون قرار دادن اگرنه حداقل به یکی ازین درد نامها وعجز نامها جواب میدادن حتی شک دارم اصلا خونده باشن چن روز پیش هاشمی به رییس دانشگاه سبز.ار که استاد تلف کردن بیتالماله جایزه داد در حالی که هنوز حق وحقوق سال ۹۴رو دانشگاه نداده و کارانه ۱۱ماه ندادن
کاربر ناشناس
دوشنبه, 31 خرداد,1395
پزشک های محترم.ما منکر زحمات و سختی های شما در دوران تحصیل نیستیم.خودمون هم با شما مقابسه نمیکنیم.خواهشا این بفهمین.ما فقط حرفمون اینکه پول زحماتمون به خودمون بدین.به خدا ما پزشک مقیم داشتیم که اول شیفت میاد میگه اگه این تخت و ان تخت ارست کردن من بیدار نکنین و فردا صبح میاد دستور میذاره.کل عملیات احیا و بدبختیا همراه و اشک و اه و نفرینش نصیب من پرستار میشه.کارانه 100 میلیونی برای آن.نوش جونش
رزیدنت داریم که چون ساعت 6 صبح بهش زنگ زدیم امده بی احترامی کرده.
در ضمن شما که پرستار با کارگر مقابسه میکنی واقعا از همون هایی هستی که خودتون خدا میدونین.من به عنوان پرستار 7 سال درس خوندم و ارشد وبژه دارم.پس کارگر نیستم.
در ضمن نصف بار این مملکت بردوش کارگرانه
برو دهنت آب بکش.انشالله روزی همین غرور شمارا برزمین میزند.
کارشناس اتاق عمل
دوشنبه, 31 خرداد,1395
من تا به حال در 4 بیمارستان استان خراسان کار کردم و شرایطی بدی که در زیر توضیح میدم برای همه ی انها وجود داشته...
در اتاق عملها کارهای زیادی هست که به عنوان وظیفه ی پرستار یا تکنولوژیست های اتاق عمل و بیهوشی روتین شده و دارن انجامش میدن و کد در امدی ان یا همان کدK برای پزشک لحاظ میشه...جراح باید در هنگام جاب جایی و پرپ و درپ حضور داشته باشه که نداره...بخیه فاشیا و پوست که همیشه به صورت روتین توسط تکنولوژیست اتاق عمل انجام میشه...اعمال کوچک مثل ختنه و توده های پوستی و...توسط تکنولوژیست جراحی انجام میشه...کارهای مربوط به بیهوش کردن مریض مثل لوله گذاری و دارو زدن . اکس تیوب کردن مریض بوسیله ی تکنولوژیست هوشبری انجام میشه...ولس کد های در امدی همه ی انها برای جراح و پزشک بیهوشی هستش...
در امد پزشکان بیش از 50 برابر درامد کادر پرستاری شده...
تضاد طبقاتی بسیار زیاد شده ....
کارشناس اتاق عمل
دوشنبه, 31 خرداد,1395
از زحمات و پیگیری های دکتر ادابی ممنونیم چراک ه تنها دلخوشی ما برای ادامه ی فعالیت در این نظام پزشک سالار سلامت همین پیگیری هاست...اگر نه ماها هم مثل خیلی از دوستان و همکارانمون به فکر مهاجرت و رفتن به سایر کشور ها برای انجام کار پرستاری بودیم...
من به عنوان یک عضو جامعه پرستاری که در اتاق عمل فعالیت دارم شاهد رفتارهای زجر اور و بسیار دردناکی از طرف برخی پزشکان در قبال جامعه پرستاری هستم...
پرستار
یکشنبه, 30 خرداد,1395
سرکار خانم اعظم که خوتونروپزشک معرفی کردید،جنابعالی بدویات کار در بیمارستانرو نمیدونی و تا الان فکر میکردی پرستار فارغ التحصیل دانشگاه پیام نور هم وجود داره.چطور میشه که از ریز کارانه ایکه بتون میدن مطلع باشید و بدونید که چقدر از مبلغ کارانتون حق پرستاریست که نوارقلب گرفته.ضمن اینکه این سایت نظام پرستاریست و نیاز نیست شما خیلی خودتون رو ناراحت کنید و یکسره برای پرستاران کامنت بذارید.فعلا که دارن حق EKG گرفتن و NG T گذاشتن و هزار جور کار دیگری که پرستاران انجام میدن رو میریزن به جیب امثال شما که یقینا حرام در حرامه وگرنه کارانه یک ویزیت و یا یک مشاوره یقینا هشتاد میلیون نمیشه .همکاران پزشک شما سر ویزیت روز اول با هم دعوا میکنن و برگه همدیگرو پاره میکنن و چطور شما توقع دارید پرستاران راضی باشند که حق الزحمه کاری که انجام میدن رو به پزشک بدهند ودر آخر اینکه حرف پرستاران اینه که پول کاری رو که ما انجام میدهیم به خودمان بدهید و در پرداخت کارانه عدالت رو رعایت کنید که اظهر من الشمس است که خواسته معقول و منطقی ایست.
unknown nurse
یکشنبه, 30 خرداد,1395
hi every body .I am an illiterate nurse. I studied at university for four years.I want one million for this.but I want five million plus for several reasons:1 because I am at risk of getting HIV HBS HCV .2 I spent the best of my time(night -morning-evening)in hospital instead of being beside my family.3 I always involve with sadness sickness distress of the people. I am present in my job when most people are in holiday.
اعظم
یکشنبه, 30 خرداد,1395
ماپزشکان اصلارراضی نیستیم که شما نوار قلب بگیرید ورگ بگیرید وکارانه اش به جیب پزشکها بره.هرچند که من دربیمارستان کارکردم واصلا اینطوری نبوده.وهیچ کارانه اضافی بجز کارانه وبزیت به حسابمون نمیومد.اونهم بعد از کلی کسورات وبا تاخیر8ماهه.واقعا میگم کارانه ویزیت خودمون هم به زور بعد از کلی کم کردن بهمون میدادن.انمیومد.انقدر مقدارش کم بود که کاملا حساب وکتابش دستمون بود.ببینید کارانه تون کجا میره.تو جیب ما که نیومده
پرستار
شنبه, 29 خرداد,1395
سخنان مقام معظم رهبری درباره حرفه پرستاری: رهبری فرموده اند «باید فهم عمومی جامعه و فرهنگ عام مردم این مطلب را به درستی درک کند که برای حفظ سلامتی در جامعه اهمیت پرستاری در طراز اول قرار دارد و بسیاری از این نکته غفلت کرده اند. لذا آن وزن و ارزشی که باید برای پرستاری در نظر بگیرند از ذهن آنها مغفول مانده است و به آن توجه نمی کنند و نکته ای که باید به مسئولان عرض شود این است که مسئولان ذی ربط مسائل مدیریتی کشور بایستی برای این شغل یک باب جداگانه وتازه ای باز کنند.»...واقعا خیلی پررویید که دارید خلاف جهت سخنان رهبر عمل میکنید ونظر میدید...
کاربر ناشناس
جمعه, 28 خرداد,1395
به نظر من اینا پزشک نیستند و طبابت هم نمی کنند بلکه خوناشام و دزد محترمی هستند که دارن خون مردم بی بضاغت و مریض را می مکند و کل بیت المال را سر کشیدند و دارند جنایت می کنند و تا در اون محیط نباشی نمی فهمی که چه کارا دارند می کنند.......؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دانشجو پرستاری شیراز
جمعه, 28 خرداد,1395
سلام.بیایم یکم منطقی فکر کنیم:1-اصلا رشته های شاخه ی ریاضی هیچ ربطی به موضوع سلامت و درمان نداره,چون به عنوان مثال,اگه یک نفر حالش بد شد,هیچ کس نمیتونه از طریق فرمول های هندسی و ریاضی بیاد علت بیماری رو تشخیص بده...خخخخخخخ.(واسه اونایی که هی از رشته ی ریاضی حرف میزنند).2-رشته ی پرستاری با رشته ی پزشکی قابل مقایسه نیست,زیرا یک پرستاری قادر به ویزیت دقیق,با توجه به دانش آکادمیکش نیست(این یک حقیقته).3-اینم یک حقیقته که پرستار به عنوان عضو کادر درمان,بیشترین فشار رو از نظر مراقبت از بیمار,تاکید میکنم,از نظر مراقبت از بیمار,تحمل میکنه چون مجبوره و وظیفه هست.پس واقعا این حق جامعه ی پرستاری هست که با توجه ی خدمتی که پرستار ارایه میده,از حقوق عادلانه ای برخوردار باشه.حق جو باشید...
دانشجو پرستاری شیراز
جمعه, 28 خرداد,1395
سلام.بیایم یکم منطقی فکر کنیم:1-اصلا رشته های شاخه ی ریاضی هیچ ربطی به موضوع سلامت و درمان نداره,چون به عنوان مثال,اگه یک نفر حالش بد شد,هیچ کس نمیتونه از طریق فرمول های هندسی و ریاضی بیاد علت بیماری رو تشخیص بده...خخخخخخخ.(واسه اونایی که هی از رشته ی ریاضی حرف میزنند).2-رشته ی پرستاری با رشته ی پزشکی قابل مقایسه نیست,زیرا یک پرستاری قادر به ویزیت دقیق,با توجه به دانش آکادمیکش نیست(این یک حقیقته).3-اینم یک حقیقته که پرستار به عنوان عضو کادر درمان,بیشترین فشار رو از نظر مراقبت از بیمار,تاکید میکنم,از نظر مراقبت از بیمار,تحمل میکنه چون مجبوره و وظیفه هست.پس واقعا این حق جامعه ی پرستاری هست که با توجه ی خدمتی که پرستار ارایه میده,از حقوق عادلانه ای برخوردار باشه.حق جو باشید...
کاربر ناشناس
جمعه, 28 خرداد,1395
با توجه به ساعت کاری و تعداد مریض پزشکان ایرانی به اندازه 5 یا 6 پزشک خارجی کار میکنن ساعت کاری استاندارد در کشور 42 ساعت هست ولی در حال حاضر به خاطر نبود پزشک ساعت کاری پزشکان در برخی جاها به کل هفته 24 ساعته میرسد یعنی 144 ساعت
طبیعیه وقتی ساعت کاری بالا باشه حقوق بالا میره تازه اینها باید زودتر بازنشسته بشن
محمد
جمعه, 28 خرداد,1395
از زحمات آقای دکتر آدابی و آقای شریفی مقدم تشکر می كنم.به اميد روزي كه كارهاي كه يك پرستارانجام ميده از قبيل گرفتن نوار قلب- سونداژ- بخيه و ...تعرفه اش به نام خود پرستارثبت بشه نه يك پزشك.
جمعه, 28 خرداد,1395
سلام. وقتی یه پروژه عمرانی میخواد انجام بشه، درسته که کارگرها کارهای دستی رو انجام میدن ولی ایم مهندس طراح و اجرای طرح هست که باعث میشه اون پروژه درست پیش بره و ساخته بشه،پس مطمئنا درآمد اون مهندس و معمار باید بیشتر از کارگر باشه. تو بیمارستان هم درسته که پرستارها کار دستی رو انجام میدن ولی علم و تجویز اون پزشکه که باعث میشه یه بیمار بهبود پیدا کنه. آیا هیچکدام از کارگرها میتونن وظیفه مهندس رو انجام بدن؟ آیا پرستاری که فقط داره دستور پزشک رو اجرا میکنه و نمیدونه دارویی که میخواد به بیمار بده چه حکمتی در تجویزش هست میتونه جای یک پزشک رو بگیره؟؟ پس خواهش میکنم قیاس مع الفارق بین پزشک که مغز متفکر جامعه بهداشت هست رو با بقیه پرسنل درمان نکنید. البته با توجه به اینکه این مغز متفکر میتونه کار پرستارها رو هم انجام بده. کما اینکه میبینیم که حتی تزریقات و پانسمان های بسیار مهم رو که پرستار نمیتونه انجام بده، خود پزشک انجام میده. با تشکر
محمد
جمعه, 28 خرداد,1395
سلام. وقتی یه پروژه عمرانی میخواد انجام بشه، درسته که کارگرها کارهای دستی رو انجام میدن ولی ایم مهندس طراح و اجرای طرح هست که باعث میشه اون پروژه درست پیش بره و ساخته بشه،پس مطمئنا درآمد اون مهندس و معمار باید بیشتر از کارگر باشه. تو بیمارستان هم درسته که پرستارها کار دستی رو انجام میدن ولی علم و تجویز اون پزشکه که باعث میشه یه بیمار بهبود پیدا کنه. آیا هیچکدام از کارگرها میتونن وظیفه مهندس رو انجام بدن؟ آیا پرستاری که فقط داره دستور پزشک رو اجرا میکنه و نمیدونه دارویی که میخواد به بیمار بده چه حکمتی در تجویزش هست میتونه جای یک پزشک رو بگیره؟؟ پس خواهش میکنم قیاس مع الفارق بین پزشک که مغز متفکر جامعه بهداشت هست رو با بقیه پرسنل درمان نکنید. البته با توجه به اینکه این مغز متفکر میتونه کار پرستارها رو هم انجام بده. کما اینکه میبینیم که حتی تزریقات و پانسمان های بسیار مهم رو که پرستار نمیتونه انجام بده، خود پزشک انجام میده. با تشکر
اعظم
جمعه, 28 خرداد,1395
سلام.والا پرستار خودش گفت پیام نور خونده.شایدم اصلا 1رشته دیگه خونده وداره کار پرستاری ممیکنه.نمیدونم!ددرجواب اون فردی که گفتن فوق تخصصصص13ساله.دوران پزشک عمومی7سال.البته دانشگاه تهران 8سال هست.با2سال تعهد در مناطق محروم.دوران تخصص4سال هست به علاوه2سال تعهد درمناطق محروم ودور از خانواده.البته جراحی مغز واعصاب که درجریان هستید خیلی دوره تحصیل طولانی تری داداره.دوران فوق تخصص2تا3سال هست با6سال تعهد درمناطق محروم.البته به شرط اینکه همه رو همون سالی که امتحان میدی قبول بشی.این همه دوری وسختی.البته پرسنل بیمارستان میدونن درس سنگین وکشیک سنگین باهم هست.والبته دوران تحصیل به این طولانی باحقوق ناچیز برای متخصص از450هزارتومن تا1میلیون برای فوق تخصص در دوران تحصیل.من نمیدونم پرستارها چطور خودشون رو با1پزشک مقایسه میمیکنن.اون عزیزی هم که گفتن پرستارها بیشتر از پزشکها میدونن.انصاف داشته باشید این مطالب رو شما از اردرها وراندهای اساتید وپزشکان یاد نگرفتیداحتمالا?
کاربر ناشناس
پنجشنبه, 27 خرداد,1395
من یک پرستارم و احترام زیادی هم برای پزشکان محترم بخاطر علم و دانش و تخصصشون قائلم.
به نظر من این تقصیر پزشکان عزیز جامعمون نیست که اینگونه فساد اقتصادی در وزارت بهداشت وجود داره. یک بیمارستان رو در نظر بگیرید با مثلا 500 نفر نیرو، که حداکثر 30 پزشک متخصص داره. اگه به منم بگن طبق قانون علاو بر حقوقت که به خاطر پزشک بودن و هیأت علمی بودنت به حق بیشتر از سایر پرسنله (حق آموزش، حق مدیریت و ... در اون دیده شده)، 60 درصد درآمد بیمارستان برای همون 30 نفره و 27.5 درصدش برای کارانه سایر پرسنل و مابقی برای سایر مخارج بیمارستان، خب بدم نمی¬یاد، شکایتم نمی¬کنم.
این فساد مالی در مملکت صاحب زمانی، ریشه داره و به سالهای دور گذشته برمی گرده. مربوط به دولت عزیز فعلی هم نیست، هرچند در این دولت به اون دامن زده شد.
پرستار شب
پنجشنبه, 27 خرداد,1395
با سلام منم عرض کنم خدمت شما مهندس گرامی این دو شغل قابل قیاس نیست وقتی که حتی پزشک هم خوابه ما بیداریم که بیمارش لحظه به لحظه ارامش داشته باشد ما با تمام مسایل مریض ارتباط مستقیم داریم سردشه درد داره غذاش شور شده برق بیمارستان خرابه کولر خراب شده دستشویی داره حتی اون خدمه هم میخوابه و ما برای کمک باید صداش بزنیم لحظه ای که ایست قلبی مریض رخ داد نیمه شب دکتر کجا بود باید ما حرفه ای باشیم و نجات دهنده تو ور خدا به وجدانتون رجوع کنید بعد قضاوت کنید پول اینقد ارزش نداره که بخواهیم از عدالت و انصاف دور شویم هزاران بیماری که در اثر محروم بودن از خواب شبانه است دامنگیر ماست استرس جون ادم کم نیست .
ال
چهارشنبه, 26 خرداد,1395
سلام. پرستاران عزیز و پزشکان زحمت کش خسته نباشید. بنظرم این نوع نظرات همش سرچشمه از حسادت و نا اگاهی است. این نوع مقایسه ها کاملا اشتبا ست. یک بهیار هم اندازه پرستار کار میکنه ولی ایا به یه اندازه حقوق دارن? بیشتر مسولیت مریض به عهده پزشکه. اگه شما پرستاران عزیز میخوان تعرفه ها را به فقط به نفع شما تغییر بدن باید مثل پزشکان per case حقوق دریافت کنید. که مطمنا به ضررتان خواهد بود. با تشکر.
علی
چهارشنبه, 26 خرداد,1395
امیدوار بودم نظرم رو بذارین در سایت..ولی نذاشتین
کاربر ناشناس
چهارشنبه, 26 خرداد,1395
درود بر شرفت اقای ادابی
سمیه سلطانی نژاد
چهارشنبه, 26 خرداد,1395
سلام به همه پزشکا و مهندسا و پرستارا و سلام ویژه به هرکسی که وجدانی کار میکنه و حرص مال دنیا رو نمیزنه من یک پرستارم و موضعگیری مودبانه و هوشمندانه آقای دکتر آدابی رو تحسین میکنم برخی هموطنان در مشاغل مختلف حتی پزشکان از اصل ماجرای حقخواهی پرستاران آگاهی ندارند و خیلی زود در مقابل اظهاراتی مثل نامه فوق جبهه گیری میکنند اما عزیزان اگر پیگیری کنند متوجه میشن که درد پرستاران یا لااقل نمایندگان پرستاری فقط دریافتی خودشون نیست و سلامتی جامعه و افراد آن هم از مهمترین دغدغه هایشان است و بارها گفته اند منظور ما از پزشکسالاری هر پزشکی نیست خصوصا پزشکان عمومی و متخصصین داخلی و اطفال که تقریبا از این اتهام مبرا هستند ما حرف از عدالت میزنیم و عدالت به ضرر هیچ کس نیست مگر زیاده خواهان
کاربر ناشناس
چهارشنبه, 26 خرداد,1395
در جواب عابدینی عزیز که فرمودند دبه بیماران بخش با پرستار هست بیاد بگم یا خودت رو به ندانستن میزنی یا واقعا نمیدانی عزیز. کدوم دیه رو از پرستار گرفتن مگر اینکه خطاش ثابت شده باشه؟آره اگه داروی پتاسیم رو اشتباهی به بیمار بزنی و روی ویال رونخونی خب باید تقاصش رو هم پس بدی ولی عموما دیه مال پزشکان هست و پرستاران فقط نظاره گر. بعدشم عزیزان تعرفه خدمات پرستاری مال خودتون شما فکر میکنید ما چشمداشتی به اون داریم؟ واقعا برای آقای آدابی بی ادب متاسفم که بجای اینکه حق خودش رو با منطق بگیره سعی در کوچک کردن و دست اندازی به زحمت بقبه داره . عزیزان شما با کوچک کردن دیگران بررگ نمیشوید !و این راهش نیست
مموتی کارمند رادیولوژی
چهارشنبه, 26 خرداد,1395
درود بر دکتر آدابی
درود بر شریفی مقدم
کاربر ناشناس
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
من تا حالا نمی دونستم پرستارها با چهار سال درس خوندن ماهی سه چهار میلیون درآمد دارند آنوقت من با دکترای ریاضیات دانشگاه خواجه نصیر باید تدریس خصوصی کنم و تازه نمی تونم کرایه 800 هزارتومانی خونم را بدم این عدالت نیست. تازه با این اوصاف پرستاری که سراغ داریم واقعا این حق از کجا به پرستاران داده شده؟ این چه عدالتی است؟
محمد
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
سلام
واقعا یه مرد پیدا شد در مقابل این امپراتوری پزشکا و متخصص ها که با پول و با نقاب خدمت به مردم ایجاد شده وایسه و حرف بزنه
افرین
افرین
اقای دکتر ادابی صحبت شما درد دل همه اقشار جامعه اعم از گروه پزشکی و خیر گروه پزشکیه
خودتان را برای هجمه ها و انواع توهین و تهدید اماده کنید
برایتان دعا میکنیم و از اینکه حرف حق زدید مطمئن باشید همه شما رو تحسین میکنند حتی اگه شهامت نداشته باشند از شما حمایت کنند یا به خاطر پول و منافع و حسادت از شما ایراد بگیرند
کاربر ناشناس
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
سلام دوستان من نمیدونم شما چجوری محاسبه میکنید تا گرفتن مدرک فوق تخصص کلا 13سال طول میکشه درضمن خیلی از پرستاران هستن که سواد ومعاوماتشون از فوق تخصص ها هم بالاتره واگه نباشن کار پزشک لنگ میمونه
اعظم
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
باسلام.لطفا بجای این دروغ ها در مورد حقوق پزشکان در اروپا.در گوگل بزنیدcost of rhinoplasty.عددی که میاد به طور متوسط چهارهزاروشصد دلار زده یعنی حدود18میلیون تومان ما.بین 2تا10هزار دلار.و زیر اون نوشته این فقط حقوق پزشک جراح هست..پول اتاق عمل وبیهوشی ووسایل جدای از این هست.میتونید تو سایت هاشون قیمت بقیه اجناس رو هم خیلی راحت پیدا کنید.اونوقت تو کشور ما مردم4میلیون میدن که حدود2میلیونش به خود جراح میرسه.بسیار قیمت ناچیز.لطفا این رو هم بزنیدsalary of nurse.والا حقوقی که ما دیدیم خیلی ناچیز بود.خودتون نگاه کنید شاید من اشتباه کردم.خیلی خوبه شما سختی کار دریافت کنید ولی خواهشا منصف باشید.میتونید شماهم1عمل جراحی با اون همه استرس ومسئولیت انجام بدید وکارانه حسابی بگیرید.ا.البته کارانه هر عمل در ایران زیاد نیست.به خاطر تعداد زیاد مریض در نهایت درامد زیاد میشه
مموتی کارمند رادیولوژی
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
درود بر شریفی مقدم.
درود بر دکتر آدابی .
به امید به سرانچام رسیدن طرح تعرفه گذاری خدمات.
امين
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
من يك پرستارم --شما اگه يك پزشك متخصص پيدا كردي در ماه بيش از 50 ساعت پاشو توي بيمارستان بذاره .جايزه داري .... برادر من آنكال يا مقيم هستن براي رويت سي تي اسكن - سي تي اسكن مريض را با آژانس به مطب مي فرستيم.اما من ماه قبل 400ساعت شيفت دادم وحقوقم با 16 سال سابقه شد 3ميليون و200-----پزشكاي عمومي بيچاره هم به پاي متخصصا سوختن----- عين عدالت است اما نه در نظام اسلامي
پرستار
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
بعضی ها دروغ و غلو هم بلد نیستن.خانم اعظم که خودشو پزشک معرفی کرده نوشته در خراسان جنوبی یک پرستاریکه پیام نور درس خونده بود!!!!!!! واقعا عجیبه که شما بعنوان پزشک هنوز نمیدونی که پرستاری جز رشته هاییست که اصلا در دانشگاه پیام نور ارایه نمیشه.
کاربر ناشناس
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
فرق منی که تو رشته ریاضی رتبه هزار اوردم و بیکارم با اون پزشکی که تو تجربی هزار اورده و انقدر داره پول میگیره تو چیه.درسهای ماهم به مراتب سخت تر از درسهای پزشکیه
کاربر ناشناس
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
فرق منی که تو رشته ریاضی رتبه هزار اوردم و بیکارم با اون پزشکی که تو تجربی هزار اورده و انقدر داره پول میگیره تو چیه.درسهای ماهم به مراتب سخت تر از درسهای پزشکیه
کارشناس رادیولوژی
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
سلام خدمت دوستان عزیز مث اینک یادتان رفته ک بیمارستان فقط پزشک و پرستار نیست بلکه پیراپزشکان عزیز هم وجود دارن در جواب اون فردی ک میگ با رتبه ده هزار پرستاری قبول شده و خودشو با پزشک رتبه زیر دو هزار نباید مقایسه کنه باید بگم من کارشناس رادیولوژی هستم ک با رتبه 3000دانشگاه قبول شدم پزشکانی هستن ک با رتبه هشت نه هزار هم قبول شدن خودتونو نخبه ندونید نخبه فقط ب چنتا تست بالا پایین زدن اونم تو این کنکور ک هزار دلیل بر غیر عادلانه بودن برگذاریش هست نیست من هم میتونستم پزشک بشم هم ازاد هم بین الملل هم هم دانشگاه های سطح پایین ...
رضا
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
مگه فرق یه متخصص فیزیک شیمی ریاضی با یک اطفال چیه که اون 10 برابر اولی بگیره این غلط است
علی
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
ببخشید جناب دکتری که حرف از درس خواندن و رتبه میزنی استاد جنابعالی در بخشهای مختلف دانشکده ها حقوق 10 تومنی میگیرن با 30 سال سابقه و درجه استادی تمام توی عزیز حتی یک مقاله علمی ندادی حتی یک درس رو درست حسابی پاس نکردی نصفت بین الملل بوده نصفت ازاد بوده ادعای فهمت هم فلک را کر کرده.شما رو هیچ جای دنیا راه نمیدن الان پزشک میشناسم 5 سال است تو کانادا هنوز اجازه طبابت نداره از همان متخصصان رتبه برتر با بورد .شما فقط همین جا میتوننین ادعا کنید اگر بر اساس سواد علمی بهتون پول بدن ما راضی هستیم اما اگر ملاک درس باشد خیلی از پرستارا پی اچ دی و ارشدند با اجازه بیشتر از شما درس خوندن اما کارانه 400 تومنی را با 20 ملیونی مقایسه میکنند نابود میشن .خیر نبینه وزیری که تعرفه کالیفرنیا رو عوض کرد حالا هم به ته خورده افتاده ب چون تامین اجتماعی و کارگرای بدبحت .هیچ کار شاقی نمیکنید ودکتر ادابی راست گفته پای چپ که جای خود دارد قلب را هم تشخیص نمیدین کجاست .الن که با پول های مفت بچه هاتون رو هم میفرستین بین الملل تا فردا راهتان ادامه یابد
مهدی
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
من روی صحبتم بااون پزشکیه که حرفهای بی ربط میزنه ایاتوی پزشک یک ریال ازپول ویزیت یا عملت رو به پدستار میدی درجواب میگی نه خودم زحمت کشیدم که البته حقتم هست پس یک نصیحت اینکه خفه شو وحرف بی ربط هم مزن چرا که درحال حاظر پول زحمت وکارهایی رو که پرستار انجام میده به جیب شما پزشکان میره واین چیزی نیست غیر ازدزدی وحروم خوردن که اینها فقط درموردپزشکهایی که دربیمارستان هستند صادقه نه اونهایی که مطب دارند وماپرستاران راضی نیستیم
مهدی
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
من روی صحبتم بااون پزشکیه که حرفهای بی ربط میزنه ایاتوی پزشک یک ریال ازپول ویزیت یا عملت رو به پدستار میدی درجواب میگی نه خودم زحمت کشیدم که البته حقتم هست پس یک نصیحت اینکه خفه شو وحرف بی ربط هم مزن چرا که درحال حاظر پول زحمت وکارهایی رو که پرستار انجام میده به جیب شما پزشکان میره واین چیزی نیست غیر ازدزدی وحروم خوردن که اینها فقط درموردپزشکهایی که دربیمارستان هستند صادقه نه اونهایی که مطب دارند وماپرستاران راضی نیستیم
علی
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
در جواب دوستمون آقا یا خانم حسینی
دوست گرامی، من خودم پزشکم و بدون اینکه قصد توهین داشته باشم باید بهتون بگم حرف شما در مورد لامپ 100 واتی و مقایسه ای که انجام دادین آنچنان بی منطق و سطحی و پوپولیستی بود که فقط باید بگم که کمی در دیالوگها سعی کنیم فرافکنی و سفسطه نداشته باشیم. مهندسین عزیز وااااقعا در این مملکت بهشون ظلم میشه ولی صداشون به اندازه صدای این اعتراض ها و نامه نگاری های غیرمنصفانه نیست.

پرستارها هم تلاش میکنن، تکنیسین اتاق عمل همینطور، پرشکان نیز بیشتر و مهندسین هم عالی...به همه ظلم میشه به نوعی..

اینکه عده ای با نامه نگاری با تمام توان تصمیم میگیرن اعتماد مردم رو به پزشکان کم کنن این ظلم به آینده بچه هاشونم هست..این ظلم به این سرزمین هم هست..

شمایی که برای بالا بردن خودتون یک مهندس برق رو با این تحلیل میخواین کوچک بشمارید شما نیز دارین به مردمتون ظلم میکنید..مگر قرار نبود ما مسئول سلامت جسمی و روانی مردممون باشیم اما انگار مسئولین نظام پرستاری با این جوسازی و ایجاد فضای مسموم بخش روانی مردم رو نیز مورد هدف قرار دادن..

اصلاح امور و گرفتن حق اینگونه نیست که قشر دیگری رو تحقیر کنیم، بلکه باید با منطق و درست حرکت کرد ...دکتر آدابی رو تحسین نکنیم بلکه باید ایشون و یا رئیس سازمان نظام پزشکی رو هم سرزنش کنیم که چرا اینگونه مردم رو اذیت میکنید...
حسن پور
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
در جواب Mohammad. T
و البته در جواب افرادی که میگن ما پزشکان میخوایم طول تحصیل و میزان مسئولیت ها رو به رخ بکشیم، میخوام اینو بگم که عزیزان شما که دارید همه معیارها رو رد میکنید. این که نمیشه. خب اگر این طول دوره تحصیل و این استرس ها و این هزینه هایی که بدون درآمد در طول 9سال و یا بیشتر بر دوش ماست، اگر اینها جزو معیارهای متفاوت بودن درآمد نباشه میخوام بدونم پس چی باید معیار باشه. عزیزان کسی اینجا قرار نیست به حرفه و خدمت کسی توهین کنه. من هم قصد توهین ندارم و نمیگیم که پرستارها کاری نمیکنند ولی اگر همه جواب ها و حرف ها رو شماها بی منطق میدونید پس دیگه مشکل از شماست. بله کیفیت کار هم مهمه اما انگار فراموش کردین که همه مسولیت های سلامت یک بیمار در نهایت برعهده کیه. انگار فراموش کردین که ما در جامعه برای همه حرفه ها مشکلاتی داریم. فرهنگیان عزیز هم واقعا زحمت میکشن و قطعا از پرستارها هم شاید بیشتر زحمت بکشن ولی بهشون ظلم میشه...بله به پرستارها هم ظلم میشه به مهندسین هم متناسب با زحمتشون ظلم میشه(اتفاقا خود من در خانواده ای هستم که معلم، مهندس، پرستار و پزشک داریم و خودمن اتفاقا لیسانس نرم افزار هم دارم و پزشکی هم میخونم و با مشکلات این حرفه ها کاملا آشنا هستم) اما بیایید برای اصلاح امور سعی نکنیم جای دیگری رو خراب کنیم. در مفهوم همه نامه های مسئولین نظام پرستاری چیزی جز کینه و حسادت دیده نمیشه و واقعا باید متاسف بود که این نامه نگاری ها رو از هر دو جریان پرستاری و پزشکی میبینم.

اینکه این دو قشر رو به جون هم بندازن اولا درست نیست ثانیا واقعا قابل قبول هم نیست که اعتماد مردم رو به بازی بگیریم و در نامه ها از پزشکان بد بگیم در حالیکه اگر چن درصد از صنف و قشری قراره بد باشن نباید به اسم کل اون مجموعه بذاریم ولی متاسفانه مسئولین نظام پرستاری دارن این کارو میکنن...

خواهشا یه کم به فکر باشیم این چه اوضاعیه که با بی اخلاقی درست کردیم برای خودمون. جدا برای جامعه خودم متاسفم و برای خودم و این مسئولین
حسن پور
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
هرچند که معتقدم نظر من در سایت درج نخواهد شد ولی بیاییم عادلانه و منصفانه تر فکر کنیم. بله قبول داریم که بی عدالتی در حق پرستار و بقیه میشه ولی در حق پزشکان هم به نوعی داره بی عدالتی صورت میگیره. پزشکان هیچ وقت در اختیار زندگی و خانواده خود نبوده اند و این نوعی بیگاری هم بوده اما باز در اختیار خدمتشون بودن. بله قبول داریم پزشک بد و بی فعالیت و ناتوان داریم که خوب کار نمیکنه اما نباید با این نامه ها در سطح ملی جامعه پزشکی رو مورد ظلم قرار بدیم و اعتماد مردم رو از بین ببریم. این روند با هیچ منطق و اصول و آیینی مطابقت نداره..

لطفا هر دو نظر رو درج کنید..خواهشا
حسن پور
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
قابل توجه این مسئولینی که هراز چندگاهی نامه های کذایی می نویسند و سعی در سیاه نمایی در جامعه دارند لازم است مواردی را اشاره کنم شاید که بیدار بشن:
1- میزان درآمد پزشکان را با درآمد آحاد جامعه در نظر میگیرد و کار خوبیه اما مهم این است که آحاد جامعه ایران درآمد کمتری نسبت به کشورهای اروپایی دارند وگرنه درآمد پزشکان بیشت از کشورهای اروپایی نیست در حالیکه رنجش و زحمت و تحقیرهایی که به پزشکان روا داشته میشه قطعا بیش از کشورهای اروپاییه..
2- در کشورهای اروپایی پرستار و تکنیسین اتاق عمل و پزشک و .. هر کدام جایگاهی دارند و سعی در ایجاد تنش و تفرقه نمیکنند و پزشکانشان مورد اهانت و حمله و قتل واقع نمیشن
3- دانشجوی پزشکی در ایران حداقل 7سال به اضافه 2 سال طرح یعنی 9 سال بدون درآمد و با هزینه های بالا درس میخونه، کشیک های شبانه و پشت سر هم، امتحانات طاقت فرسا، آزمون های غیراستاندارد ناعادلانه و غیره روپشت سر میگذارند. حال بگذریم که در طول دوره چقد مورد تحقیر و سرزنش هم هستند
4- مسئولین جامعه پرستاری عزیز چرا یک بار هم به وظایف خود نگاه نمیکنند بجای اینکه با حسی حسادت گونه و ناجوانمردانه بخوان سیاه نمایی کنند. آیا در بخش ها پرستاران وظایف خود را مطابق با درآمدشان انجام میدن(البته من همه پرستاران رو نمیگم و مانند این مسئولین سعی نمیکنم که همه پزشکان رو زیر سوال ببرم)
5- آیا مسئولیت هایی که پزشکان دارند برایتان قابل مشاهده نیست
6- و در نهایت باید خاطرنشان کنم در هر صنفی و هر قشری در جامعه بی برنامه و بی قانون ما، قطعا افرادی سودجو هستند که درآمد زیادی دارند و نباید به حساب بقیه گذاشت. اصلا آیا این مسئولین متوجه هستن که چن پزشک عمومی بیکار داریم و یا با درآمد بسیار پایین. آیا مالیاتهای پزشکان رو میبینند..آیا طرح 2 ساله دانشجویان در مناطق محروم را میبینند. پرستاری که با 4 سال درس خوندن که البته قطعا آسون هم نیست ولی براحتی با استخدامی رو برو میشن و بدون طرح در مناطق محروم کارشون رو 6 سال قبل از پزشکان شرو میکنند، آیا میتوانند خودرا مقایسه کنند با پزشکات!!؟

قصدم این نبود که به این دو حرفه بعنوان شغل و سواستفاده از مردم نیست اما مثل اینکه مسئولین نظام پرستاری، زیادی دوست دارند که رو پول و درآمد مانور بدن
کاربر ناشناس
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
برای همچین ادمی که ادعای مهندسی میکنه متاسفم.اگه شما ببینید توبیمارستانا چه استرس کوری روی دوش پزشک هست وچه سختیایی میکشن هیچوقت اینجوری به پزشکای مملکت توهین نمیکردین.براتون متاسفم.این بغض وکینه شما هیچ دلیلی جز حسادت وغرض ورزی نداره.کسیکه پزشک شده تموم عمرش یه ثانیه هم ارام وقرارنداشته چ قبل کنکور وچ دوران دانشجویی.فقط برید یه لحظه ببینید که دانشجوهای پزشکی سیزده سال باچ سختی ومرارتی تودانشگاه درس میخونن و زحماتشون واسترس کاریشونو بارشته ای مث پرستاری مقایسه کنید.خیلی بی انصافید کها ینجوری به پزشکاتوهین میکنید.یه پزشک پدرش درمیاد تا بتونه یه متخصص بشه بااون همه سختی.بعدش تموم مسولیت بیماربردوش پزشکه.واقلا زحماتی که یه پزشک میکشه باهیچ رشته ای قابل قیاس نیست.یکم انصاف داشته باشید.
Mohammad. T
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
سلام
من یک پرستارم...
درجواب اون همکار پزشکمون که فرمودند پزشک متخصص،۱۱سال درس میخونن و پرستار ۴سال٬باید بگم اگه کل معیارتون برا حقوق تعداد سال تحصیل هست پس چون پزشک حدود۳برابر پرستار درس میخونن باید حقوقشم سه برابرم باشه نه چند ده تا چند صد برابر..‌
درضمن در کشور های اروپایی و آمریکا معیار برا پرداخت حقوق مختلفه مثلا یکیش مدرکه٬یکیش میزان حضور بر بالین بیمار و....که با این محاسبات تفاوت دریافتی یک پزشک متخصص با پرستار سه تا پنج برابر نه صدبرابر.لطفا کمی منطقی حرف بزنین .
در پاسخ به آقای مهندس که فارغ التحصیل دانشگاه شریفه باید عرض کنم اولا دریافتی هیچ پرستاری سه تا چهار میلیون نیست مگر اینکه اضافه کار بده.یا در دفاتر خدمات پرستاری یا بیمارستان های خصوصی کارکنه که اونم سقفش به۴تومن میرسه.دوم اینکه مگه حقوق مارو از جیب شما ورمیدارن میدن من قبول دارم حقوق تو مهندس کمه ولی عزیز اینکه تقصیر پرستار نیس خیلی از شغلا نونواییا٬،پزشکا٬و...خدملتشون تعرفه داره ولی من پرستار با اینکه۹ساله خدماتمون تو مجلس تعرفه گذاری شده ولی وزارت پزشکان اونو اجرا نمیکنن.
وزارت بهداشت یکی از وزارت هاییه که بودجه عظیمی تو این دولت روانه آن شده ولی با این بودجه چیکار کردن؟چقد خدمات دادند؟کیفیت خدمات چقد بهتر شده؟،غیر از اینکه کل بودجه رو روانه جیب یه سری از پزشکان کردن.
کاربر ناشناس
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
جناب آقاب مهندس برق و جناب آقای پزشک ما منکر سختی دروس وهوش بالای شما نیستیم و و این عین بی عدالتی است که مهندس برق دانشگا ه شریف کمتر از پزشک عمومی درآمد داشته باشد.هیچ گاه نمیخواهیم پول شما دکترها را به زور بگیریم.حرف ما این است که چرا پول اقدامات پرستاری به حساب شما واریز شود.چرا پول خونگیری شریانی،سونداژ.تعبیه سوند معده و هزاران مثال دیگر که جز خدمات پرستارای هست و می تواند با ضریب کمتر برای بیمار ثبت شود با ضریب بالاتر و به جیب شماها واریز شود...
ناشناس
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
Ye parastar mahi 4-5 tomsn migire !, mane pezeshk e omoi dar tehran inghadr daramad nadaram
کاربر ناشناس
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
سلام. نامه آقای دکتر آدابی به آقای دکتر جهانگیری بسیار مودبانه و محترمانه بود .و جامعه پرستاری از ایشان حمایت می کند .و از بعضی افراد به اصطلاح مهتدس درخواست می شود وارد مسائلی که آگاهی ندارند وارد نشوند.الان هر کوره دهاتی مهندس تولید می کند
کاربر ناشناس
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
این اقای مبتلا به اسکیزوفرنی هستن؟ چرا بستری نمی شن الان درمانای خوبی وجود داره ها
چقدر راحت میشه مردم رو گول زد و بینشون تفرقه ودعوا راه انداخت . همه جای دنیا از مالیات برای بهبود وضعیت بهداشت و رفاه و تحصیل و فرهنگ و.... استفاده میشه این چه حرفیه که بگی از پول مالیات شما پزشکان دارند درامد کسب میکنند مثل اینکه یادشون رفته بهترین زمان
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
Mehrabmohamadi1349@yahoo.com
چقدر راحت میشه مردم رو گول زد و بینشون تفرقه ودعوا راه انداخت . همه جای دنیا از مالیات برای بهبود وضعیت بهداشت و رفاه و تحصیل و فرهنگ و.... استفاده میشه این چه حرفیه که بگی از پول مالیات شما پزشکان دارند درامد کسب میکنند مثل اینکه یادشون رفته بهترین زمان
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
Mehrabmohamadi1349@yahoo.com
اعظم
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
خیلی ناراحت کننده هست که1مهندس برق با اون استعداد در قبولی این رشته ودرس های سنگین این حقوق رو داشته باشه.یکی از اشنایان مهندس معدن بودن 1ساله تونستن 1اپارتمان900میلیونی در پاسداران بگیرنبگیرن.البته این حقوق هایی هم که در مورد ما پزشکان مینویسن بخدا واقعیت نداره.من متخصص اطفال هستم وماهی 4تا5میلیون درامد دارم.بعداز13سال درس سنگین با کشیک های سنگین30ساعته1روزدرمیون سال اول وطرح در دورافتاده ترین مناطق باحقوق ناچیز.
اعظم
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
سلام.من نمیدونم واقعا چرا1پرستار که4سال درس خونده خودش رو با 1متخصص13سال درس خونده و1فوق تخصص16سال درس خونده مقایسه میکنه..یادگرفتن برخی مطالب سر راند اساتید یا مطالعه بعدی دلیل نمیشه که پرستار مثل پزشک مطالب رو میدونه!تقصیر اساتید ماهست که بجای اینکه مطالب رو به دانشجوهاشون اموزش بدن به پرستارها یاد میدن.اتفاقا کارانه ودرامد پرستارها به نسبت بقیه لیسانس ها خوبه.یکی از شهرهای خراسان جنوبی پرستاری که پیام نور درس خونده بود ماهی4میلیون کارانه ممیگرفت.والبته تزریق خون اشتباه ودادن فنیل افرین وریدی بجای قطره فنیل افرین!!هم زیاد دیده میشد
عابدینی
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
برخی همکاران محترم پزشک وقتی صحبت از تفاوت دریافتی پزشک و پرستار میکنیم میگویند نباید خود را با پزشکان مقایسه کنید و سخن از طول دوره تحصیل و رتبه کنکور و مسئولیت حساس و خطرناک خود میزنند که همه این دلایل با منطق قوی قابل رد کردن است.
همه جای دنیا تناسبی بین دریافتی پزشک و پرستار است و نه پزشکان ما باسوادتر از پزشکان دنیا هستند نه پرستاران ما بی سوادتر از پرستاران دیگر کشورها هستند و دلیل این ادعا استقبال مراکز درمانی کشورهای پیشرفته از پرستاران ایرانی است . پزشکان ایرانی با مدرک پزشکی ایرانی در کشورهای پیشرفته پذیرفته نمیشوند مگر اینکه دوره های خاص آن کشور را بگذرانند.
در مورد نخبه بودن و طول تحصیلات هم اساتید دانشگاه در رشته های علوم پایه مثل شیمی و فیزیک و ریاضی حداقل اندازه اساتید پزشکی و حتی بیشتر از آنها نخبه هستند . چرا دریافتی خود را با آنها مقایسه نمیکنند.
در مورد حساسیت و مسئولیت هم باید بگویم پرستار در طول شیفت اگر 30 بیمار در بخش داشته باشد با محاسبه دیه 200 میلیونی مسئولیت 6 میلیارد دیه را دارد . کدام آدم عاقل و تحصیل کرده حاضر است با پول یک ساندویچ چنین مسئولیت سنگینی را بپذیرد/
عابدینی
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
برخی همکاران محترم پزشک وقتی صحبت از تفاوت دریافتی پزشک و پرستار میکنیم میگویند نباید خود را با پزشکان مقایسه کنید و سخن از طول دوره تحصیل و رتبه کنکور و مسئولیت حساس و خطرناک خود میزنند که همه این دلایل با منطق قوی قابل رد کردن است.
همه جای دنیا تناسبی بین دریافتی پزشک و پرستار است و نه پزشکان ما باسوادتر از پزشکان دنیا هستند نه پرستاران ما بی سوادتر از پرستاران دیگر کشورها هستند و دلیل این ادعا استقبال مراکز درمانی کشورهای پیشرفته از پرستاران ایرانی است . پزشکان ایرانی با مدرک پزشکی ایرانی در کشورهای پیشرفته پذیرفته نمیشوند مگر اینکه دوره های خاص آن کشور را بگذرانند.
در مورد نخبه بودن و طول تحصیلات هم اساتید دانشگاه در رشته های علوم پایه مثل شیمی و فیزیک و ریاضی حداقل اندازه اساتید پزشکی و حتی بیشتر از آنها نخبه هستند . چرا دریافتی خود را با آنها مقایسه نمیکنند.
در مورد حساسیت و مسئولیت هم باید بگویم پرستار در طول شیفت اگر 30 بیمار در بخش داشته باشد با محاسبه دیه 200 میلیونی مسئولیت 6 میلیارد دیه را دارد . کدام آدم عاقل و تحصیل کرده حاضر است با پول یک ساندویچ چنین مسئولیت سنگینی را بپذیرد/
نا شناس
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
با سلام تشکر میکنم از اقای دکتر ادابی. مهندسین برق گرامی شماها در حیطه شرح وظایف خودتون کار میکنید ولی پرستارا اچار فرانسه بیمارستانند و بیشتر کاری که انجام میدن در شرح وظایفشون نوشته نشده. کارش با پرستار و پولش تو جیب پزشک
کاربر ناشناس
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
سلام ممنون از دکتر آدابی عزیز
این آگاه سازی رو من هم در جامعه شرووع کردم و از همه شما عزیزان هم تقاضا میکنم که این افزایش پرداختی و ناعادلانه در جامعه رو اشاعه بدین
بحث پرستار و پزشک نیست به نظر من این اختلاف رو با هر قشر دیگری که خواستین قیاس کنین
با آگاه سازی جامعه بزارین خود مردم در این زمینه اظهار نظر کنن!
کاربر ناشناس
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
به امید عدالت پرداخت در کلیه اقشار پزشکی وپرستاری انشالله،،،،09126148718.
،
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
از جناب اقای آدابی سپاسگذاریم ،،،امیدوارم ک دولت بیدار بشه ،،،در جواب مهندس صنعتی شریف ایا شما شبکاری دارید ایا شما در معرض انواع بیماری های خطرناک سل هپاتیت و... هستید ایا شما هم مثل ما تعطیلی رسمی براتون بی معنی ،،، در ضمن پرستارا ماهی 3-4 تومن نمیگیرند حتی مترون بیمارستانم انقد نمیگیره
پزشک
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
اخه چرا حرف غیر منطقی میزنن
پرستار دوتا 4 سال درس خونده با رتبه ده هزار کنکور
پزشک متخصص 11 سال فوق تخصص تا 15 سال
طرح هم رفته روستا با رتبه زیر دوهزار کنکور
باید درامد فرق کنه
کسی ازفرط علاقه نرفته پرستاری
توکنکور پزشکی قبول نشده
کاربر ناشناس
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
بعضی ازشما پرستار های محترم چرا خودتون رو با بهیار ها مقایسه نمیکنید?!!چرا خودتون رو ایزومر پزشک ها اون هم نه در حد پزشک عمومی بلکه در حد متخصص وفوق تخصص میدونید?!.یک مقدار دقت کنید از نظر تحصیلات ومحتوای شغلی، پرستاران عزیز ،با بهیار های محترم قابل مقایسه هستند نه پز شکان.با احترام وتشکر از همه پرستاران نجیب وزحمت کش سرزمینم.
مهدی
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
در جواب دوست عزیز مهندس میلاد
اولا چرا درآمد خود را با درآمد های بالای ده میلیونی پزشکان فارغ التحصیل از فلان پردیس خودگردان یا فلان کشور جهان سومی مقایسه نمیکنید
دوما در بیانات دکتر آدابی درد فقط افزایش حقوق بخش پرستاری نیست درد افزایش دریافتی کلیه آحاد جامعه است
سوما یک پرستار علاوه بر اینکه صبح تا عصر را کار میکند شیفت شب هم دارد و علاوه بر آن استخدام رسمی هم نیست و ممکن است نخبه تر از جناب عالی و فارغ التحصیل دانشگاه تهران یا شهید بهشتی یا دانشگاه تبریز و شیراز و مشهد باشد
حسینی
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
مهندس برق عزیز
یک کارشناس پرستاری همچون سایر رشته های کارشناسی(مهندسی)4 سال در دانشگاههای بروز کشور تحصیل می نماید و چه بسا دروسی دارد یک سطر از ان ها شاید در ذهن شما نگنجد پس خود را برتر ندانید
لازم به ذکر است در شغل شریف شما شاید بزرگترین خطا باعث سوختن یک لامپ 100 وات شود ولی در پرستاری کوچکترین خطا جان یک انسان را میگیرد پس شغلی با این حساسیت و استرس هرچه بگیرد کم است
ناشناس
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
وقتی پزشکان در سکوت کامل فقط کار می کنند و هیچ جوابیه ای به نامه های این چنینی نمی دهند شما به خود اجازه می دهید که مدام بیشتر حمله کنید اگر پزشکان همت کنند و فقط ۲ روز اعتصاب کنند و کلیه امور را به دست پرستاران بسپرند آنوقت شما و کلیه مردم و دولتمردان می فهمند که حق با کیست و جلوی تمام نامه نگاریهای شما گرفته میشود
شخص حقیقی
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
دوست عزیزی که مهندس برق هستی:آیا شما با جان مردم سروکار داری؟ آیا شما تابحال شب تا صبح بیدار بودی و استرس و درد ورنج مریض رو دیدی؟این ماهی سه میلیونی که علاقول شما به یک پرستار میدن،از 720 ساعت موجود در یک ماه حدود 500 ساعتشو با مریض و آلام مردم سروکار داره ،پول جونه اون پرستاره.پول پیری زودرس و ایجاد چین و چروک صورت ناشی از بیخوابی شبانه است.آیا واقعا سه میلیون تومان ارزش یک شب در میان بیداری و آه و ناله شنیدن رو داره؟ کم کسی حاضر میشه این حجم کار و استرس و شب بیداری رو فقط برای شندرغاز تحمل کنه.اون زمانیکه نیمه های شب شما کنار خونوادت استراحت میکنی اون پرستار بیچاره بجای اینکه کنار خونوادش و بچش باشه داره از بیماران ما مراقبت میکنه و شب رو با صدای درد بیماران صبح میکنه،پس لطفا قضاوت ناعادلانه نکنیم.
کاربر ناشناس
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
درود بر شرفت اقای ادابی
محیا
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
با سلام و تشکر از آقای دکتر آدابی در آخرالزمان ظلم وجهه قانونی پیدا میکند. عده کثیری از پزشکان زیر میزی دریافت میکرد ند و رفتار کثیف و دون شان بودای حل این مشکل بطور قانونی وزارتخانه پزشکان حتی به آنهایی که تا کنون زیر میزی دریافت نکرده بودند با تصویب قانون رو میزی تقدیم کردند دیگر وجهه پزشکان محترم تخریب نشود .
سعید
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
همه جای دنیا اعتصاب و نامه نگاری میکنند که حقوق و مزایاشون زیاد بشه، تو ایران اعتصاب و نامه نگاری میکنند که مال بقیه را کم کنید
محیا
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
با سلام و تشکر از آقای دکتر آدابی در آخرالزمان ظلم وجهه قانونی پیدا میکند. عده کثیری از پزشکان زیر میزی دریافت میکرد ند و رفتار کثیف و دون شان بودای حل این مشکل بطور قانونی وزارتخانه پزشکان حتی به آنهایی که تا کنون زیر میزی دریافت نکرده بودند با تصویب قانون رو میزی تقدیم کردند دیگر وجهه پزشکان محترم تخریب نشود .
حامد
ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1395
تقدیر و تشکر می کنیم از آقای دکتر آدابی که صدای پرستارانی هستید که انقد خسته هستن که نای فریاد ندارن و ان شاالله آتش زیر خاکستر را در آینده به شعله ای غیر قابل مهار خواهیم دید.

از جنابعالی حمایت می کنیم و پشت سازمان صنفی خودمان هستیم.
واحد موسوی
دوشنبه, 24 خرداد,1395
متأسفانه همین ادبیات غیر منطقی و کودکانه و نسنجیده و تکرار آن در یادداشت ها و مصاحبه های مکرر خودش بهترین دلیل بر جایگاه پرستاران است و تا وقتی این چنین کودکانه در خواست ها در فضایی تقابلی دنبال بشود راه به جایی نخواهیم برد.
شکوه
دوشنبه, 24 خرداد,1395
با سلام و ضمن قبولی طاعات و عباداتتون.
بسیار سپاسگزارم از آقادی دکتر آدابی .
ممنون از این همه شجاعت ،شهامت و از خود گذشتگی جهت ارسال نامه های اخیر
دست مریزاد، از خداوند متعال آرزوی موفقیت و سر بلندی شما و کلیه همکاران در نظام پرستاری و هیات مدیره ها را دارم.
کاربر ناشناس
دوشنبه, 24 خرداد,1395
از زحمات بی دریغ آقای دکتر آدابی و آقای شریفی مقدم تشکر می شود.لذا پیشنهاد می شود به پرستاران هن اجازه دریافت های زیر میزی داده شود تا به صورت قانون درآید.تصور می شود از مجاری قانونی راه به جائی برده نشود .در کشور ما و بخصوص وزارت خانه پزشکان تخلف بهتر جواب میده
میلاد
دوشنبه, 24 خرداد,1395
من مهندس برق دانشگاه صنعتی شریف هستم تو یک شرکت قراردادی کار میکنم از صبح تا غروب ماهی یک و هفتصد،اونوقت پرستار محترم از یک دانشگاه دور افتاده ماهی3_4 میلیون درآمد داره،واقعا این انصاف نیست
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل