دات نت نیوک
Menu
چهارشنبه 03 آذر 1395
تعداد بازدید: 2453
تعداد نظرات: 1

کم توجهی به سطح علمی پرستاران مشکل اصلی بخش بالینی

کم توجهی به سطح علمی پرستاران مشکل اصلی بخش بالینی
معاون فنی آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری عنوان کرد:

کم توجهی به سطح علمی پرستاران مشکل اصلی بخش بالینی

معاون فنی آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری کشور، گفت: جوانان علاقمند به حرفه پرستاری باید از نظر روحی و روانی خودشان را در آن حیطه ای که برایش ارزشمند است ببینند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، ژاله عزتی معاون فنی آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری کشور با اشاره به اینکه بین دروس تئوری و عملی دانشجویان پرستاری مغایرت وجود دارد، گفت: دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی و ورود به دوره کارورزی تفاوتهای زیادی را بین دروس تئوری و عملی(دوره کارورزی) مشاهده می کنند.


وی بیان کرد: این به معنای غیرواقعی بودن دروس آموزشی دانشجویان یا کمبود امکانات بالینی نیست، بلکه امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی وجود دارد اما علمی نیستند.


معاون فنی آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری کشور با بیان اینکه بخش بالین نسبت به دانشکده های پرستاری از میزان علم کمتری برخوردار است، تاکید کرد: آموزش به دانشجویان در دوره کارورزی باید در قالب علم پرستاری امروزی باشد که این کار فقط نیاز به یک برنامه ریزی و ساماندهی دارد.


عزتی با تاکید بر اینکه باید بنیه دفترهای پرستاری از نظر علمی قوی باشد، تصریح کرد: دانشکده های پرستاری و پایان نامه ها با تدریس علم امروزی بروز هستند.


وی با بیان اینکه یک دانشجوی ترم 6 پرستاری از اطلاعات و آگاهی بالایی برخوردار است، افزود: اما این دانشجویان در زمان مراجعه به بخش بالینی اطلاعات را نمی توانند به طور کامل پیاده کنند.


عزتی با بیان اینکه مدیران و دفاتر پرستاری در همه مقاطع باید از نظر علمی ارتقاء پیدا کنند و اطلاعاتشان به روز باشد، اذعان داشت: برگزاری سیستم های آموزشی وکلاس های نوین برای مدیران پرستاری ضروری است.


معاون فنی آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری کشور به یکسانی و همخوانی بودن اطلاعات دانشجویان پرستاری با پرستاران شاغل در بیمارستان های کشورهای خارجی اشاره کرد و گفت: ارتقای علمی پرستاران و پزشکان در بهبود عملکرد و سلامت جامعه تاثیر بسزایی دارد.


وی با بیان اینکه یکی از ویژگی های شغل پرستاری کمک به هم نوع است، تاکید کرد: جوانانی که علاقمند به شغل پرستاری هستند باید از نظر روحی و روانی خودشان را در آن حیطه ای که برایش ارزشمند است، ببینند.


معاون فنی آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری کشور بیان کرد: یاری رسانی و ارائه خدمات به انسان در شرایط های بحران از مهمترین وظایف یک پرستار است.

تصاویر
  • کم توجهی به سطح علمی پرستاران مشکل اصلی بخش بالینی
نظر بینندگان
Rain
جمعه, 10 دی,1395
Jose, pues que te puedo decir hace poco descubri tu excelente pagina, hay que aceptar que haces un excelente trabajo, en mi opinion creo que ninguna historia es mala eso deriva del gusto de la persona. Pero en general quiero felicitarte por el gran trabajo que haces y por eneemttnerre dia a dia con tu trabajo.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل