1401/01/23١٣:٠٠

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

سازمان برنامه، علیه پرداخت معوقات و تعرفه خدمات پرستاران موضع نگیرد

 سازمان برنامه، علیه پرداخت معوقات و تعرفه خدمات پرستاران موضع نگیرد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان برنامه در بسیاری از موارد ؛ علیه نظام سلامت موضع می‌گیرد و دست وزارت بهداشت و مجلس را از پرداخت معوقات پرستاران و تعیین تعرفه پرستاری و همچنین کاهش هزینه های مردم خالی می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری، به نقل از ایسنا فاطمه محمد بیگی با تاکید بر لزوم حمایت دولت از نظام سلامت اظهار کرد: دولت باید از وزارت بهداشت حمایت کند نه اینکه سازمان برنامه در بسیاری از موارد بودجه؛ علیه نظام سلامت موضع بگیرد و دست وزارت بهداشت و مجلس را از پرداخت معوقات پرستاران و تعیین تعرفه پرستاری و همچنین کاهش هزینه مردم خالی کند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان در جریان بررسی سوال نماینده آبادان از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین نامه‌ای گفت: مردم در عرصه سلامت واقعاً مظلوم هستند و در این حوزه با شاخص‌های بین‌المللی فاصله داریم. همچنین با کمبودهایی در سرانه پزشک مواجهیم.
وی افزود: با توجه به اینکه بعد از دو دهه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با افزایش پذیرش تعداد پزشک موافقت کرد، خواهش من این است که دولت و مجلس در زمینه‌های دیگر نیز حقوق مدافعان سلامت را ایفا کنند.
این نماینده مجلس با تاکید لزوم توجه به حقوق مردم مناطق محروم و حقوق پزشکان گفت: در زمینه تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، استخدام نیروی انسانی، پرداخت معوقات نظام سلامت و استفاده از ظرفیت ۴۰ هزار پزشکی که در حال حاضر طبابت نمی کنند کار زیادی نکرده‌ایم.
وی گفت: دولت باید از وزارت بهداشت حمایت کند نه اینکه سازمان برنامه در بسیاری از موارد بودجه علیه نظام سلامت موضع بگیرد و دست وزارت بهداشت و مجلس را از پرداخت معوقات پرستاران و تعیین تعرفه پرستاری و همچنین کاهش هزینه مردم خالی نماید.
 
نام خبرنگار: مهدیه اسلامی 


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: