1402/02/01١٨:٢٨

عضو هیأت‌مدیره نظام پرستاری قم:

پرداختی‌های تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری موجب نارضایتی و ناامیدی پرستاران شده است

پرداختی‌های تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری موجب نارضایتی و ناامیدی پرستاران شده است

عضو هیأت‌مدیره نظام پرستاری استان قم،پرداختی‌های تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری را موجب نارضایتی و ناامیدی پرستاران دانست.

علیرضا قاسم‌پور عضو هیأت‌مدیره نظام پرستاری استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه اخیراً وزارت بهداشت پرداختی را تحت عنوان تعرفه گذاری خدمات پرستاری به استان قم داشته است، گفت: در حالی که تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در بوق و کرنا می‌شود و با عنوان امتیازی بزرگ برای پرستاران از آن در خبرگزاری‌ها یاد می‌شود، مجموع پرداختی اخیر ۶ ماهه پرستاران استان قم به صورت میانگین کمتر از یک میلیون و پانصد هزار تومان بوده است.
 
وی افزود: به عبارتی برای هر ماه کمتر از ۲۵۰ هزار تومان محاسبه شده است که نارضایتی شديد پرستاران استان را در پی داشته است.
 
عضو هیأت‌مدیره نظام پرستاری استان قم تصریح کرد: اين مبالغ در مقايسه با ميانگين پرداختی‌های كشور پايين‌تر است، در حالی كه خدمات ارائه شده در مراكز درمانى استان قم از میانگین خدمات ارائه شده در استان‌های دیگر کمتر نیست.
 
قاسم‌پور اضافه کرد: قانونی که بیش از ۱۵ سال برای اجرای آن انتظارش را کشیده بودیم با کج‌سلیقگی مجریان و عدم اجرای درست این قانون، به جای انگیزه دادن، باعث دلسردی پرستاران شده است؛ این در حالیست که پرستاران بیشترین خدمات بهداشتی درمانی را در بیمارستان ارائه می‌دهند كه هم تعداد آن‌ها زیاد است و هم وقت زیادی را در بیمارستان‌ها صرف می‌کنند. 
 
عضو هیأت‌مدیره نظام پرستاری استان قم در پایان خاطرنشان کرد: از سوی دیگر اضافه‌کاری‌های اجباری با مبالغ بسیار ناچیز و پایین، موجب خستگی و بی‌انگیزگی پرستاران شده است؛ قانون ارتقای بهره‌وری در جهت افزایش بازدهی و کاهش ساعات کار پرستاران تصویب و اجرا شد، اما با اضافه‌کاری‌های اجباری علنا این قانون را بی‌تاثیر کرده‌اند.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: