1402/11/07١٥:٣١

رئیس کل سازمان نظام پرستاری:

توانمندسازی هیأت‌مدیره‌های نظام پرستاری جزو اولویت‌ها قرار دارد

توانمندسازی هیأت‌مدیره‌های نظام پرستاری جزو اولویت‌ها قرار دارد

رئیس کل سازمان نظام پرستاری، گفت: یکی از کارهایی که انجام می‌دهیم و هدف ماست، توانمند کردن ساختار درونی سازمان نظام پرستاری و بعد از آن توانمند سازی ۱۶۰ هیأت‌مدیره نظام پرستاری در کل کشور است تا در حوزه‌های مختلف بیش از گذشته فعال شوند.

محمدتقی جهانپور رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور در گفت‌وگویی با اشاره به برنامه‌های این سازمان در دوره جدید فعالیت، گفت:‌ حذف یا کاهش مالیات بر عایدی مستمر و غیرمستمر پرستاران از جمله برنامه‌های ماست؛ از نمایندگان مجلس می‌خواهیم این موضوع را مورد توجه قرار دهند.
 
جهانپور با اشاره به دیگر محورهای فعالیت سازمان نظام پرستاری در دوره ششم، افزود:حاکمیتی شدن حرفه پرستاری مورد نظر ماست؛ به طوری که اکنون ۱۹۱ دانشکده پرستاری و سالانه ۱۰ هزار فارغ‌التحصیل پرستاری نیز داریم.
 
وی متذکر شد:‌ با توجه به افزایش تخت‌های بیمارستانی، نیاز به نیروی انسانی بیشتر داریم و باید در تربیت نیروی انسانی و استخدام پرستار برنامه‌ریزی کنیم، البته سازمان برنامه و بودجه، وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری باید یک ریل‌گذاری ۱۰ ساله برای این بخش داشته باشند و با برنامه‌ریزی، چالش‌های این بخش را برطرف کنیم.
 
رئیس کل سازمان نظام پرستاری، قانون تعرفه گذاری را محور دیگر برنامه‌های این سازمان دانست و خاطرنشان کرد: این قانون بعد از ۱۵ سال اجرا شده، اما نقایص زیادی دارد و می‌طلبد تا با همیاری وزارت بهداشت، شورای عالی بیمه و سازمان نظام پرستاری به درستی اجرا شود.
 
جهانپور تصریح کرد:‌ اگر قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به نحو صحیح اجرا شود، باعث ایجاد عدالت در نظام سلامت خواهد شد؛ ضمن اینکه یکی از کارهایی که انجام می‌دهیم و هدف ماست، توانمند کردن ساختار درونی سازمان نظام پرستاری و بعد از آن توانمند سازی ۱۶۰ هیأت‌مدیره نظام پرستاری در کل کشور است تا در حوزه‌های مختلف بیش از گذشته فعال شوند.

منبع: خبرگزاری فارس


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: