1402/11/30١٢:٣١

امکانات رفاهی مناسبی برای پرستاران در نظر گرفته شود

امکانات رفاهی مناسبی برای پرستاران در نظر گرفته شود

 عضو شورای‌عالی سازمان نظام پرستاری گفت: نیاز است برای پرستاران امکانات رفاهی مناسبی در شهرهای مختلف در نظر گرفته شود.


 محمدرضا تاتاری در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری درباره امکانات رفاهی پرستاران گفت: باتوجه به افزایش نامتناسب حقوق پرستاران در سال‌های اخیر، در مقابل افزایش نرخ اماکن‌ گردشگری و زیارتی در کشور، نیاز است رایزنی‌هایی برای درنظرگرفتن امکانات رفاهی در مناطق مختلف کشور در نظر گرفته شود.
 
 تاتاری درباره اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری ضمن اشاره به نیاز هویتی جامعه پرستاری به‌ قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، بر لزوم بازنگری در دستورالعمل های مربوطه تاکید نمود. شایان به ذکر است که اصلاح درآمدها در حوزه احصاء و باز توزیع، نیازمند همکاری وزارت بهداشت، شورای عالی بیمه، دولت و مجلس خواهد بود.
 
 عضو شورای‌عالی سازمان نظام پرستاری: در بخش‌های که بیشترین مشکل را داریم شامل؛ دیالیز، اورژانس و اتاق عمل است. برای اتاق عمل جلسه‌ای با خود وزارت بهداشت داشته‌ایم، امید است در کارگروه شورای‌عالی بیمه مطرح شود و اصلاح درآمد برای این گروه شکل بگیرد.
 
 تاتاری افزود: در بخش‌های اورژانس و دیالیز چالش‌های زیادی وجود دارد و طی برسی انجام شده بیشتر مشکل در قسمت امتیازات باز توزیع بوده و امید است این موضوع نیز با توجه‌ به رایزنی‌های انجام شده حل شود.
 
 تاتاری بیان کرد: مبالغ در نظر گرفته شده برای هر کای تعرفه پرستاری نیاز به بررسی بیشتر دارد. امیدواریم با تغییر مبالغ مربوطه و روند افزایشی متناسب آن، اختلاف پرداختی نسبت به سایر گروه ها کمتر شود.

 عضو شورای‌عالی سازمان نظام پرستاری گفت: عمده‌ترین مشکلی که در پرستاری وجود دارد کمبود نیروی انسانی است. لذا لازم است با همکاری وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری ضمن تلاش برای حفظ نیروهای موجود با ایجاد انگیزه در غالب طرح‌های تشویقی و...، راهکارهای مناسب جهت جذب نیروهای مورد نیاز نیز بررسی شود.

 


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: