1403/04/17١٠:٤٥

ایران به شبکه بین المللی تشخیص های پرستاری پیوست

ایران به شبکه بین المللی تشخیص های پرستاری پیوست

ایران به شبکه بین المللی تشخیص‌های پرستاری (NANDA) پیوست.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، NANDA یا انجمن تشخیص های پرستاری آمریکای شمالی North American Nursing Diagnosis Association در سال 1982 به منظور توسعه، پژوهش، پالایش و انتشار استانداردها، ضوابط و طبقه بندی تشخیص های پرستاری تشکیل شده است.
 
 دکتر وحید زمان زاده، رئیس دبیرخانه شبکه بین المللی تشخیص های پرستاری در ایران درباره اهمیت پیوستن ایران به این انجمن بین المللی گفت: NANDA یک انجمن و شبکه بین المللی است که در آمریکای شمالی تشکیل شده و ایران هشتمین کشوری است که به این شبکه پیوسته است.
 
وی گفت: هر بیماری یکسری نیازهای مراقبتی برای بیمار ایجاد می کند که به این نیازها تشخیص های پرستاری گفته می شود. در واقع تشخیص های پرستاری یکسری اصول علمی است که پرستاران بر اساس آن مداخلات و مراقبت های پرستاری را انجام می‌دهند.
 
دکتر احمد نجاتیان، رئیس کل سازمان نظام پرستاری، پیوستن ایران به شبکه بین المللی تشخیص های پرستاری (NANDA) را به دکتر وحید زمان زاده رئیس دبیرخانه این شبکه بین المللی در ایران تبریک گفت.
 
متن پیام تبریک رئیس کل سازمان نظام پرستاری به دکتر زمان زاده به این شرح است:
 
استاد ارجمند جناب آقای دکتر زمان زاده
ریاست محترم دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی
ایجاد دبیرخانه تشخیص‌های پرستاری و پیوستن به شبکه بین المللی NANDA در آن دانشکده که حاصل تلاشهای اساتید و دانشمندان پرستاری آن دانشکده با رهبری و هدایت جناب عالی است را صمیمانه خدمت جناب عالی و همه همکاران تبریک عرض می کنم. 

 

امیدوارم این حرکت ارزشمند بتواند در جهت ارتقای کیفیت مراقبتهای پرستاری و رضایت گیرندگان خدمت موثر باشد. سازمان نظام پرستاری با افتخار آماده است در زمینه استقرار بهینه فرایند پرستاری در نظام ارائه مراقبتهای پرستاری همکاری کند. موفقیت روز افزون شما و اساتید محترم دانشکده را از خداوند خواهانم .


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: