1401/06/29٢١:٠٢

پرستاران به علت بی‌مهری در حقشان ترک وطن می‌کنند

پرستاران به علت بی‌مهری در حقشان ترک وطن می‌کنند

معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه ازپیگیری وضعیت پرستاران طرحی و ۸۹ روزه خبر داد و گفت: اگر زندگی پرستاران تامین شود و مورد بی مهری قرار نگیرند، مهاجرت نمی‌کنند.

به گزارش روابط عمومی نظام پرستاری؛ اصغر جهانگیر درباره رسیدگی به مطالبات پرستاران و جلوگیری از خروج احتمالی آن‌ها از کشور از این طریق گفت: قطعا رسیدگی به مطالبات پرستاران در کاهش خروج آن‌ها از کشور می‌تواند موثر باشد. پرستاران جز اقشار زحمتکش جامعه هستند. زمانی که کشور دچار بحران از نظر بیماری منحوس کرونا بود. این پرستاران بودند که مجاهدت کردند و نقش بی‌بدیلی در این زمینه داشتند. ما هم باید تلاش کنیم از پرستاران حمایت‌های لازم را به عمل آوریم.

وی افزود: نخست به دنبال این هستیم که وضعیت شغلی پرستاران تثبیت شود و کسانی که به صورت موقت در بیمارستان‌ها تحت عنوان طرحی، ۸۹ روزه و…. فعالیت می‌کنند از طریق وزارت بهداشت و مراجع ذیربط پیگیر هستیم تا این افراد ساماندهی شوند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه تاکید کرد: این مطالبه مقام معظم رهبری هم هست. ایشان فرمودند که باید به قشر پرستار توجه شود، چراکه این‌ها در این عرصه خوش درخشیدند. ما صرفا با حمایت‌های مادی و معنوی می‌توانیم از این افراد حمایت کنیم. یعنی باید کمک کنیم که زندگی این افراد به درستی تامین شود و در عین حال شأن این افراد را رعایت کنیم. این دو مقوله کمک می‌کند به این که افراد در میهن خودشان بمانند و خدمت کنند.

وی گفت: هیچ کسی دوست ندارد که ترک وطن کند. مگر اینکه مورد بی‌مهری قرار بگیرد و یا نخواهند از او استفاده کنند. انشالله کاری کنیم که پرستاران از این حق طبیعی خودشان استفاده کنند و در وطن بمانند.

منبع: ایلنا 


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: