1402/03/29١٣:٠٢

تشریح جزئیات طرح بیمه زندگی شوکا/حق بیمه مسئولیت و حق عضویت نظام پرستاری رایگان متقاضیان

تشریح جزئیات طرح بیمه زندگی شوکا/حق بیمه مسئولیت و حق عضویت نظام پرستاری رایگان متقاضیان

مدیرعامل بیمه پیشگامان نظام سلامت جزئیاتی از طرح بیمه زندگی «شوکا» را تشریح کرد.

مصطفی بوستانی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی سازمان نظام پرستاری بیان‌کرد: بیمه البرز پیشگامان نظام سلامت به عنوان مجری طرح جدید بیمه زندگی شوکا برای جامعه پرستاری سراسر کشور و خانواده ایشان طی هماهنگی به عمل آمده با سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران کلیه متقاضیان استفاده از وام طرح های چهارگانه شوکا از معافیت پرداخت حق عضویت سال جاری نظام پرستاری و از 25درصد تا 100درصد حق بیمه مسئولیت یکساله مراکز درمانی بهره مند خواهند شد.

مدیرعامل بیمه پیشگامان نظام سلامت در تشریح جزئیات طرح بیمه زندگی شوکا و تسهیلات قرض الحسنه200میلیونی این بیمه نامه گفت:شوکا جدیدترین محصول بیمه های زندگی کشور است که در بیمه  البرز معرفی شده است و شاغلین و اعضای نظام پرستاری و خانواده های ایشان می‌توانند با وام قرض الحسنه بانک مهر ایران این بیمه نامه را خریداری و ضمن بهره مندی از مزایای جاری آن، از بازنشستگی و امکان دریافت مستمری مادام العمر آن بهره مند شوند.

طرح های بیمه شوکا

این بیمه در 4طرح بیمه نامه  50 ، 100 ، 150 و 200 میلیون تومانی توسط بیمه البرز ارائه شده است که افراد با توجه به توان مالی در بازپرداخت اقساط که به عنوان مثال برای وام 200 میلیون تومانی حدود 3 میلیون 700 هزار تومان می‌باشد، طرح دلخواه خود را انتخاب می کنند. با توجه به بدون سود بودن این وام ها پیشنهاد می‌شود همکاران محترم حتی المقدور از این شرایط در سقف وام ارائه شده استفاده نمایید.

 زیرا وامهای این طرح قرض الحسنه بوده و با کارمزد4درصد ارائه و در 60 ماه(5 سال) به بانک بازپرداخت می گردد که در مقایسه با طرح های مشابه دیگر شرکت ها که با سود بانکی 23% ارائه می شود دارای شرایط ویژه ای است.اما باید توجه کنند که تسهیلات بانکی بنام آنها در شبکه بانکی کشور ثبت می شود و باید در انتخاب طرح و وسع مالی برای بازپرداخت اقساط دقت نمایند تا با تبعات و محرومیت های بانکی ناشی از عدم پرداخت اقساط مواجه نشوند.

 

ضمانت تسهیلات خرید شوکا

برای خرید این بیمه نامه و استفاده از وام قرض الحسنه آن نیاز به ضامن و وثیقه و سپرده و حتی مراجعه به بانک نیست و خود بیمه نامه ضامن تلقی می شود و در کمترین زمان ممکن میتوان براحتی از 200 میلیون تومان وام قرض الحسنه برای خرید این بیمه نامه بی نظیر استفاده نمایند.

 

نحوه ثبت نام بیمه شوکا

متقاضیان محترم می توانند جهت ثبت نام غیر حضوری و حضوری و همچنین مشاوره خرید بیمه شوکا به سایت بیمه سازمان به آدرسwww.ebimino.ir مراجعه یا شماره های تماس 02188921033 و 02188935855 تماس حاصل نمایند.

متقاضیان باید شرایط زیر را دارا باشند؛

دارای سن از ۱۸سال تمام تا ۷۰سال باشند/ با تابعیت ایرانی و سالم باشند/در قید حیات بوده/ مدارک هویتی(کارت ملی) داشته باشد/اقساط معوق و چک برگشتی نداشته باشد

پوشش‌های بیمه‌نامه شوکا

طرح بیمه زندگی شوکا دارای 6 پوشش و یک امکان بیمه ای است که دو پوشش آن به صورت انحصاری در بیمه البرز ارائه می گردد.

این پوشش ها عبارتند از:

فوت عادی با ضریب ۱برابروام،

فوت حادثه ای با ضریب ۲برابروام،

نقص عضو حادثه ای،

معافیت از پرداخت اقساط

نجات زندگی در واقعه مرگبار

علاج ناپذیری بیماریهای کشنده و امکان دریافت مستمری مادام العمر

سه مزیت خاص بیمه زندگی شوکا چیست؟

جات زندگی در واقعه مرگبار شامل رانندگی، آتش سوزی و سرطان است؛ و اگر بیمه شده در معرض حادثه ای مرگبار قرار گیرد و فوت نشود ۱۰درصد اندوخته به او پرداخت می شود. «علاج ناپذیری بیماریهای کشنده»؛ اگر فرد در سال پایانی زندگی قرار گیرد و پزشکان معتمد این مسئله را تشخیص دهند در زمان حیات ۱۰درصد اندوخته به بیمه گزار پرداخت می شود. «معافیت از پرداخت اقساط(حق بیمه)»؛اگر فرد در مدت ۵سال فوت کند، نیازی نیست بازماندگان اقساط او را پرداخت کنند و بیمه البرز بجای او آنها را پرداخت خواهد کرد.

مزیت مستمری مادام العمر بیمه شوکا:

سن ورود به این طرح ۱۸سال تمام و سقف سنی ورود به آن ۷۰سال می باشد. فرد می تواند بعد از ۵سال درخواست مستمری کند که این مستمری بصورت مادام العمر و حداقل معادل اقساط ماهیانه تسهیلات به وی پرداخت می شود. چنانچه بیمه گزار بعد از ۵سال انتظار (۵سال بعد از اتمام طرح) درخواست مستمری نماید میزان آن ۲برابرو بعد از دوره انتظار ۱۰ساله میزان مستمری ۴برابر خواهد شد. مدل‌های مستمری بسیار متنوع بوده و براساس دوره انتظار، سن شروع و…متفاوت خواهد بود.

نقطه قوت و تفاوت شوکا با سایر بیمه‌های زندگی؛

 در سایر بیمه‌های زندگی در پایان سال پنجم اندوخته‌ بیمه نامه قطعا کمتر از اقساط پرداخت شده است اما بیمه شده ها در بیمه شوکا پس از ۵سال، حداقل ۱.۷برابر سود دریافت می کنند یعنی در طرح ۲۰۰میلیونی تسهیلات، حدود40۰میلیون تومان دریافت خواهند کرد.اما چرا از کلمه "حداقل" استفاده می کنیم؟ علت اینجاست که طبق آیین نامه های بیمه مرکزی در رشته بیمه های زندگی سودی بعنوان سود مشارکت حاصل از سرمایه گذاری بیمه گر هم سالانه محاسبه و پرداخت می شود  که به این عدد "حداقلی"اعلام شده ما اضافه خواهد شد.

توضیحاتی در خصوص ذینفعان در شوکا؛

1. اگر بیمه گذار اقساط رو پرداخت نکند (تا 18 ماه) بیمه نامه بازخرید میشود و ذینفع بانک خواهد بود که بدون تغییر یا عزل هست.

2. اگر بیمه شده فوت کند، تعهدات بیمه نامه (سرمایه پوشش های فوت + ارزش بازخریدی) با کسر اقساط مانده وام به وراث قانونی شخص با سهم الارث مساوی واریز میشود.

3. اگر بیمه نامه به پایان 5 سال برسد، ذینفع حیات بیمه نامه بیمه شده خواهد بود.

4. اگر در طول مدت بیمه نامه ریسکی رخ بدهد، سرمایه و یا خسارت به حساب بیمه شده واریز خواهد شد.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: