1402/12/25٢١:٥٧

بیانیه مجمع شورای صنفی دانشجویان پرستاری کشور در رابطه با اهانت به جامعه پرستاری در سریال هفت سر اژدها

بیانیه مجمع شورای صنفی دانشجویان پرستاری کشور در رابطه با اهانت به جامعه پرستاری در سریال هفت سر اژدها

مجمع شورای صنفی دانشجویان پرستاری کشور با انتشار بیانیه ای به اهانت صورت گرفته به جامعه پرستاری در سریال هفت سر اژدها معترض شدند .

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری کشور ، مجمع شورای صنفی دانشجویان پرستاری کشور در پی پخش سکانسی از سریال هفت سر اژدها در شبکه سه صدا‌ و سیما که پرستاران را با القابی ناپسند می‌خواند و باعث رنجیده شدن جامعه پرستاری شده با انتشار بیانیه ای اعتراض خود را اعلام کرده و خواهان عذرخواهی رسمی و جبران مافات مسئولان صدا و سیما و عوامل برنامه از جامعه پرستاری شدند. 

 

متن بیانیه به این شرح است : 

 

 

به اطلاع بزرگترین خانواده درمانی ایران زمین، پرستاران عزیز میرساند، اخیرا شبکه سوم سیما در بخشی از سریال هفت سر اژدها توهین های ناروایی را خطاب به پرستاران عنوان می کند که موجب عصبانیت جامعه پرستاری شده که به هیچ وجه پذیرفته نیست.

 

پرستاران در خط مقدم نظام سلامت، جان خود را در دست گرفته و برای نجات بیماران شبانه روزی تلاش میکنند ؛ همانند ایام کرونا که شهدای بسیاری را تقدیم سلامت مردم ایران کردیم.  پرستارانی که به خاطر فداکاری و صبر، در شرایط سخت و طاقت‌فرسا با حقوقی  در حد گذران، زندگی را سپری میکنند ، جایز توهین توسط جامعه بازیگران نخواهند بود! بازیگرانی که در صحنه های تمیز سینما بدون تماس با بیماری های عفونی، ویروسی،  بدون استرس و ترس از درگیری با همراه مریض، ضرب و شتم با قمه و چاقو، تهدید به مرگ و زیرگرفته شدن توسط همراهان مریض، بدون دغدغه کار میکنند و در سینما و تلویزیون ایران توسط همه مردم مشاهده می‌شوند، اما پرستارانی که پشت درهای بسته اتاق عمل و  بخش های بیمارستانی بدون دیده شدن برای سلامت مردم از جان خود گذشته تا سلامت به مردم بازگردد. در یک ماه گذشته ۵ مورد ضرب و شتم پرستاران در بیمارستان های کشور گزارش شده است !

 

در عظمت جایگاه پرستاری که در کنار بیمار خواب را بر خود حرام کرده است ، همین بس که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) در آخرین روزهای عمر شریفش در مسجد مدینه فرمود: کسی که یک روز و یک شب پرستاری بیماری را به عهده بگیرد، خداوند او را با ابراهیم خلیل (علیه السلام) محشور می‌کند، پس هم‌چون درخشش برقی از صراط عبور می‌کند .

 

زینب کبری سلام الله علیها شخصیتی است که عقل در شناختش درمانده و قلم در نگارش شکوه و صلابتش شکسته است. وی در شرایطی سخت، نمونه‌ای بی بدیل از پرستاری را به تصویر کشید و الگویی ناب برای پرستاران گشت. به حق، که تشبیه پرستاران به حضرت زینب (س) که مظهر لطافت، رحمت، صبر و از خود گذشتگی است ستودنی می‌باشد و توهین به پرستاران توهین به حضرت زینب(س) شمرده خواهد شد.

 

اجازه نخواهیم داد که  جایگاه حضرت زینب (س) و شانیت جامعه پرستاری مخدوش گردد لذا نسبت به پخش سریال هفت سر اژدها از صدا و سیما که به جامعه پرستاری توهین آشکار کرده است، شدیداٌ معترض هستیم. این سریال با به تصویر کشیدن مکالمه ای توهین آمیز درباره پرستاران، به زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی این قشر خدوم و ایثارگر بی‌احترامی نموده و تهمت فساد را بیان نموده اند که در صورت عدم استنباط و ارائه مدارک جهت پیگیری به مراجع قضایی ارجاع خواهیم داد. 

 

 

 

خواهان عذرخواهی رسمی و جبران مافات مسئولان سازمان صدا و سیما و عوامل برنامه از جامعه پرستاری هستیم. 

شایسته است مسئولان صدا و سیما در تولید برنامه‌های تلویزیونی، دقت و ظرافت بیشتری به خرج داده و از توهین به اقشار مختلف جامعه، به خصوص جامعه خدوم پرستاری، خودداری کنند.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: