1400/11/06١٠:٣٢

رئیس شورای عالی نظام پرستاری:

اجرای قانون تعرفه گذاری به عنوان دستاورد بزرگ نظام پرستاری به یادگار می ماند

اجرای قانون تعرفه گذاری به عنوان دستاورد بزرگ نظام پرستاری به یادگار می ماند

رئیس شورای عالی نظام پرستاری گفت: اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و تلاش های نمایندگان جامعه پرستاری برای به ثمر رسیدن آن قطعا به عنوان دستاورد بزرگ سازمان نظام پرستاری به یادگار خواهد ماند و همه اعضای این سازمان برای روشنگری در مورد این قانون مسئولیت دارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، دکتر شمش الدین شمس در چهاردهمین نشست اعضای شورای عالی سازمان نظام پرستاری در دوره پنجم افزود: اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری سالها مهمترین مطالبه پرستاران بوده و امروز با حمایت مقام معظم رهبری و پیگیری های سازمان نظام پرستاری وارد مرحله اجرایی شده است.

وی با قدردانی از حمایت مقام معظم رهبری برای حمایت از جامعه پرستاری افزود: قطعا از اعضای شورای عالی نظام پرستاری انتظار است به عنوان اتاق فکر اجرای قانون تعرفه گذاری ؛ آگاه سازی جامعه پرستاری را نسبت به اهمیت قانون تعرفه گذاری خدمات پرستار‌ و چگونگی  اجرایی این قانون دنبال کنند. همچنین  همفکری کنند تا در این خصوص چه روش‌ها و رویه‌هایی را پیش بگیریم، تا اجرای این قانون را با موفقیت به سرانجام برسانیم. 

شمس گفت: قطعا این تلاش و کار به عنوان کاری که در دوره پنجم سازمان نظام پرستاری اتفاق افتاده است به یادگار خواهد ماند و تمامی اعضا مسئولیت سنگینی را در قبال اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری دارند.

وی ادامه داد: انتظارمان از همه اعضای شورای عالی نظام پرستاری این است که خودشان را در قبال این قضیه مسئول و متعهد بدانند. باید آگاه باشیم اگر این قانون خوب اجرا شود کارنامه موفقی به عنوان عملکرد سازمان نظام پرستاری در دوره پنجم ثبت می‌شود و اگر در این خصوص ایرادی هم مطرح بود باز به اسم عملکرد دوره پنجم ثبت می‌شود، باید در نظر داشته باشیم زمانی که کار و فعالیتی برای پرستاران انجام می‌شود؛ اسم شخص خاصی مطرح نیست بلکه محصول تلاش ها و پیگیری‌های مجموعه سازمان، اعضای شورای عالی و هیئت مدیره‌های نظام پرستاری است.

 رئیس شورای عالی نظام پرستاری بیان کرد: اجرای این قانون موضوعی تازه و جدید است، همه اعضای شورای عالی باید برای تبیین و اقناع افکار عمومی در سطح جامعه پرستاری فعالیت کنند.

شمس افزود: آیین نامه اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری وحی منزل نیست و طی یکسال فرایند اصلاح آیین نامه این قانون امکانپذیر است. در گذشته قوانینی تصویب شده که دیگر اصلاح نشده است، اما شیوه اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری قابل اصلاح است. در این خصوص معاونت پرستاری و سازمان نظام پرستاری، مواردی که در مرحله اجرایی قانون مطرح می شودو  قابل اصلاح هستند را اعلام می‌کنند.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری تصریح کرد: اگر پرستاران بدانند که شیوه اجرای قانون تعرفه گذاری چگونه است و چه مزایایی دارد و چه اصلاحاتی بر آن اعمال می شود. دغدغه ها و ابهاماتشان رفع می شود و با افزایش تعامل و همکاری جامعه پرستاری قطعا اجرای این قانون موفقیت بیشتری خواهد داشت.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: