1401/07/23١٠:٠٧

انتقال ردیف تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به بیمه سلامت در سال جاری/ ثبت بیش از ۷ میلیون خدمت در حوزه پرستاری

انتقال ردیف تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به بیمه سلامت در سال جاری/ ثبت بیش از ۷ میلیون خدمت در حوزه پرستاری

معاون وزارت بهداشت گفت: منابع اجرای طرح تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در قالب ردیف‌های وزارت بهداشت دیده شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری؛ بهروز رحیمی گفت: برنامه ما در سال جاری این است که ردیف تعرفه گذاری خدمات پرستاری را از وزارت بهداشت به بیمه سلامت منتقل کنیم. در حال حاضر نزدیک به هزار میلیارد تومان منابع را سازمان برنامه و بودجه اختصاص داده است و این کار در قالب ۱۷ بسته و بیش از هفت میلیون ثبت خدمت انجام شده است. با محاسبه و پرداخت به دانشگاه ها توسط بیمه سلامت منطبق با دستورالعمل های ابلاغی، پرداختی به پرستاران  انجام می شود.

به گفته وی قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری نزدیک به ۱۴ سال است که در مجلس مصوب شده است؛ اما آئین نامه اجرایی و دستورالعمل محکمی نداشته است.

او گفت: در سال جاری با همکاری های شورای عالی بیمه سلامت، تعرفه های خدمت مشخص شده به تصویب و تایید رسید و دستورالعمل در هیئت دولت مصوب شده است. منابع اجرای این طرح پنج هزار میلیارد تومان در سال گذشته در قالب ردیف های وزارت بهداشت دیده شده است.

او افزود: یکی از موضوعات مهم این دولت اجرای طرح تعرفه گذاری خدمات پرستاری است؛ زیرا این کار سبب هویت بخشی حرفه ای خواهد شد و معتقدیم که زحمات جامعه پرستاری باید دیده و قیمت گذاری شود و بتوانیم در قالب خرید راهبردی از بیمه ها خریداری کنیم.

او ادامه داد: با هماهنگی با سازمان برنامه و بودجه و بیمه سلامت، تفاهم نامه بین معاونان درمان، توسعه و پرستاری امضا شد. منابع مالی در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرار گرفته است و پرداختی ها از اول دی سال گذشته در قالب خرید خدمت انجام می شوند. 

او گفت: عملکرد و شیفت ها بسته های هفده‌گانه دریافتی پرستاران مختلف است. یکی از دغدغه های وزارت بهداشت موضوع پرستاری و رسیدگی به مسائل مربوط به این حوزه است. پرستاری یکی از ارکان نظام سلامت محسوب می شود.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: