1402/01/01١٤:١٢

بیانیه انتقادی رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور به عملکرد وزارت بهداشت

بیانیه انتقادی رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور به عملکرد وزارت بهداشت

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور در بیانیه به عملکرد وزارت بهداشت در خصوص وضعیت پرستاران انتقاد کرد.

دکتر میرزابیگی رئیس کل سازمان نظام پرستاری:
 
وزیری که نه به قانون، نه دستورات و منویات رهبری معظم و نه دستورات صریح رئیس‌جمهور  محترم و نه توجه به مطالبات بر حق کارکنان  دستگاه وزیر مجموعه خود؛  هیچ پایبندی ندارد؛  و هیچ احترامی قایل نیست؛ می‌بایست سریع‌تر نسبت او با دولت  خدمتگزار فعلی روشن شود. 
رفتار وزارت بهداشت با مدافعین سلامت مانند گردن کلفت سرگردنه است
 
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری کشور، دکتر محمد میرزابیگی رئیس کل سازمان نظام پرستاری در بیانیه‌ای، انتقادات صریح و تندی نسبت به وزارت بهداشت و شخصِ وزیر بهداشت برای اجرا نکردن قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری  وعدم بکارگیری  جان برکفان  دوره  کرونا  اعم از نیروهای طرحی وتمديد طرح  آن  ایام مخوف صادر کرده است. 
 
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
 
 
وزیری که نه به قانون، نه دستورات و منویات رهبری معظم و نه دستورات صریح رئیس‌جمهور  محترم و نه توجه به مطالبات بر حق کارکنان  دستگاه ، وزیر مجموعه خود؛  هیچ پایبندی ندارد؛  و هیچ احترامی قایل نیست؛ می‌بایست سریع‌تر نسبت او با دولت  خدمتگزار فعلی روشن شود. 
رؤسای  محترم قوا مواظب پوست‌های خربزه‌ هایی که وزارت بهداشت  با عناوینی چون افتتاح مثلا کلان پروژه‌ها زیر پایشان می‌اندازد؛ باشند.
 
 
  هیأت حاکمه پیدا ‌و پنهان فعلی وزارت بهداشت، در موارد زیادی از جمله در موضوع نحوه اجرای قانون تعرفه‌گذاری؛ به‌کارگیری نیروهای مظلوم؛ خدوم و جان برکف طرحی و تمدید طرح ایام  مخوف کرونای منحوس و در برخورد با ‌کمبود شدید و مزمن نیرو به ویژه در دو سال گذشته؛ دقیقا به جای اطاعت از قانون؛ منویات مقام معظم رهبری و دستورات صریح رئیس‌جمهور محترم؛ بیشتر نقش تقابل و تضاد را بازی کرده و علی‌رغم جلسات، مکاتبات متعدد و تذکرات  خیرخواهانه، ‌علاج جویانه؛ ذره‌ای  از مواضع  غیر اصولی و لجوجانه  خود کوتاه نیامدند و هرگز نصیحت‌ها و مشورت‌های دلسوزانه،و صادقانه سازمان نظام پرستاری را گوش نکردند و هر روز بدتر از روز قبل و هر ماه فاجعه‌بارتر از ماه قبل عمل کردند.   
 
 و این روزها؛  جریان حاکم بر وزارت بهداشت آنقدر لجبازانه و خودخواهانه عمل می‌کند که هر آنچه را که رهبری معظم و عزیزمان  در دو سال گذشته تأکید و اصرار فرموده‌اند و هر آنچه را  که رئیس‌جمهور محترم  نیز دستور داده‌اند و هر آنچه را  که قانون ‌مصوب مجلس بر آن تأکید می‌کند؛ گویا در وزارت بهداشت بدون اغماض به عنوان اهداف مورد حمله چریکی تیم حاکم تعریف می‌شود و بی محابا این موارد از مدافعین و کارکنان فداکار از جان گذشته نظام سلامت به  تاراج و یغما می‌رود؛  لیکن به سرعت و به راحتی برای جمع محدودتری بدون سقف و کف و بدون محدودیت؛ تقسیم و تسهیم می‌شود.
 
البته پیگیری‌های مستمر ما در سازمان نظام پرستاری؛ مبنی بر تأکید بر  اجرای قانون، دستورات رهبری عزیز و رئیس‌جمهور محترم هر چند از ناحیه دولت محترم و شخص رئیس‌جمهور عزیزمان، معاون اول ایشان و سایر وزرا و معاونین رئیس‌جمهور با اقبال و استقبال روبرو شد، اما هر چه را که قانون؛ رهبری معظم انقلاب و رئیس‌جمهور و هیأت دولت؛ بیشتر مورد تأکید قرار می‌دهند؛ در وزارت بهداشت؛ هیأت حاکمه فعلی با آن‌ها بدتر برخورد می‌کنند.    
لذا  بعد ازمکاتبات مکرر وپیگیری  هاي  شبانه روزی وعدم نتیجه گیری  متناسب، صبر مان لبریز شده و صراحتا اعلام می‌کنیم: 
 
۱- تا این لحظه یک  جمله از قانون تعرفه‌گذاری علی‌رغم یک سال و سه ماه وعده و وعید و علی‌رغم ابلاغ مکتوبات متعدد ‌تصویب بودجه ‌اعتبار متناسب در مجلس اما در عمل هنوز اجرا نشده و هیچگونه پرداختی؛ حتی یک ریال بر مبنای این قانون به پرستاران عزیز صورت نگرفته است.   
 
۲-  تا این لحظه علی‌رغم دستورات مقام معظم رهبری؛ ریاست جمهوری و.... یک نفر از پرستاران جوان دهه هفتاد و مدافعین سلامت طرحی و تمدید طرح ایام مخوف و مرگبار کرونای منحوس با هیچ ضابطه‌ای به‌کارگیری نشده‌اند و بدترین بداخلاقی اجتماعی در کشورمان رقم خورده است.     
 
۳-   در یک سال و نیم گذشته یک جمله از پیگیری‌ها؛ مکاتبات و  فریادهای  خیرخواهانه ما و دستورات صریح رئیس‌جمهور محترم را و حتی موافقت‌های اولیه خودِ وزیر بهداشت را تیم حاکم بر وزارت مذکور نه تنها اجرایی نکرده‌اند، بلکه در کمال تعجب و تأسف؛  در قبال آن‌ها خودِ وزیر و اطرافیانش گارد آهنین  و بی‌سابقه‌ای گرفته‌اند که در هیچ وزارتی از ادوار قبل این مدل رفتار با سرمایه‌های انسانی نظام سلامت وجود نداشته و در نتیجه همه اینها؛ منجر به دلسردی، عصبانیت و بی‌انگیزگی  شدید مدافعین سلامت و پرستاران عزیز شده،  به‌گونه‌ای که آمار مهاجرت جوانان و نخبگان این رشته و پرستاران سرآمدی که کرونا را از نفس انداختند؛ این روزها زیاد و نگران‌کننده شده است.    
 
حال با این شرایط وبا کمبودهای مزمن و مفرط نیرو و بی‌انگیزگی بی‌سابقه مدافعین سلامت، اصرار هیأت حاکمه این وزارت بر افتتاح برخی کلان‌پروژه‌ها و کلان بیمارستان‌ها و.... بدون به‌کارگیری نیروی متناسب، در این شرایط به انداختن پوست خربزه زیر پای مسئولین عزیز و بویژه رؤسای قوا، توسط وزارت بهداشت بیشتر شبیه است تا به واقعیت خدمت به مردم.
لذا در پایانی‌ترین ماه و روز سال 1401 و بعد از بیانیه مهم شورای عالی نظام پرستاری عدم تاثیر مناسب بر رفتارهایناسپاسانه وزارتبهداشت ، ما اعضای جامعه بزرگ پرستاری از محضر مقام معظم رهبری عزیزمان و رئیس‌جمهور محترم‌مان استمداد می‌کنیم به هر طریق ممکن  که شده، بر وزارت بهداشت طوری نظارت شود که آقایان ملزم به اجرای  «مرّ قانون» و دستورات صریح و گویای حضرات معظم و بزرگوار (رهبر عزیزمان و رئیس‌جمهور محترم ) که محبوب‌القلوب مدافعین سلامت بوده و پرستاران و تمامی مدافعین سلامت  که خود را سربازان جان برکف نظام و انقلاب و رهبری معظم‌مان می‌دانند، اینقدر مورد بی‌مهری یک دستگاه قرار نگیرند.  
 
صد البته جامعه بزرگ پرستاری کشور و مدافعین  سلامت ‌و نمایندگان قانونی آن‌ها در «سازمان نظام پرستاری کشور» حساب عملکرد  غیر  اصولی یک وزیر ندانم کار و ضعیف را به پای کل دولت محترم و کل نظام و کشور عزیزمان نمی‌گذارد و ضمن اتخاذ موضع صریح برای وزیر ضعیف بهداشت؛ اما همچنان خود را سرباز کوچک و جان بر کف نظام و انقلاب  یار صادق و صریح دولت محترم می‌داند و آماده ارائه راهکارهای مفید و راهگشا برای برون‌رفت از شرایط فعلی می‌باشد. خداوند عاقبت همه مارا ختم به خیر گرداند.       
 
 
میرزابیگی رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور
 
 ۲۹ اسفند ۴۰۱
 
 
 
 


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: