1402/10/18١٠:٥٥

رئیس ستاد اجرایی مرکزی ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری:

انتخابات ششمین دوره نظام پرستاری با دقت و شفافیت کامل برگزار شد

انتخابات ششمین دوره نظام پرستاری با دقت و شفافیت کامل برگزار شد

رئیس ستاد اجرایی مرکزی ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری، گفت: تمامی مراحل اخذ رأی در انتخابات شورای‌عالی سازمان نظام پرستاری با شفافیت کامل انجام شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، دکتر سعید کریمی رئیس ستاد اجرایی مرکزی ششمین دوره انتخابات هیأت‌مدیره‌های شهرستان‌ها و شورای‌عالی سازمان نظام پرستاری در نشست اعطای اعتبارنامه منتخبان ششمین دوره شورای عالی سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه تمامی مراحل اخذ رأی در انتخابات شورای‌عالی سازمان نظام پرستاری با شفافیت کامل انجام شد، گفت: در این انتخابات، 197 نفر انتخابات شدند که در نهایت ۲۵ نفر عضو اصلی و ۵ نفر علی‌البدل برای شورای‌عالی انتخاب شدند.
 
دکتر کریمی در این نشست که با حضور وزیر بهداشت و جمعی از معاونان و مدیران ارشد وزارت بهداشت در سالن شهید سردار سلیمانی وزارت بهداشت برگزار شد، با تأکید بر رقابت و سبقت در قرآن کریم اشاره کرد و گفت: این مسابقه نیز با نیت پاک شما و در مسیر خیر خدمت‌رسانی به انسان‌های دردمند صورت گرفته است.
 
وی با محکوم کردن اقدام تروریستی چهارشنبه هفته گذشته در کرمان و نیز اقدامات رژیم صهیونیستی در غزه، گفت: جنایات اخیر داعش در شهید کردن مردم کرمان نشان‌دهنده ترس آن‌ها از زائران شهید سلیمانی است. جنایات رژیم صهیونیستی به ویژه در بمباران مراکز درمانی و قربانی کردن بیماران، کودکان و زنان، ضعف این رژیم را نمایان کرد.
 
رئیس ستاد اجرایی مرکزی ششمین دوره انتخابات هیأت‌مدیره‌های شهرستان‌ها و شورای‌عالی سازمان نظام پرستاری در خصوص برگزاری انتخابات ششمین دوره سازمان نظام پرستاری، گفت: از 27 اردیبهشت ماه و پس از دریافت ابلاغ از سوی وزیر بهداشت، فرآیند انتخابات به صورت رسمی آغاز و کمیته اجرایی مرکزی برگزاری انتخابات تشکیل و احکام مربوطه صادر شد.
 
به گفته دکتر کریمی، آیین‌نامه ارسالی از سوی سازمان نظام پرستاری دریافت شد و از لحاظ حقوقی و فنی و اعلام مغایرت‌های آن با قانون به سازمان صورت گرفت و نهایتا آیین‌نامه اصلاحی در 21 تیر ماه ابلاغ شد.
 
معاون درمان وزارت بهداشت، افزود: همزمان تیم اجرایی مرکزی برگزاری انتخابات با انتخاب 9 نفر از همکاران ستاد معاونت درمان وزارت بهداشت تشکیل شد. دانشگاه‌ها بین اعضای تیم اجرایی تقسیم و اطلاع‌رسانی و ارتباط با رابطین هر دانشگاه شبانه‌روزی انجام می‌شد. همچنین بیش از 14 جلسه در معاونت درمان با حضور نمایندگان کمیته‌های اجرایی و نظارت همگام با مراحل اجرایی آیین‌نامه برگزار شد.
 
وی با اشاره به مجاز بودن 263 هزار و 343 نفر برای شرکت در این دوره از انتخابات سازمان نظام پرستاری، یادآور شد: 171حوزه انتخاباتی تشکیل شد که نسبت به دوره قبل 25 حوزه جدید اضافه شد. همچنین تعداد شهرستان‌ها و کاندیداها نسبت به دوره قبل 16 درصد رشد داشت.  
 
دکتر کریمی با بیان اینکه در این دوره به منظور دریافت و تبادل اطلاعات برخط و انتشار اخبار، پورتال اختصاصی انتخابات راه‌اندازی شد، افزود: ثبت‌نام اولیه داوطلبان حوزه‌ها با مراجعه حضوری آن‌ها و ارائه مدارک شناسایی به حوزه‌های ثبت اطلاعات صورت گرفت و احراز هویت و ثبت اطلاعات داوطلبان در پورتال اختصاصی هر دانشگاه توسط کارشناسان دانشگاه انجام شد.
 
وی همچنین میانگین سنی ثبت‌نام‌کنندگان را 39 سال عنوان کرد و گفت: جوان‌ترین فرد ثبت‌نام‌کننده 20 و مسن‌ترین فرد، 70 سال داشت. بیشترین مدرک شرکت‌کننده در انتخابات نیز کارشناسی بود. 97 درصد از داوطلبان تأیید صلاحیت شدند و انتخابات  با مشارکت 3 برابری جامعه پرستاری نسبت به سال گذشته، برگزار شد.
 
معاون درمان وزارت بهداشت یادآور شد: فرآیند رأی‌گیری با اخذ رأی به صورت کتبی براساس آیین‌نامه انجام و اصالت‌سنجی رأی‌دهندگان  از طریق احراز هویت افراد از طریق سرویس ثبت احوال و تأیید آنلاین عضویت در سازمان نظام پرستاری و اعتبار کارت عضویت از طریق سایت election.salamat.gov.ir صورت گرفت.
 
دکتر کریمی، تعداد صندوق‌های رأی برای ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری در کشور را 659 صندوق شامل 419 مورد ثابت و 240 مورد سیار دانست و گفت: قطعا حضور فعال و مؤثر پرستاران در فعالیت‌هایی که منجر به سلامتی جامعه و ارائه خدمت به مردم می‌شود، ستودنی است و امیدواریم منتخبان بتوانند با همکاری یکدیگر جهت پشبرد اهداف حوزه پرستاری گام بردارند.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: