1403/01/15٠٩:٥٧

بیانیه شورای عالی سازمان نظام پرستاری در محکومیت حمله به کنسولگری ایران و شهادت جمعی از سرداران سپاه پاسداران در دمشق

بیانیه شورای عالی سازمان نظام پرستاری در محکومیت حمله به کنسولگری ایران و شهادت جمعی از سرداران سپاه پاسداران در دمشق

شورای عالی سازمان نظام پرستاری با صدور بیانیه ای ضمن محکومیت حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران به مقام والای شهدای این حمله تروریستی ادای احترام کرد.

 

أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَى نَصْرِهِمْ لَقَدِيرٌ.

به كسانى كه جنگ بر آنان تحميل شده رخصت [جهاد] داده شده است چرا كه مورد ظلم قرار گرفته‏ اند و البته خدا بر پيروزى آنان سخت تواناست.

 

اقدام جنایتکارانه رژیم نا مشروع صهیونیستی، در به شهادت رساندن سرداران رشید اسلام شهیدان زاهدی ، حاجی رحیمی و پنج تن دیگر از پاسداران انقلاب اسلامی ، علاوه بر اینکه بار دیگر خوی وحشیانه دولت غاصب اسرائیل را مقابل دیدگان جهانیان برملا نمود،جلوه ای منزجر کننده از اراده رسمی این رژیم در زیر پا گذاشتن اصول اولیه دیپلماتیک را به نمایش گذاشت؛گویی این رژیم جعلی در نقطه استیصال و مرز فروپاشی هیچ امکان رعایت هیچ حدودی را در رعایت چارچوبهای انسانی و مناسبات اولیه اخلاقی ندارد، چنانکه طی نسل کشی ۶ماهه اخیر در غزه ، همواره شاهد حمله به بیمارستان ها ، تعدی و به شهادت رساندن جمعی از همکاران مان در آن مراکز در حین خدمت رسانی مظلومانه و قتل و شکنجه آشکار بیماران در محیط امن بیمارستان ها بودیم.

 

سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران، ضمن عرض تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت فرزندان غیور و سربلند ملت و همگام با آحاد مردم شریف ایران، از هرگونه تصمیم در تنبیه و انتقام خون پاک این شهیدان، حمایت خواهد کرد و از مجامع بین المللی به ویژه مجامع و نهادهایی که وظیفه ذاتی شان حفظ و بسط سلامت و امنیت آحاد انسان ها است، میخواهد در مقابل این جنایت کم سابقه و نیز سلسله جنایت آن رژیم در غزه از خود واکنشی موثر و پبشگیرانه نشان دهند.

بی شک روز قدس در جمعه پیش رو عرصه حضور پر شور انسان‌هایی در سراسر گیتی خواهد بود که فارغ از تفاوت در نگرشها ، بر عهد مشترک فطری که همانا اعتراض به ظلم و حمایت از مظلومیت است ،خواهد بود.

 

         ۱۴فروردین ۱۴۰۲

اعضای شورای عالی سازمان نظام پرستاری کشور


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: