1403/02/10٢٠:٥٠

افزایش استعفای پرستاران از مراکز درمانی؛ به طور مستقیم سلامت مردم را نشانه گرفته است

افزایش استعفای پرستاران از مراکز درمانی؛ به طور مستقیم سلامت مردم را نشانه گرفته است

رییس شورایعالی نظام پرستاری کشور گفت: امروز ضرورت پرداختن به خواسته های پرستاران، این بار نه بخاطر درخواست های شخصی پرستاران و نه بخاطر پیگیری های صنفی شان در سازمان نظام پرستاری و سایر نهاد های پرستاری است بلکه در صورت ادامه این شرایط بالاترین سطح هشدار جهت عدم ارائه حداقل های خدمات سلامت به عموم مردم در سطوح بیمارستان ها اتفاق می افتد.

دکتر وحید زمان زاده رییس شورایعالی نظام پرستاری کشور در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی سازمان نظام پرستاری؛ گفت: با توجه به تکرار زیاد عدم وصول پرستاران به درخواست های قانونی و منطقی شان، شاهد آن هستیم که پرستاران بصورت دسته جمعی از حرفه و خدمت بالینی خود در مراکز درمانی دست می کشند؛ که این مورد بالاترین سطح هشدار به تخلیه مراکز درمانی از پرستاران است.

 

دکتر زمان زاده افزود: پرستاران جزو معدود گروه های سلامت اند که با توجه به ماهیت حرفه ای و علمی شان در صورت خلا مراکز درمانی از این نیروها؛ جایگزینی برای خدمت با کیفیت و با صلاحیت و شایسته برای مددجویان و بیماران نخواهد بود و این مساله لطمه بزرگی را بر پیکره سلامت کشور وارد خواهد آورد،مصداق این‌موضوع، افزایش استعفای پرستاران از مراکز درمانی است که بطور مستقیم سلامت مردم را نشانه گرفته است.

 

رییس شورایعالی نظام پرستاری کشور گفت: امروز ضروت توجه به خواسته های پرستاران این بار، از مرز  درخواست های شخصی پرستاران یا  پیگیری های صنفی شان در سازمان نظام پرستاری و سایر نهاد های پرستاری عبور کرده است، در صورت ادامه این شرایط بحرانی، سلامت مردم را نشانه رفته است و برای حاکمیت و  نظام‌سلامت، بالاترین سطح هشدار در  ارائه حداقل های خدمات سلامت به عموم مردم در سطوح بیمارستان ها اتفاق خواهد افتاد.

 

وی گفت: تنها راه بازگشت و ترغیب پرستاران جهت ماندگاری آنان در مراکز درمانی، فارغ از بوروکراسی های اداری، توجه اورژانسی  به مشکلات معیشتی و  قانونی پرستاران به صورت ویژه و آنطور که مورد نظر قانون و خود پرستاران در زمینه های مختلف مانند تعرفه گذاری خدمات پرستاری، فوق العاده خاص با بالاترین ضریب، تبدیل وضعیت و .... میباشد. 

 

دکتر زمان زاده خاطر نشان کرد: باید مسئولین محترم در قوای سه گانه  برای حفاظت از سلامت و رفاه مردم که بنیادی ترین هدف حاکمیتی است، پرستاری را به صورت اختصاصی در نظر بگیرند چرا که در صورت عدم تغییر نگرش ها نسبت به مقوله پرستاری و مراقبت، دچار بحران بزرگی در حوزه سلامت خواهیم شد و تاخیر در این‌ موضوع عواقب جبران‌ناپذیری را به همراه خواهد داشت که مسئولان خدوم‌ در دولت باید جوابگوی آن باشند.

 

دکتر زمان زاده افزود:  امیدوارم دلسوزان نظام‌سلامت چشمان خود را شسته و با یک‌  نگاه منطقی تر و معقولانه تر به مساله مسائل رفاهی و  معیشتی  پرستاران که  از  عوامل اصلی  مهاجرت پرستاران می باشد، ورود نمایند زیرا آیندگان اعمال ما را به بهترین شکل، تحلیل خواهند کرد و این‌ آینده خیلی دور نیست.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: