1400/12/18١٥:١٠

نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری:

بی توجهی دولت و مجلس بعد از 26 ماه دفاع سلامت، کام پرستاران را تلخ کرد

بی توجهی دولت و مجلس بعد از 26 ماه دفاع سلامت، کام پرستاران را تلخ کرد

نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری گفت: با وجود تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری و پیگیری های بسیار زیاد سازمان نظام پرستاری از مراجع مختلف، بی توجهی دولت و مجلس به خواسته‌های پرستاران آن هم بعد از 26 ماه مجاهدت و ایثار در کرونا، کام پرستاران را تلخ کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، کوروش نادری در پانزدهمین جلسه شورای عالی نظام پرستاری در دوره پنجم با تبریک اعیاد شعبانیه و فرا رسیدن نیمه شعبان افزود: امسال سال پرفراز و نشیبی را در کنار بیماری کرونا داشته‌ایم؛ و برای دو‌مین سال شاهد تلاش و ایثارگری های مدافعان سلامت به خصوص گروه پرستاری بودیم.

وی ادامه داد: تقدیم بیش از 600 شهید مدافع سلامت و 160 شهید جامعه پستاری؛ اتفاقی بود که در بحران کرونا رخ داد، که جا دارد یاد این عزیزان را گرامی بداریم.

معاون فرهنگی و رفاهی سازمان نظام پرستاری افزود: امسال سالی بود با اتفاقات متفاوت و پس از 14 سال با فرموده رهبرانقلاب، راه تازه‌ای برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری باز شد، همچنین با پیگیری‌های خوبی که سازمان نظام پرستاری انجام داد؛ باعث تصویب آیین نامه این قانون در شورای عالی بیمه و هیئت دولت شد که نوید روز‌های خوبی را برای جامعه پرستاری دارد.

نادری اضافه کرد: متاسفانه در روزها و هفته‌های گذشته؛ به رغم تمام رایزنی ها و قول‌هایی که نمایندگان مجلس و مسئولان کشوری داده بودند، همچنین پیگری هایی از قبیل جلسات و گفتگو‌ها و مذاکراتی طولانی که خود شخص دکتر میرزابیگی رئیس کل سازمان نظام پرستاری در عمده این جلسات حضور داشتند انجام شد؛ با خلف وعده برخی مسئولان روبه رو شدیم .

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مسئولان گفته بودند؛ فرموده‌های رهبری برای ما نصب العین است، اما ما در خصوص تصویب تعرفه گذاری خدمات پرستاری، تصویب فوق العاده خاص و تغییر وضعیت پرستاران شرکتی، قراردادی و غیر رسمی هیچ خروجی مثبتی را نه از مجلس نه از دولت در این روزها شاهد نبودیم و کام جامعه پرستاری و مدافع سلامت که حدود 26 ماه تحمل رنج و سختی این دوران را داشتند تلخ شد.

نادری بیان کرد: پیامی که نمایندگان و مسئولان به ما منتقل کردند؛ این است که تنها  مذاکره‌، تعامل، گفت و گو  شاید لازم باشد اما کافی نیست؛ و شاید هم  با ابراز تاسف، ادامه این روند به بعضی از مشکلات با اعتراضات همراه باشد؛ مثل برخی از مشاغل که با انجام  اعتراضات به توفیقاتی دست پیدا کردند.

وی ادامه داد: امروز باید پیامی‌ داشته باشیم برای این رفتار و اتفاقاتی که افتاد و به شکلی اعتراض های شورای عالی را به عنوان نمایندگان جامعه پرستاری اعلام کنیم.

نادری گفت: در یک مسیر طولانی حرکت صنفی و حرفه‌ای قطعا موفقیت‌ها و عدم  حصول نتیجه‌ها رخ می دهد که این یک امر طبیعی است. ما با خودمان عهد بستیم و مکلف به کسب نتیجه هستیم. شاید امروز  خودمان را در عدم نتیجه گیری مسئول بدانیم . اما این  موضوع و توقفی که ایجاد شد باعث نمی‌شود خسته و ناامید شویم.

وی ادامه داد: شورای عالی نظام پرستاری و سازمان نظام پرستاری مثل گذشته خودش را مکلف می داند تا آخرین روز از دوره پنجم پیگیری امور صنفی و هموار نمودن راه پیش رو را دنبال کند و از همه راه‌های قانونی برای رسیدن به این موضوع استفاده خواهیم کرد.

معاونت فرهنگی سازمان نظام پرستاری تصریح کرد: اجرای بی نقص قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، تبدیل وضعیت پرستاران، تسری فوق العاده خاص و سایر امور صنفی  حرفه‌ای همچنان در دستور کار شورای عالی نظام پرستاری و سازمان نظام پرستاری قرار خواهد داشت و همچنان پیگیری می کنیم تا به نتیجه برسیم.

خبرنگار: مهدیه اسلامی 


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: