1401/04/28١٥:٣٧

عضو شورای عالی نظام پرستاری:

لزوم داشتن دغدغه اجتماعی برای پرستاران

 لزوم داشتن دغدغه اجتماعی برای پرستاران

عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت: لازم است پرستاران ما علاوه بر داشتن دغدغه خدمت؛ دغدغه اجتماعی را نیز داشته باشند. تا حضور موثر تری در جامعه داشته باشند.

اعظم فخری محمودی در گفت و گو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری افزود: فعالیت بانوان پرستار در سطح جامعه بسیار گسترده است و می توان گفت؛ بانوان در تمام ابعاد جامعه فعالیت می‌کنند و حضور آنان در فعالیت فرهنگی و هنری بیشتر از سایر حرفه‌ها است.
 وی ادامه داد: بسیاری از بانوان پرستار ما علاوه بر اینکه در زمینه خدمت رسانی به بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مشغول فعالیت هستند در بسیاری از فعالیت فرهنگی از جمله تدریس زبان‌، هنر‌، خطاطی، نقاشی و... مشغول هستند. همچنین در میان پرستاران ما پرستارانی را داریم که در حرفه آتش نشانی، امدادگری و پژوهشگری بسیار فعال و کارآمد هستند. 
محمودی گفت: بانوان پرستار علاوه بر اینکه مشغله خانه داری و تربیت فرزند را نیز دارند؛ برخی از آنها در فعالیت اجتماعی و فرهنگی حضور پر رنگی دارند و در بسیاری از موارد به تدریس هنری که کسب کرده‌اند نیز می پردازند. 
وی ادامه داد: در حوزه پرستاری؛ ما پرستار مخترع، پژوهشگر ، ورزشکار و همچنین حافظ قرآن داریم که این دغدغه اجتماعی در کنار خدمت پرستاری تاثیر بسیار خوبی در جامعه و زندگی افراد دارد و لازم است پرستاران ما علاوه بر داشتن دغدغه خدمت؛ دغدغه اجتماعی را نیز داشته باشند. 
 
محمودی بیان کرد: در خصوص مشکلات پرستاران طرحی و شرکتی بسیاری از این پرستاران در دوران کرونا فعالیت کرده‌اند؛ اما اکنون که کرونا فروکش کرده است به تعدیل این پرستاران پرداخته‌اند که این موضوع باعث اعتراض گسترده ای در میان پرستاران شده است. 
وی ادامه داد: امیدواریم با پیگیری‌های سازمان نظام پرستاری پرستارانی که تعدیل شده اند و حدود 5 هزار نفر هستند به سرکار بازگردند؛ زیرا بسیاری از این پرستاران متاهل هستند و در این اوضاع اقتصادی و شرایط سخت معیشتی درست نیست در جامعه بیکار باشند. 
 
عضو شورای عالی نظام پرستاری افزود: در میان پرستاران طرحی و شرکتی گروهی از پرستاران به صورت قرارداد کوتاه مدت 89 روزه بودند، این پرستاران در زمانی که بیمارستان ها با کمبود شدید نیرو روبه رو بودن جذب شدند و در هنگام برطرف شدن بحران و مشکل با آنها خداحافظی کردند؛ نداشتن تعهد به پرستاران و داشتن نگاه فصلی به آنها موجب رنجش پرستاران و ناراضی بودن آنها از مسئولان شده است .


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: