1401/06/19٢١:٠٦

پیام قدردانی رییس کل سازمان نظام پرستاری از دست اندرکاران جشنواره فرهنگی ورزشی پرستاران

پیام قدردانی رییس کل سازمان نظام پرستاری از دست اندرکاران جشنواره فرهنگی ورزشی پرستاران

رییس کل سازمان نظام پرستاری از دست اندرکاران جشنواره فرهنگی ورزشی پرستاران و برگزاری موفق دهمین جشنواره فرهنگی ورزشی پرستاران سراسر کشور قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی نظام پرستاری؛ دهمین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی پرستاران با همت سازمان نظام پرستاری کشور و همکاری مشترک معاونت پرستاری و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در حالی برگزار شد که حدود سه سال کرونای منحوس، اجازه فعالیت اجتماعی و دسته جمعی را در کشور به هیچکس نداده بود.

از طرفی فضای سخت کاری پرستاران عزیز در محیط‌های بیمارستانی و خطر تاثیر پذیری از کرونا که حیات و سلامت مردم را به طور بی‌سابقه‌ای تهدید و آن‌ها را دچار مرگ و میر می‌کرد، باعث شده بود که پرستاران عزیز ما در محیط‌های پر استرس بی‌سابقه‌ای به بیماران خدمت کنند، که این نوع خدمت در تاریخ خدمات نظام سلامت بی‌سابقه بود.

بالاخره پس از  نزدیک به سه سال کرونا، مبارزه بی‌وقفه و بی‌امان با کرونا، اکنون زمان آن رسیده تا با اقداماتی مانند برگزاری جشنواره و یا هر اقدامی که باعث  شور و نشاط آفرینی و ابتهاج خاطر جمعی مدافعین قهرمان و عزیز سلامت شود و با این نشاط آفرینی‌های موثر بازسازی‌های روحی روانی صورت گیرد؛ کوتاهی صورت نگیرد و مورد استقبال واقع شود. بنابراین، دهمین جشنواره فرهنگی ورزشی پرستاران کشور، که سازمان نظام پرستاری با کمک معاونت پرستاری و هیئت مدیره نظام پرستاری اصفهان آن را برگزار کردند. با هدف پیش‌گفت، جشنواره ای بود که در نوع خود کم سابقه و یا شاید، بی سابقه بود، چه از جهت استقبال پرستاران عزیز چه از جهت شرکت گسترده ورزشکاران عزیز و چه  از جهت اتحاد، همدلی وهم افزایی بین دستگاه‌های متولی شامل وزارت بهداشت، سازمان نظام پرستاری و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و هیات مدیره اصفهان و بیش از ۸۴هیأت مدیره نظام پرستاری(۹۳هیات مدیره در مراحل مقدماتی شرکت کردند) و چه از جهت نظم، سادگی و بی‌آلایشی و از طرفی نتیجه این مسابقات و قهرمانان برگزیده و درنتیجه توزیع نسبتاً متوازن مدال‌های رنگارنگ ورزشی جشنواره در سراسر کشور و ایستادگی و قاطعیت در مقابل یکی، دوموضوع در اثنای مسابقات و ... خود، نشان دهنده نوعی عدالت ورزشی در برگزاری این جشنواره بود. 

لذا برخود فرض می‌دانم، به عنوان کوچکترین میزبان  دهمین جشنواره فرهنگی ورزشی پرستاران عزیز کشور از مجموع برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان محترم تشکر کنم.

 برگزارکنندگان شامل هیئت مدیره نظام پرستاری اصفهان به ویژه با مدیریت صبورانه و بسیار خوب خواهر عزیزم سرکار خانم دکتر صفازاده و برادر عزیزم جناب آقای دکتر یزدان نیک و همینطور اعضای محترم هیئت مدیره نظام پرستاری اصفهان که همگی بدون استثنا با استفاده از ظرفیت‌های حرفه‌ای، فردی و حتی خانوادگی خود بیشترین زحمت را متحمل شدند همچنین از ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی اصفهان جناب آقای دکتر شیرانی و معاونین ایشان  به خصوص دکتر اعرابی عزیز، مدیرکل دفتر ریاست، ریاست محترم دانشکده پرستاری ومدیرمحترم پرستاری دانشگاه و ..‌‌.که کمک‌های شایانی کردند تشکر می‌کنم از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و نیز معاونین محترم پرستاری، معاونت محترم توسعه مدیریت و منابع و  معاونت محترم فرهنگی و دانشجویی وزیر و همینطور از معاونت محترم فرهنگی سازمان نظام پرستاری جناب آقای نادری و مجموعه جوانان خوش فکر و خوش سلیقه همکارشان، از معاونت محترم توسعه مدیریت و منابع سازمان آقای عزیزی که پشتیبان خوبی برای برگزاری جشنواره بودند. همینطور از مدیرمحترم روابط عمومی و نیروهای اندکش که با امکانات کم و تلاش‌های زیاد توانستند در حد بضاعت خود انعکاس دهنده خوبی برای اخبار و مطالب مرتبط با مسابقات باشند.

بی‌شک سهم و نقش استراتژیک هیئت مدیره‌های عزیز نظام پرستاری سراسر کشور در اینگونه رخدادهای افتخار آفرین، همیشه بی‌بدیل بوده و هست که گویا ۸۴هیئت ‌مدیره ما با برگزاری مسابقات بین شهری و بین استانی، زیربنای اصلی این جشنواره را پی‌ریزی کردند و در نهایت با مجموعه ورزشکاران خود بالغ بر بیش از ۱۷۰۰نفر در مسابقات مقدماتی و نهایی به طور بی‌سابقه‌ای شرکت کردند و درخشیدند.

 همینطور از تمامی کسانی که به عنوان مسئولین فنی و ناظر بر مسابقات این جشنواره از سطح شهر و هیئت مدیره‌ها تا سطح کشوری تقبل زحمت کردند و از تمامی ورزشکاران و مسابقه دهندگان ۱۰رشته ورزشی اعم از تیمی و انفرادی (آقایان و بانوان) نیز تشکر و قدردانی می‌کنم. دهمین جشنواره فرهنگی ورزشی پرستاران در اصفهان با شرکت پر شور و نشاط شرکت کنندگان پرستار، به همه ما ثابت کرد که پرستاران عزیز همانگونه که به عنوان مدافعین سرسخت و از جان گذشته‌ای برای حفظ امنیت سلامت مردم می‌باشند و در جبهه دفاع از سلامت مردم با وجدان کاری بسیار بالا و بی‌نظیر، در صحنه حاضر هستند، اگر به اقتضای زمان، ضرورتی ایجاب کند، با حضور در  سایر صحنه‌های ورزشی، اجتماعی، فرهنگی و ... افتخار، می‌آفرینند.

نتیجه دهمین جشنواره و مسابقات آن هر چه بود به تاریخ زرین و تابناک پرستاری معاصر پیوست و نشان داد که پرستاران عزیز ما فقط قهرمان مبارزه با عوامل تهدید کننده سلامت نیستند، بلکه در هر عرصه‌ای ورود کنند و در هر عرصه‌ای که ایجاب کند و نیاز باشد نتیجه حضورشان جز افتخار و افتخار آفرینی چیز دیگری نیست.

در نهایت از همه رسانه‌ها و دست اندرکاران تنویر افکار عمومی نیز قدردانی و تشکر می‌کنیم.

همچنین درانتها، امیدوارم اگر کوتاهی‌ها، نواقص، مشکلات و کمبودهایی، در حین برگزاری جشنواره در شهر اصفهان یا در مسابقات بین شهری  رویت فرمودید بزرگواری فرموده  با انعکاس دلسوزانه نواقص بر ما منت بگذارید و ما هم بر دیده منت می‌پذیریم و امیدواریم با فراهم شدن شرایط، بتوانیم تا قبل از پایان دوره پنجم، یازدهمین دوره جشنواره ورزشی را برگزار کنیم. باشد که با این تعامل اصلاحی در ادوار آینده جشنواره‌های بی نقصی را شاهد و ناظر باشیم. از خداوند بزرگ سلامتی، سرافرازی و طول عمر همراه با نشاط و شادابی برای همه عزیزان خواستارم.

 

میرزابیگی

رئیس کل 


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: