1401/08/12١٩:٤٣

تعرفه پرستاری بعد از ۱۳ سال اجرایی می‌شود

تعرفه پرستاری بعد از ۱۳ سال اجرایی می‌شود

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، گفت: تعرفه پرستاری بعد از ۱۳ سال برای اولین بار اجرایی شده و از این ماه عملیاتی شده است.

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ظهر امروز در مراسم ارتقای دانشکده نیشابور به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی که در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور برگزار شد، گفت: تعرفه پرستاری بعد از ۱۳ سال برای اولین بار اجرایی شده و از این ماه عملیاتی شده است.

وی با بیان اینکه در قبل از انقلاب از نظر اقتصادی و پزشکی و سلامت وابسته بودیم تصریح کرد: با وجود تحریم‌های ناجوانمردانه دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران در یک سال اخیر کشورمان در حوزه تولیدات دانش‌بنیان رشد ۴۳ درصدی داشته است و امروز کشورهای مجاور برای درمان به ایران به ایران سفر می‌کنند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تحریم های ناجوانمردانه علیه ملت ایران، اظهار کرد: در کجای دنیا یک بیمار را تحریم می کنند؟ در سخت ترین شرایط با وجود تحریم ها توانستیم رشد پزشکی داشته باشیم و تحریم ها را دور زدیم و توانستیم کرونا را پشت سر بگذاریم.

وی با بیان اینکه امروز کشورمان نیاز به تولید دارد تا بتوان بسیاری از نیازهای کشور در حوزه‌های مختلف از جمله دارو و تجهیزات پزشکی را در داخل تامین کرد، افزود: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری، هدف ما حرکت به سمت مرجعیت علمی است که باید برای دستیابی به آن تلاش کنیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه من مدیر پشت میزی نیستم و تا امروز سعی کرده‌ام در بین مردم باشم، اظهار کرد: از همین جا قول می‌دهم هیچ کودک زیر چهار سال بدون کاشت حلزون نداشته باشیم.

عین اللهی تصریح کرد: دانشکده علوم پزشکی نیشابور در سال 88 مجوز خود را اخذ کرده بود و با وجود جمعیت بالا و دانشمندان تبدیل این دانشکده به دانشگاه حدود 13 سال به تاخیر افتاد. خوشبختانه با مساعدت گروه‌های ارزیابی و بازرسان شورای گسترش موفق به اخذ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ارتقا این شهرستان شدیم.

وی با بیان اینکه امیدوارم با تلاش تمام مسئولین و خیرین استان و شهرستان نیشابور عقب افتادگی‌ها جبران شود، خاطر نشان کرد: با ارتقای دانشکده علوم پزشکی نیشابور به دانشگاه نیازمند ارتقای شاخص‌ها در حوزه‌های مختلف نیز می‌باشد همچنین بدنبال ارتقای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور هستیم و ارتقای دو دانشکده پزشکی نیشابور در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد.

 


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: