1401/08/29١٨:١٩

پرداختی وزارت بهداشت برای تعرفه پرستاران قابل پذیرش نیست

پرداختی وزارت بهداشت برای تعرفه پرستاران قابل پذیرش نیست

رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: پرداخت‌های اخیر وزارت بهداشت به عنوان علی‌الحساب اجرای قانون تعرفه‌های خدمات پرستاری به هیچ وجه مورد تایید این سازمان نیست.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری ؛ محمد میرزابیگی، رئیس کل سازمان نظام پرستاری در گفتگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، اظهار کرد: پرداخت‌های اخیر وزارت بهداشت به عنوان علی‌الحساب اجرای قانون تعرفه‌های خدمات پرستاری به هیچ وجه مورد تایید این سازمان نیست.

وی با اشاره به اینکه تعرفه‌های پرستاری باید از ابتدای دی‌ماه سال قبل اجرا می شد، گفت: در خصوص تعرفه‌های پرستاری ردیف بودجه اختصاص پیدا کرده بود. همچنین اعتبارات دیگری نیز برای این قانون وجود دارد. 

میرزابیگی در تشریح اعتبارات دیگر تعرفه های پرستاری بیان کرد: گردش مالی ناشی از تعرفه گذاری قطعا بیش از ۱۰  تا 12هزار میلیارد تومان است. پرداختی‌های اخیر و علی الحساب وزارت بهداشت، بسیار ناچیز است و نه تنها قابل پذیرش نیست بلکه واریزی انجام شده برای سطوحی از دریافت کنندگان را توهین آمیز است.

وی با اشاره به پرداخت های اخیر وزارت بهداشت گفت: این رفتارها مبتنی بر کج سلیقگی  و ناشی از اجتهادات شخصی، خلق الساعه برخی از مدیران است. عدم عمل به مشورت‌های توافق شده، فقط سبب نارضایتی بیشتر پرستاران و عدم اعتماد آنها به قول و عمل مسئولان شده است.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری با اشاره به اینکه که متاسفانه وزارت بهداشت حتی به دستورالعمل‌های ابلاغی خود هم پایبند نیست و از زمان ابلاغ  آن‌ها را اجرا نکرده، خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت باید هر چه زودتر اصل قانون را طبق توافقات و مستندات قانونی اجرا کند و نباید پرداخت علی الحساب هر پرستار در ماه کمتر از سه میلیون تومان باشد.

میرزابیگی با تاکید بر اینکه باید کل بودجه تعرفه‌های پرستاری در مسیر خودش هزینه شود، گفت: از پرستارانی که ماهانه کمتر از سه میلیون تومان دریافت کرده اند میخواهیم این مبالغ را قبول نکنند تا اصلاح شود.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: