1402/09/07١٥:٠٣

پرستاران پیش بیمارستانی مشهد تجمع کردند

پرستاران پیش بیمارستانی مشهد تجمع کردند

پرستاران پیش بیمارستانی اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی مشهد امروز تجمع کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، پرستاران پیش بیمارستانی اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی مشهد، امروز سه‌شنبه ۷ آبان ۱۴۰۲ تجمع کردند. 

این پرستاران به‌ عدم تعریف بسته خدمتی برای خدمات پرستاران پیش بیمارستانی، عدم اجرای صحیح قانون تعرفه‌گذاری در حوزه پیش بیمارستانی، پرداخت مبالغ بسیار پایین و ناچیز تحت عنوان تعرفه پرستاری، پایین بودن مبلغ اضافه کار و اجباری بودن آن، معترض هستند. 

آن‌ها معتقدند پرداخت بخش کوچکی از درآمد حاصل از تعرفه‌گذاری پرستاران بیمارستان تحت عنوان ۳ درصد به پرستاران پیش بیمارستانی که بیش از ۱۰ درصد پرستاران کشور را تشکیل می‌دهند، به هیچ عنوان عادلانه نیست و خودشان باید بسته خدمتی مستقل داشته باشند تا ارزش واقعی خدمات‌شان مشخص شود. 

این پرستاران می‌گویند: وزارت بهداشت به بهانه رایگان بودن خدمات اورژانس بیمارستانی از تعریف بسته خدمتی برای پرستاران پیش بیمارستانی سر باز می‌زند، در حالی که می‌تواند بسته خدمتی تعریف کند و ارزش نسبی آن را از محل بودجه عمومی یا سرانه سلامت پرداخت نماید تا هم تعرفه‌گذاری برای پرستاران پیش بیمارستانی به شکل درست اجرا شود و هم خدمات پیش بیمارستانی مانند قبل برای مردم رایگان باشد. 

این پرستاران پیش بیمارستانی در مشهد  از کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درخواست رسیدگی فوری و نظارت بر حُسن اجرای  قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری را دارند، زیرا وزارت بهداشت و سازمان اورژانس کشور تاکنون هیچ پاسخی به درخواست‌های مکرر آن‌ها نداده‌اند. 


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: