1401/04/06٢٢:١٦

‌معاون پرستاری وزیر بهداشت خبر داد:

کمبود ۱۰۰ هزار نیرو در وزارت بهداشت/جذب نیروهای جدید در انتظار مجوز دولت

کمبود ۱۰۰ هزار نیرو در وزارت بهداشت/جذب نیروهای جدید در انتظار مجوز دولت

‌معاون پرستاری وزیر بهداشت از کمبود یک‌صدهزار نیرو در وزارت بهداشت خبر داد و گفت: درخواست پذیرش صدهزار نفر داده شده که تعداد قابل توجهی از این تعداد، مربوط به پرستاران است اما هنوز مجوزی از سازمان استخدامی صادر نشده است.

به گزارش روابط عمومی نظام پرستاری؛ عباس عبادی، درباره کمبود پرستار در کشور، اظهار کرد: در این خصوص دو موضوع وجود دارد؛ یکی تربیت پرستاران است که از دهه ۹۰ تقریباً پذیرش تا ۲.۵ برابر افزایش پیدا کرد؛ یعنی در سال ۹۰، سه هزار دانشجوی پرستاری پذیرش می‌شد اما در سال ۱۴۰۰ این عدد به هشت هزار و ۶۰۰ نفر رسید.

وی خاطرنشان کرد: بالغ بر ۱۰۵۰ بیمارستان داریم و تخت‌های بیمارستان نیز افزایش یافته است؛ ضمن اینکه تعداد پرستاران نیز در شرف بازنشستگی هستند و بحث مجوز استخدام نیز وجود دارد. باید پرستار تربیت شود و باید بتوانیم مجوز استخدام هم بگیریم و افراد فارغ‌التحصیل رشته پرستاری را به تناسب وارد بیمارستان‌ها کنیم که این موضوع مربوط به درخواست وزارت بهداشت است اما تأیید آن مربوط به سازمان امور اداری و استخدامی است.

معاون پرستاری وزیر بهداشت ادامه داد: درخواست پذیرش صد هزار نفر کارکنان نظام سلامت داده شده است که تعداد قابل توجهی از این تعداد مربوط به پرستاران است اما هنوز مجوزی از سازمان استخدامی صادر نشده؛ البته ما صدهزار نیرو برای وزارت بهداشت نیاز داریم.

منبع: فارس


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: