1401/05/22١٨:٣٢

اولین دوره اهدا جوایز ملی و بین المللی پرستار دکتر مداح برگزار مهرماه می‌شود

اولین دوره اهدا جوایز ملی و بین المللی پرستار دکتر مداح برگزار مهرماه می‌شود

مهرماه 1401 اولین دوره اهدا جوایز ملی و بین المللی پرستار دکتر مداح طی مراسمی در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط سازمان نظام پرستاری به نقل از روابط عمومی بنیاد غیر دولتی علمی و فرهنگی پرستاری مداح؛  با تصویب دستورالعمل نحوه اهدا جوایز پرستاری مداح از سوی هیات مدیره بنیاد، اولین دوره اهدا جوایز ملی و بین المللی پرستاری مداح مهرماه 1401 طی مراسمی در تهران برگزار می‌شود .
 
 هدف از اهدا این جوایز که در چهار حیطه بین المللی ، ملی،  جوانان و فرهنگی می‌باشد شناسائی و معرفی چهره های اثر گزار و شاخص پرستاری در سطوح ملی و بین المللی و الگو سازی در جهت توسعه اخلاق و حرفه‌ای گری در حوزه پرستاری می‌باشد . این وایز شامل موارد زیر می‌باشد:
 
الف : جایزه بین المللی پرستاری دکتر مداح  Maddah International Nursing Award(MINA)
به یک نفر پرستار و یا گروهی از پرستاران ایرانی یا خارجی  که اقدامات موثر در راستای سلامت جامعه در سطح بین المللی انجام داده‌اند، اهدا می‌شود.
 
ب: جایزه ملی پرستاری مداح:
به یک نفر پرستار و یا گروهی از پرستاران ایرانی که در سطح ملی اقدام شاخص و برجسته انجام داده‌اند،اهدا می‌شود.
 
ج: جایزه جوان پرستاری مداح: 
به یک نفر پرستار و یا گروهی از پرستاران جوان کمتر از 30 سال که اقدامات   اثرگذار در سطح ملی انجام داده‌اند، اهدا می‌شود.
جایزه فرهنگی  پرستاری مداح:
 به  یک نفر و یا گروهی از افراد پرستار یا غیر پرستار که در جهت توسعه سلامتی اقدامات شاخص نوعدوستی و خدمات عام المنفعه و فرهنگی انجام داده‌اند، اهدا می‌شود.
بر اساس دستورالعمل هر ساله بعد از فراخوان بنیاد افراد ، نهادها و گروههای پرستاری میتوانند نامزد و یا نامزدهای خود را برای هر بخش از جایزه به شرح زیر جهت در یافت جایزه معرفی نمایند. 
 
1- معرفی نامزد جایزه توسط حداقل یک نهاد حقوقی پرستاری ( دانشگاه علوم پزشکی ، دانشکده پرستاری ،  انجمن های علمی و حرفه ای و صنفی پرستاری  ،سازمان نظام پرستاری ) و یا دو استاد تمام پرستاری و یا پنج نفر پرستار 
 
2- معرفی توسط نهادهای بین المللی پرستاری 
 
3- معرفی توسط حداقل دو نهاد داخلی و یا بین المللی غیر پرستاری و یا سه نفر از شخصیت‌های علمی و فرهنگی غیر پرستاری داخل و خارج از کشور 
 
4- معرفی توسط  اعضای هیات مدیره بنیاد 
 
برای انتخاب برگزیدگان سالیانه بنیاد هیات داوران با ترکیبی از نهادهای علمی و حرفه ای پرستاری و اساتید پرستاری تشکیل میشود و بر اساس معیارهائی مانند عملکرد شاخص در جهت توسعه علم پرستاری و سایر رشته‌های علوم سلامت ، کمک به ارتقای سطح سلامت عمومی جامعه ، سطح بالا از رعایت استانداردهای اخلاقی  و خدمات نوعدوستی و خدمات عام المنفعه برگزیدگان انتخاب و معرفی می‌شوند.
 
مراسم اهدا جوایز هر ساله در مهرماه همزمان با بازگشائی دانشگاهها  برگزار خواهد شد.  
 
بنیاد علمی و فرهنگی پرستاری مداح  یک نهاد غیر دولتی و غیر انتفاعی در حوزه سلامت کشور است که با هدف توسعه حرفه پرستاري و افزایش کیفیت مراقبتهاي پرستاري با انجام تحقیقات تهیه راهنماها و توصیه نامه ها توسعه اخلاق پرستاري و تدوین تاریخ شفاهی و مکتوب پرستاري شناسایی و معرفی پیشکسوتان چهره هاي ماندگار پرستاري توسط جمعی از اساتید و مدیران ارشد پرستاری کشور در سال 1399 بنا نهاده شد. علاوه بر اهداف ویژه در حوزه پرستاری این بنیاد در حوزه ارتقای شاخصهای سلامت آحاد جامعه با انجام مشاوره های علمی و حمایت از اندیشمندان و فعالین حوزه سلامت نیز مشارکت دارد.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: