1401/06/27٠٩:٣٩

با اجرای فوق العاده خاص، به بخشی از رسالت تاریخی خود جامه عمل بپوشانید

با اجرای فوق العاده خاص، به بخشی از رسالت تاریخی خود جامه عمل بپوشانید

مسعود فاطمی فعال صنفی پرستاری نوشت: با اجرای قانون فوق العاده خاص، تصمیمی مهم را گرفته و گامی در جهت بهبود وضعیت فعلی کادر سلامت کشور بردارید.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری؛ بیش از سی ماه است که از آغاز شیوع پاندمی کرونا در کشور می‌گذرد و در این مدت یکایک واژه‌هایی که توسط آن‌ها حماسه های بزرگ تاریخ به تصویر کشیده می‌شد، در برابر عظمت، از خودگذشتگی و ایستادگی‌های حافظان سلامت مردم، سر تعظیم فرود آورده اند. این واقعه بزرگ به دست مردان و زنانی رقم زده شد که کمترین توجه به آنان در طی سالیان گذشته شده بود، لکن در زمان این جنگ نابرابر، بدون ترس از خطرات و ناملایمتی های آن دوران، دل به دریای خطر و ایثار زدند تا همچنان روح زیبایی‌ها و خوبی‌ها، در کالبد خانواده‌های میهنمان دمیده شود.

 جمله‌ای زیبا از شهید چمران به یادگار مانده است که مصداق بارز جانفشانی های کادر سلامت کشور است " وقتی شیپور جنگ نواخته می‌شود، مرد از نامرد مشخص می‌شود"  و چه زیبا همکاران بهداشت و درمان کشور این مردانگی بی بدیل را به رخ همه تاریخ کشیدند تا آیندگان بدانند که چه جان ها نثار سرافرازی کشورمان شد تا درخت تنومند این مرز و بوم کهن در برابر طوفان های سهمگین روزگار همچنان استوار بماند.

 لکن به کلان از خودگذشتگی های این قهرمانان تاریخ، در حق این عزیزان ناملایمتی های بسیار صورت گرفته است. ماه‌ها است که خواسته‌ای به حق از جانب کادر سلامت کشور بیان شده تا شاید بر این تازیانه های روزگار، مرهمی باشد و لبخندی را بر لبان همکاران عزیزمان بیاورد و آن اجرای قانون "فوق‌العاده خاص‌" است. با اجرای این قانون برای همکاران بهداشت و درمان کشور و به خصوص جامعه بزرگ و بی همتا پرستاری، می‌توان گوشه ای از آن وقایع عظیم و جاودانه را جبران کرد. به ثمر نشستن این قانون نه تنها سبب دلگرمی همکاران شده، بلکه سراسر به نفع مردمی است که گیرندگان خدمت از این قشر هستند و این موضوع یقیناً موجب بهبود همه جانبه سیستم بهداشت و درمان کشور خواهد شد. اگر نیت بر اجرای کار باشد، حتما راهکار های بسیاری پیش روی مسئولان قرار خواهد گرفت. رسالتی تاریخی پیرامون جبران گوشه ای از آن حماسه‌های ابدی بر دوش مسئولین امر وجود دارد. بهتر است تا قبل از اینکه آیندگان به شماتت شما بپردازند، بر این خواسته به حق، جامه عمل بپوشانید که حقیقتا برندگان واقعی اجرای" فوق العاده خاص " مردمان بزرگ این سرزمین اند. بیایید برای آبادي میهن و راحتی و آسایش مردمان این دیار کهن، بهترین تصمیم را گرفته و با اجرای تمام و کمال این قانون، گامی در جهت بهبود وضعیت فعلی برداریم.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: