1401/11/18١٠:٣٤

شغل پرستاری جزو مشاغل سخت محسوب شود

شغل پرستاری جزو مشاغل سخت محسوب شود

هدنرس بیمارستان بهارلو گفت: شغل پرستاری به واسطه فعالیت سختی که در طول شیفت‌ها دارد، لازم است جزو مشاغل سخت و زیان‌آور تلقی شده و برای این حرفه، بازنشستگی پیش از موعد نیز در نظرگرفته شود.

نسرین بهلولی در گفت و گو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری با اشاره به مشکلات پیش روی جامعه پرستاری، اظهار کرد: برخی از مشکلات در حیطه کار پرستاری، کمک بهیاری و... وجود دارد، برای مثال کمبود نیرو در مراکز درمانی باعث شده که پرستاران ما همزمان به چند بیمار خدمت کنند، این موضوع علاوه بر اینکه بیمار از کاهش کیفت خدمات دریافتی آسیب می‌بیند‌، پرستار نیز به علت کار زیاد به مرور دچار فرسودگی و خستگی می‌شود.

هدنرس بیمارستان بهارلو، گفت: اضافه کار اجباری، شیفت‌های طولانی مدت، معیشت سخت، عدم وجود امنیت شغلی در پرستاری باعث می‌شود علاوه بر اینکه پرستاران دچار فرسودگی و خستگی شوند، مهاجرت نیز کنند و این موضوع به نوبه خود آسیب جدی به بدنه نظام سلامت در سال‌های آینده وارد می‌کند، زیرا اگر همین روند ادامه یابد، در آینده کشور ما از نیروی متخصص خالی می‌شود.

بهلولی ادامه داد: شغل پرستاری به واسطه فعالیت سختی که در طول شیفت‌ها دارد، لازم است جزو مشاغل سخت و زیان‌آور تلقی شده و برای این حرفه، بازنشستگی پیش از موعد نیز در نظرگرفته شود. زیرا پرستاران علاوه بر مشکلات جسمی، دچار مشکلات روحی و روانی نیز می‌شوند که باید قوانین بیش از این کمک حال این قشر باشد.

وی ادامه داد: پرستاران در روزهای تعطیل، اعیاد، آلودگی هوا، سرما، بیماری و... تعطیلی ندارند و باید در شیفت خود حاضر باشند در حالی که مشاغل دیگر، با توجه به بحرانی که پیش می‌آید، تعطیل هستند.

هدنرس بیمارستان بهارلو درباره ثبت مکتوبات بیان کرد: همه پرستاران فعالیت خود را به صورت مکتوب ثبت می‌کنند که این موضوع وقت زیادی از آن‌ها صرف می‌کنذد؛ اگر این موضوع به صورت الکترونیکی انجام شود، به روند کار سرعت بیشتری داده خواهد شد.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: