1402/06/06١٢:٤٩

علوی خبر داد؛

اعزام بیش از 500 پرستار جهادی از سوی سازمان نظام پرستاری به مراسم اربعین

اعزام بیش از 500 پرستار جهادی از سوی سازمان نظام پرستاری به مراسم اربعین

دبیر اجرایی ستاد اربعین سازمان نظام پرستاری از اعزام بیش از 500 پرستار جهادی داوطلب از سوی سازمان نظام پرستاری به مراسم اربعین برای خدمت‌رسانی به زوار خبر داد.

سیدمحمد علوی دبیر اجرایی ستاد اربعین سازمان نظام پرستاری کشور در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی سازمان نظام پرستاری درباره فعالیت‌های این ستاد در ایام اربعین حسینی(ع)، اظهار کرد: در ایام اربعین ظرفیت‌های موجود در کشور به سمت خدمت به زائران اربعینی حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام معطوف می‌شود و کانون جوانان سازمان نظام پرستاری کشور نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی افزود: به لطف خدا امسال نیز بنابر احساس وظیفه و نیاز موجود در مرز مهران جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، توفیق خدمت حاصل شد تا بخشی از این خدمات را داوطلبین کارگروه جهادی کانون جوانان به زائران با همکاری سایر کانون‌های جهادی با توجه به تخصص‌های لازم ارائه خدمت و محبت کنند.

دبیر اجرایی ستاد اربعین سازمان نظام پرستاری، افزود: الحمدالله بعد از فراخوان‌های متعدد، استقبال بی‌نظیری صورت گرفت که چند برابر ظرفیت موجود بود، نهایتا با توجه به نتایج قرعه‌کشی از میان داوطلبان حدود ۵۸۳ داوطلب جهادی، بسته به ظرفیت موجود و زیرساخت‌های لازم، برگزیده شدند که حدود ۱۰۰ تن از این داوطلبان برای موکب اختصاصی کانون جوانان و همینطور برای بازتوزیع نیروها در ردیف‌های مختلف در سایر کانون‌های جهادی، موکب‌های درمانی ستاد عتبات و سازمان شهرداری انتخاب شدند که فعالیت‌هایی نظیرمراقبت‌های پیش‌بیمارستانی، تریاژ، درمان‌های مقدماتی و در صورت نیاز به «فالوآپ» ارجاع به مرکز درمانی امام حسین علیه‌السلام شهرستان مهران را انجام خواهند داد.

علوی ادامه داد: همچنین سایر داوطلبین جهادگر با هماهنگی و همکاری هلال احمر و سایر گروه‌های جهادی در موکب‌های درمانی در مسیر پیاده‌روی ساماندهی شدند.

دبیر اجرایی ستاد اربعین سازمان نظام پرستاری همچنین تأکید کرد: به امید خدا این فعالیت‌های جهادی تا زمان بازگشت زائران عزیز در مرز مهران و دیگر موکب‌های درمانی ادامه خواهد داشت.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: