1402/07/01١١:٢٤

تبریک سازمان نظام پرستاری به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس

تبریک سازمان نظام پرستاری به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس

سازمان نظام پرستاری در بیانیه‌ای، فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، این سازمان در بیانیه‌ای ضمن تبریک فرا رسیدن هفته مقدس و مقاومت جانانه مردم ایران در برابر دشمن بعثی، از زحمات تلاشگران عرصه سلامت، به‌خصوص جامعه پرستاری قدردانی کرد.

متن کامل این پیام به شرح زیر است: 

8  سال دفاع مقدس گنجینه‌ای عظیم و با برکت برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت قهرمان ایران به شمار می‌رود و هفته دفاع مقدس فرصت بسیار گرانبهایی برای بازشناسی حماسه جاودان جوانان سلحشوری است که با غیرت و تأسی از نهضت عاشورای حسینی در سایه منویات بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) افسانه شکست‌ناپذیری نظام سلطه به‌ویژه آمریکای جنایتکار و رژیم منحوس صهیونیستی را باطل و آیه «إِن تَنصُرُواْ ٱللَّهَ ینصرکم و یثبت اقدامکم» را به منصه ظهور رساندند.

دفاع مقدس از مؤلفه‌های عینی مفهوم مقاومت است، در جنگی که برای خاموش نمودن شعله‌های ایمانی، معنوی و ارزشی انقلاب اسلامی و نابودی عزت ملی، استقلال و تجزیه کشور توسط ارتش بعثی و با حمایت ابرقدرت‌های بین‌المللی عملیاتی شده بود، با الطاف الهی به سد ایستادگی و مقاومت مردم مؤمن و انقلابی این سرزمین برخورد کرد و نه‌ تنها به تجزیه و جدایی حتی یک وجب از خاک مقدس ایران نینجامید، بلکه این تهدید بزرگ به فرصت تاریخی برای تولید اقتدار، خودباوری ملی و حرکت به‌ سوی ایران قوی تبدیل شد.

جنگ تحمیلی هشت‌ ساله علیه مردم ایران با حمایت همه‌جانبه استکبار جهانی، اگرچه هزینه‌های انسانی و مادی عظیمی را به کشورمان تحمیل کرد، اما در عین شکست راهبردهای دشمن، دستاوردها و برکات زیادی را نیز برای ملت و ایران اسلامی به همراه داشته است.

 دفاع مقدس، مقاومت را تبدیل به یک الگوی راهبردی برای جهان اسلام نمود و با ایجاد و ارتقاء قدرت بازدارندگی، امنیت پایداری را برای کشور در برابر تهدیدهای مختلف نظامی، امنیتی و حتی سیاسی و اقتصادی دشمنان، رقم زد.

با گذشت بیش از 40 سال از آغاز جنگ تحمیلی در 31 شهریور 1359، همچنان راه و یاد مردان و زنان شجاعی که با عزم و اراده پولادین خود، حماسه عظیم دفاع مقدس را رقم زدند زنده است که نمونه عینی و ملموس آن رزمندگان سپید پوشی است که در قامت پرستاری و نیروهای بهداشتی و درمانی بیش سال‌ها از نزدیک در جنگ بزرگ با دشمنی ناپیدا به نام «کرونا» جان خود را فدای سلامت هموطنان خود و سپر بلای آنان و شهدای بسیاری را تقدیم این آب و خاک کردند.

سازمان نظام پرستاری کشور با گرامیداشت یاد، خاطره و راه امام راحل و شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس، تبیین دقیق ارزش‌های دفاع مقدس را نیاز دائمی کشور و موجب زنده ماندن روح مقاومت دانسته و اطاعت از اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه و تبعیت از منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و فرماندهی معظم کل قوا، امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) را ضامن حیات طیبه کشور می‌داند.

 


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: