1403/02/30١٥:٤٩

وضعیت گروه پرستاری و وضعیت مردم در حوزه پرستاری اضطراری است

وضعیت گروه پرستاری و وضعیت مردم در حوزه پرستاری اضطراری است

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: وضعیت گروه پرستاری و وضعیت مردم در حوزه پرستاری اضطراری است و اگر به این اضطرار پاسخ داده نشود دچار بحران‌های اجتماعی خواهیم شد.

به گزارش خبرنگار سازمان نظام پرستاری، عباس عبادی امروز در جلسه شورای عالی نظام پرستاری اظهار کرد: با توجه به بازار بزرگ حوزه سلامت در حوزه کاری، همکاران پرستار ما به هر حال مسیر خود را پیدا می‌کنند. مشکلات و نارضایتی‌های شغلی نه فقط در حوزه پرستاری بلکه در اصناف دیگر نیز وجود دارد و اگر افراد به نسبت انتظاری که دارند بازخورد دریافت نکنند ممکن است تصمیماتی برای مهاجرت، استعفا و ترک خدمت بگیرند و در سال‌های اخیر این اتفاقات به دلیل فشار کاری رخ داده است.
 
وی افزود: به همین دلیل ما به جز اینکه دغدغه مسائل صنفی حوزه پرستاری را داریم نگران سلامتی مردم هستیم و نگرانیم تا به دلیل موانع خدمتی در حق مردم در حوزه سلامت، کوتاهی داشته باشیم. 
 
عبادی ادامه داد: درک ارزشمند ریاست جمهوری و معاون اول ایشان و خانم دکتر پاد بسیار ارزشمند است و در همین راستا خوشحالیم که صدای پرستاران توسط عالی‌ترین مقام دولت شنیده شده و رئیس جمهوری ماموریت ویژه به خانم دکتر پاد و سایر ارکان‌ها داده‌اند. 
 
معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: در چندماه گذشته ارکان نظارتی و امنیتی کشور نیز این موضوع را پایش کرده‌اند و روز گذشته نیز در نهاد ریاست جمهوری جسله ای داشتیم که به نظر می رسد نهاد نیز مشکلات حوزه پرستاری را احساس کرده است. 
 
وی بیان کرد: وضعیت گروه پرستاری و وضعیت مردم در حوزه پرستاری اضطراری است و اگر به این اضطرار پاسخ داده نشود دچار بحران‌های اجتماعی خواهیم شد. 
 
وی با قدردانی از زحمات ریاست جمهوری تأکید کرد: سرعت در پیگیری لایحه حمایت از حقوق پرستاران و انجام اقدامات تسکینی ضرورت دارد و امیدواریم بتوانیم مصوباتی مانند افزایش ضریب ریالی اضافه کار و افزایش مجوزهای استخدام را از هیئت دولت دریافت کنیم. 
 
عبادی با اشاره به کمبود پرستار در تهران و کلانشهرها گفت: در تهران دردسری که داریم این است که علیرغم مجوزهای استخدامی، کمبود پرستار داریم در حالی که در برخی استان‌های غربی کشور تعدد پرستار داریم. دلیل این است که هزینه‌های زندگی در کلانشهرها به ویژه تهران بالا رفته و مقرون به صرفه نیست که یک پرستار نهایتا با 20 میلیون تومان حقوق در کلانشهرها زندگی کند و از پس هزینه‌های مسکن و معیشت بربیاید. 
 


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: