1401/08/11١٥:٣١

رئیس شورای عالی نظام پرستاری:

اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری برای پرستاران دارای اهمیت است

اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری برای پرستاران  دارای اهمیت است

رئیس شورای عالی نظام پرستاری گفت: ‌در دو سال گذشته مقام معظم رهبری در فرمایشات خود تأکیدات جدی بر اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری داشته‌اند اما، علیرغم تمام پیگیری‌ها و جلسات و حساسیت‌هایی که در مسئولان ایجاد کردیم برخی افراد هنوز به اهمیت اجرای این قانون نرسیده‌اند و برخی هنوز خود را بالاتر از قانون می‌دانند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری؛ هفدهمین نشست شورای عالی سازمان نظام پرستاری با حضور دکتر محمد میرزابیگی رئیس کل سازمان نظام پرستاری، شمس الدین شمسی رئیس شورای عالی نظام پرستاری، سید محمّد پاک مهر نایب رئیس دوم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، بهروز رحیمی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در محل سازمان نظام پرستاری برگزار شد.

شمس‌الدین شمسی در ابتدا با بیان اینکه کمتر از یک ماه تا روز پرستار باقی مانده است؛ ‌اظهار کرد:‌ شورای عالی نظام پرستاری باید مسائل و مطالباتی را پیگیری کند که یکی از مهمترین آنها بحث اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری است که متأسفانه علیرغم تمام پیگیری‌ها و جلسات و حساسیت‌هایی که در مسئولان ایجاد کردیم برخی افراد هنوز به اهمیت اجرای این قانون نرسیده‌اند و برخی هنوز خود را بالاتر از قانون می‌دانند.

وی افزود:‌ به نظر می‌رسد برای نتیجه بخشی ما تمام راه‌ها را رفته‌ایم و باید در شورای عالی نظام پرستاری این مسئله را مجدداً پیگیری کنیم.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری ادامه داد: ‌در دو سال گذشته مقام معظم رهبری در فرمایشات خود تأکیدات جدی بر اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری داشته‌اند اما، ما در بهت و حیرت هستیم که چه کسانی نمی‌خواهند این قانون به مرحله اجرا برسد و وعده‌های اجرای آن را می‌دهند و ما به عنوان مدافع صنف پرستاری برای روز پرستار امسال هیچ پاسخی دریافت نکرده‌ایم.

شمسی گفت:‌ بحث دوم که بسیار مهم است جذب نیروهای انسانی است؛ برخی از پرستاران پس از دو سال فعالیت در عرصه کرونا اخراج شده‌اند و کمبود شدیدی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی وجود دارد و علیرغم همه قول‌ها و وعده‌هایی که داده شده، هنوز این مشکل مرتفع نشده است.

وی خاطرنشان کرد:‌ این مطالبات به صورت جدی و شبانه روزی در حال پیگیری است زیرا همه ما دغدغه پرستاران را داریم و در معرض انواع تهاجمات نیز هستیم اما مشکلات را پیگیری می‌کنیم.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: